Colonsay Ferries

Colonsay Патнички и автомобили Ferries

Colonsay патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Colonsay да Oban, Kererra и размислуваат.

Споредба на сите достапни Colonsay ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Colonsay автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Colonsay, Oban, Kererra и размислуваат со Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Colonsay ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Colonsay Фери Билети
со Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries за фериботи и да отпатуваат од Colonsay да Oban, Kererra и размислуваат онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Colonsay патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Colonsay и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Colonsay

Colonsay се сервира од страна на услуги Ferries ферибот Calmac Рибар од пристаништето Oban пет пати неделно во текот на летото, четири пати неделно во текот на зимата. Патувањето трае два и една четвртина часа и е прекрасно, која поминува помеѓу копното и островите на Kererra и размислуваат, а потоа и да отпатуваат од Јужна и Западна минатото островите Seil, Luing, Scarba и Јура.

И во лето и во зима има ферибот што извираат од Kennacraig, го прави својот пат север преку Islay и Colonsay да Oban, а потоа застанува 1 час 30 минути (лето) или 2 час 45 минути (зима) пред повторно се навраќаме на пат. Ако сакате да патуваат помеѓу Colonsay и Islay / Јура, ова е можно само во среда во лето или во сабота и во зима.

Освен ако не ви падне во со падобран, или пристигнуваат со свој приватен авион, единствената опција пристигнување во Colonsay ќе вклучува во чамец или ферибот патување.

Calmac Ferries плови во и од Colonsay

Островот Colonsay лежи во Хебриди на западниот брег на Шкотска. Петнаесет милји на север се наоѓа на островот на Mull; источните и јужните хоризонти се граничи со острови на Јура и Islay; и на југ запад, само видливи од висока точка на јасна ден, е на брегот на Донегал во Ирска. На запад лежи на Атлантикот, со само светилникот Du Hirteach стои помеѓу Colonsay и Канада. Заедно со својата полу-detatched сосед Oransay, тоа претставува остров група долг околу десет милји и две милји широк.

Со нешто повеќе од сто жители и неговиот најблизок соседните заедница, речиси дваесет милји далеку, Colonsay претставува една од најоддалечените заедници во Велика Британија. На островот има основно училиште (во моментов со седум деца и една предучилишна стартер), еден хотел, продавница и поштата, чајџилница и голем број на други сезонски претпријатија. Таму е резидент е лекар, двајца цркви (едната Црква на Шкотска и еден Крстител), но не и министерот жител. Се служи со ферибот пет пати неделно (во зима три пати) од копното пристаниште Oban и има дополнителни лето услуга од Kennacraig преку Islay.

Постојат многу прекрасни песочни плажи, најголемиот и најпознат од нив е Kiloran Залив. Ова е младата месечина на златен песок, повеќе од една милја долг каде Атлантикот ролки може да обезбеди сурфање за авантуристички по западно ветер. Останати плажи имаат сосема различни карактери и различни атракции .. морски птици и фоки .. rockpools и shells..an непрекинат Атлантикот хоризонтот до Запад или далечна крајбрежја на Јура и Islay кон Исток. За оние кои се подготвени да ги преземат нурнува, водата everwhere е кристално јасно, мазна како свила и во повеќето пати на годината icily возбудливо.

Повеќето посетители на Colonsay дојде од страна на главниот Oban фериботот кој работи редовно во текот на летото и времето на патување е околу 45 минути. Ферибот е во состојба да се резервира однапред, и тоа сигурно не е препорачливо да го направат тоа во текот на летните месеци, а особено во саботите. Ако имате опција да патуваат во другите денови од сабота, заштеди може да се направи преку избегнување на скапи "врв пловидбите поминуваат. Ако патувате во размислуваат повеќе од неколку пати годишно, сметаат купување на книга од шест патување билети, како локалните луѓе. Во летниот период, посета на ферибот може да се чувствуваат повеќе како едно патување со брод од неопходен дел од патувањето. Oban траект распоредот

Втората опција е траектот од Lochaline на Morvern да Fishnish на Mull. Оваа опција е подобро ако се патува од северните области на Шкотска, особено ако вашето патување ќе ве однесе низ Форт Вилијам. Ова ферибот премин трае околу 20 минути и не сте во можност да се резервира. Со тоа, мора да внимаваш за многу зафатен периоди како празници и митинг итн ферибот патува часа, со пауза за ручек. Повторно, книги на билети се достапни и ова ферибот сега се кредитни картички. Тоа е многу поевтино ферибот од онаа од Oban, но е малку повеќе да се вози, а вие треба да ги користите Corran ферибот ако доаѓаат од север и исток.

Третата опција ферибот е да се патува од Kilchoan на Ardnamurchan. Ова е добра алтернатива ако патуваат од Mallaig или Ardnamurchan. Ферибот е многу мал и не е bookable. Треба да се внимава да пристигне во добро време за да бидете сигурни дека на премин. Уште една добра причина да ја искористам оваа опција е дека вози по Лох Sunart е многу сценско, иако ликвидација и по една песна патишта. Ако во посета Tobermory за Balamory причини, оваа опција е добро како што им овозможува на дводневната посета, без потреба од дополнително транспорт. Ферибот Kilchoan е единствениот ферибот пристигнуваат во Tobermory. Kilchoan траект распоредот

Фериботот да Јона плови редовно од Fionnphort. Моторизиран возила е дозволено само со дозвола. Велосипеди се во ред, сепак, треба да се забележи дека не постои миленици, на Јона кампување. Сите од горенаведените правци се служи со Каледонски MacBrayne.

Во последниве години, малите оператори брод почнаа редовните услуги за поретки дестинации. Сега е можно да се патува на острови на МУК и Colonsay. Исто така е можно да се патува од Drimnin и Sunart на копното. Ве молиме имајте во предвид дека овие бродови носат само патниците и велосипеди бај аранжман. Контактирајте со сопствениците пред да патуваат.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Colonsay ферибот

Најдобра гаранција Colonsay ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Colonsay. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Colonsay ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Colonsay ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Colonsay да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Colonsay Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Colonsay ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Colonsay во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Colonsay и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал