Крф Фериботи

Крф Патнички и автомобили Ferries

Крф цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Крф во Бари, Бриндизи, Игуменица, Патрас и Венеција.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Крф во реално време и закажете најевтиниот достапни Крф автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Крф, Бари, Бриндизи, Игуменица, Патрас и Венеција со Супербрзи Ferries, Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines, ANEK Фери линии или минојската линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Крф Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Крф Фери Билети
со Супербрзи Ferries, Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines, Anek Фери линии или минојската линии за фериботи и да отпатуваат од Крф во Бари, Бриндизи, Игуменица, Патрас и Венеција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Крф патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Крф и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Крф

КрфИли Керкира (ker-kih-рах) на грчки, е втор по големина и доаѓањето јонскиот остров. Исто така е најдобро познат. Тоа беше на Хомер "убава и богата земја", а последната станица Одисеј "на својот пат дома во Ithaki.

Крф ужива блага медитеранска клима, заедно со одлични плажи што го прави популарна дестинација за Летувалците. Крф е многу зелена во споредба со другите грчки острови: топли и суви лета заедно со зимски дожд создава бујна вегетација која е доминирана од страна на повеќе од 2 милиони маслинови дрвја. Овие маслинови дрва на Крф се главните одгледување, покрај тоа што туризмот Крф сега обезбедува со најголеми приходи.

Со највисока врнежи од дожд на земјата, голем број на зеленчук и билки се гради тука, особено во пролет. Со својот смешен пејзаж на цвеќиња, и кипариса се издига од треперлива маслинови градини, Крф виси во таму, како еден од најубавите острови на Грција. За жал, области кои страдаат од бесрамна и заборавено над-развој.

Крф Сити и ферибот пристаниште

Крф е една од поголемите острови, и зафаќа површина од 592 м? (638sq.km) што грубо се претвора во долга 40 милји (60Km) и 20 милји (30 км) низ на неговата најширока точка. Просечната популација е околу 107,500, со најстудените месеци се јануари / февруари, со просечна температура од само 16c и најжешките месеци се јули / август просечната температура на 28c.

Свртам вниманието кон внатрешноста на планината Пантократор или Pandokratoras (м 906), кој е на островот? Највисокиот врв. Крф е можеби најпознат од сите грчки острови, тоа е многу популарна со Британците, кои доаѓаат таму во толкаво мнозинство во летните месеци да се впие до сонцето на фантастични плажи и да пливаат во кристално јасно топло море, и од страна на ноќ ужива во традиционална грчка храна, тогаш можеби забавуваат со локалната грчка танчерки или во некоја од дискотеките острови или во диско барови, кои имаат бликнаа да се грижиме за туристите.

Повеќето од развој на туристичката се одржува во рок од околу половина до три четвртини од еден час од аеродромот Острови, оставајќи на север и на југ повеќе рурални додека во внатрешноста на туризмот едвај имаше влијание и ќе најдете многу села сеуште вршат во стариот начин на живот, каде што најчеста форма на транспорт за локалните фармери се уште до ден магарето. Во редот на маслиново и цитрусни градини ќе најдете разгалена села Имајќи го сето белег е на островот? И минатото кои се движат од хеленската, римската, византиската и венецијанскиот.

Крф е далеку од најубаво и доаѓањето остров дури и во најжешките месеци од летото. Крф исто така познат како Emerald Isle име инспирирано од тоа е зелени полиња што пукна во експлозија на пролетта боја, со ливади украсени со диви цвеќиња и цвет од сите видови, на островите пејзаж е покриен со зеленило особено Маслиновото дрво жилави со возраста и извртени во чудни и прекрасни форми, тие покриваат околу 35 милји (56Km) на островот од север кон југ прекине само непарните кластер на кипариси.

Испратената на портокали и лимони исполнува воздухот како што зреат во сонцето, многу други видови на овошни дрвја растат тука, исто така, вклучувајќи го и бодликава круша и Kumquats мал горчлив / слатка дегустација на портокал, не е пронајдена никаде на друго место во Грција, тие се зачувани и јадат цели или потоната во сируп.

Kumquats се нарекува "мали камења на семејството на цитрус" и локалната Corfiots запленети можност, откако сфатија дека плодот може да се ферментира и дестилира во алкохол. Постои дестилерија на главните "Paleokastritsas патот, можете да се земе турнеја (претходно аранжирани) кој ќе вклучува слободен дегустација (HIC HIC)

Како и алкохол, kumquats се направени во слатки и мармалади, ќе најдете дека многу од туристички продавници на Крф продаде Kumquat производи, еден од повеќе познати продавници ќе најдете се наоѓа во близина на "Achillion Палас". Крф има тоа е добар дел од лозовите насади, повеќе, па може да се најде во јужниот дел кој се повеќе рамен, има најмногу земјоделството, грозјето се направени во вино