Копенхаген Ferries

Копенхаген Патнички и автомобили Ferries

Копенхаген цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Копенхаген во Осло.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Копенхаген во реално време и закажете најевтиниот достапни Копенхаген автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Копенхаген, Осло со DFDS Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Копенхаген Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Копенхаген Фери Билети
со DFDS Seaways за фериботи и да отпатуваат од Копенхаген во Осло онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Копенхаген патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена од Копенхаген и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Копенхаген

Копенхаген, Првиот град на Северна Европа, најмногу е фантастичен град во Скандинавија и во центарот на најдинамичниот регион во Европа, регионот Ересундски.

Ресторани фали зашеметување модерна архитектура, од светска класа и најсовремена дизајн, Копенхаген има многу да им понуди на посетителите. Копенхаген нуди голем шопинг, голем број на хотели, ресторани, театри, музеи, уметнички галерии, музичка забава и многу повеќе.

Канали, езерата и морето формираат позадина на модерната Копенхаген и се потсетник на наследство на градот како главен балтичките порта. И покрај тоа што најголемиот град во Скандинавија, Копенхаген, сепак го задржува disarmingly провинциски, мал град атмосфера. Gabled куќи, тесни улички и деликатно кубиња ја својата жалба додадете.

Копенхаген Градот е еден од најстарите градови во Европа со кралски допир - монархијата во Данска е едно од најстарите во светот!

Копенхаген ферибот пристаниште
Копенхаген ферибот конекции

Секој ден има фериботи од Норвешка (Осло, со DFDS Seaways) и Полска (Swinoujscie, на Line Единство). Овие фериботи и пристигне во Søndre Frihavn.

Ако се патува од Велика Британија, таму е секојдневно ферибот, управувана од страна DFDS Seaways од Harwich да Esbjerg, 200 километри западно од Копенхаген.

Од Росток и Путгарден во Германија, ќе мора секојдневно врски управувана од Scandlines да Gedser и Rodby, околу 150 километри од Копенхаген. Премин пат Путгарден - Rodby е 45 минути, Росток - Gedser: 2 часа.

Од Шведска, таму е честа ферибот врска Хелсингборг - Elsinore (Helsingør). Оние кои ќе се воз потоа, ќе патуваат од таму за помалку од еден час, со автомобил на европскиот пат E55 патувањето трае околу. половина час.

Копенхаген туризам

Копенхаген се смета за најкул, повеќето космополитски, највозбудливите и повеќето прекрасен град во Скандинавија.

Овие денови главниот град на Данска е расцутена. Постои пролет во својот чекор на товар од мешавина на некои храбри нова архитектура, континуираниот просперитет и буен доверба во сопствената привлечност. Постојат повеќе кафулиња и ресторани од кога било и, уште поважно, локалните жители се на учење како да ги користите. Се користи за да биде дека Copenhageners јаде надвор на специјални прилики и вечерните излегувања беа ограничени до петок, и само во саботата, но тоа е сите промени. Дури и на влажни денеска во февруари, барови и кафулиња ќе бидат зуењето, дека сите важни hyggelige (пријатна) атмосфера негување уникатно дански чувство на благосостојба и веселост.

На некој начин, остатокот на светот се разбуди колку овој историски град на каналите, калдрма плоштади и бакар кубиња беше пред него на локалното население, но во последно тоне дека светот сега изгледа во Копенхаген за најдобар дизајн , архитектурата и модата и почнува, исто така, да се забележи на вонредни кулинарски револуција што се случува овде во текот на последната деценија.

Ако сте во потрага за Питу, хардкор патување искуство погледне на друго место. Копенхаген е чиста, безбедна и смешно лесно да се запознаат, мештаните сите зборуваат одличен англиски и на транспортниот систем го прави изглед во Лондон, како тоа е на работ на нервен слом. Тоа обично се прави првите пет, ако не на врвот на самото место, во листата на оние кои се 'повеќето liveable град. И ако сте во потрага за еден буџет дестинација, можете, исто така, можеби ќе сакате да ја преиспита своите планови. Ова не е евтин градот од страна на било каков начин, но тогаш не е ни било поскапо од било кој друг голем европски град - Лондон и Париз ќе погоди вашиот џеб потешко.

Копенхаген Топ Туристички атракции

Amalienborg отвори (Amalienborg палата)
Оваа палата е зимска резиденција на данскиот кралското семејство од 1794. четири идентични рококо палати се соочуваат со едни со други низ октогонална Amalienborg слот, каде смената на стражата се одржува секоја ден на пладне кога семејството е во престој. Музеј, кој се некои од приватни комори и кралските богатства кои датираат од 1863 1947-, е отворен за јавноста.

Карлсберг Центар за посетители
Карлсберг е, според неговите сопствени долготрајната маркетинг кампања, "најверојатно најдобро пиво во светот. Дали можете или не се согласуваат, Центарот за посетители е опојна искуство. Турнејата детали за историјата и современите процеси на Пивара, со пат низ фабрика за производство. На крајот, тука е шанса да ги тестираат на готовиот производ. Исто така постои и музеј Карлсберг, а повеќе старомодна, но сместен во една убава зграда датира од 1882, каде што детално експонати повеќе се однесуваат на културното и историското значење на семејството и на пиварницата.

Кристијанија Слободен комуна
На источниот брег на Christianshavn, се наоѓа на напуштените местото на поранешната касарна, Кристијанија, на "слободниот град Копенхаген, е работна експеримент во алтернативни начини на живот и комуналната живеење. Прво окупирана во 1970, сега е дом на околу 1,000 лица, а неколку стотици кучиња. Откако далеку од тезги облека и еко-кафулиња, оваа област е заводливо рурален, со живописни farmhouses и дрвени кабини со поглед на мирна пловидба на Stadsgraven. Попладне тури водени од страна на жител на општината трае околу 90 минути, но не се бесплатни.

Ден Лил Havfrue (Малата сирена)
Nyhavn (New Harbour) е влезен во близина на Inderhavnen. Бордели и барови за посета на морнарите некогаш доминираа овој семест област, но сега gabled згради шаренилото од бои, 17th век приспособат суета ресторани и кафулиња на тротоари служат традиционални Дански храна покрај пешачката сообраќајница и јарболи на традиционалните јахти. Детски писател Ханс Кристијан Андерсен живеел во три различни куќи тука. Тоа е многу пријатно пешачење од Nyhavn по должината на брегот преку замокот Amalienborg на самото место во североисточниот дел на градот, каде Ден Лил Havfrue (Малата сирена) зјапа замислено во морето. Подигната во 1913, статуа во чест на Ханс Кристијан Андерсен хероина и стана глобален симбол на Копенхаген.

Данска Experimentarium
Experimentarium е само научен центар на Данска, кој беше отворен во 1991 во стариот флаширање сала на Пивара Tuborg. Посетители од сите возрасти и може да комуницирате со околу 300 забавни и информативни звук и вода експонати и експерименти. Центарот исто така фази науката демонстрации, работилница активности и специјални изложби.

Светскиот музеј рекорди
Посетителите можат да се доживее во текот 500 истакнати светски рекорди преку интерактивни предизвици и дисплеи, од највисокиот човек на повеќето отровна жаба, и да дознаете што се чувствува како да се вози во 500kph (311mph) или се на најдобар борец во светот. Може дури и да се судрат во Хари Потер, еден од најновите дополнувања на музејот.

Nationalmuseet (Националниот музеј)
Сместен е во кралската палата на 17th век, Националниот музеј е премиерот историска и културна институција во земјата. Постојана колекции на историјата на Данска од ледено доба да 2000, египетски, грчки и италијански антиквитети и истражување на домородното население. Исто така постои и една интерактивна детски музеј. Слободен тури на англиски јазик се одвива секојдневно на 1100 (јуни-август) и во избраните денови од септември.

Карлсберг Glyptotek
Њујорк Карлсберг Glyptotek била изградена од страна на пивара Карлсберг, Карл Јакобсен и помеѓу 1897 1906. Денес, тоа се сместени врвен колекција на египетски, грчки и римски антиквитети, импресионистички ремек-дела и дански и француската уметност од Моне, Гоген, Реноар, Дега и Сезан. На кафе со поглед на прекрасна зимска градина е одлично место за ручек.

Розенборг отвори (Розенборг замокот)
Изградена помеѓу 1606 1634-, Розенборг беше главен престој на Кристијан IV и главните кралската палата до крајот на минатиот век. Ова црвена цигла, холандски дворецот во ренесансен стил прикажува накит круната и други кралски богатства. Градините (Kongens Имаат) околу палатата беа поставени во 1606 и некои од најатрактивните во градот.

Rundetårn (Тркалезната кула)
На север од Strøget е Rundetårn, најстариот опсерваторија во Европа. Изградена од страна на Кристијан IV во 1642, зградата претставува дел од училишен комплекс, кој исто така вклучува и универзитетска библиотека (сега изложбена сала) и студентски црква. Импресивен 209m долг (686ft) спирална рампа води до врвот на кулата 35m (115ft) над улицата, од каде што се добри поглед на стариот град.

Statens Музејот на Kunst (Кралскиот музеј за ликовни уметности)
Кралскиот музеј за ликовни уметности се сместени најголемиот уметничка колекција на Данска, вклучувајќи слики од Рембрант, Рубенс и Бројгел, работи со Тицијан, Мантења и Пикасо, и одлична колекција Матис.

Тиволи Гарденс
Еден од најдобрите во Европа, забавни паркови, Тиволи е бизарно мешавина од природни и вештачки. Тоа беше отворен во 1843, со коњи подготвени рингишпил и rollercoaster. Денес, постојат 25 вози, плус игри, арки, двата театри, сцена на отворено и музеј. Од четирите rollercoasters, на "Rutschebanen" е најстариот (датира од 1914) и уште од најпопуларните. Тиволи Момци чувар бенд парада низ градините во 1730 1930 и за време на викендите и државните празници, со цел оркестар. Преполн, скапи и неверојатно кич, Тиволи останува чудно привлечен. Тоа е домаќин на голем број на специјални настани во текот на летото, како и пазарот Божиќ во декември.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Копенхаген ферибот

Најдобра гаранција Копенхаген ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Копенхаген. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Копенхаген ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Копенхаген ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Копенхаген автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Копенхаген Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Копенхаген, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Копенхаген во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Копенхаген и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал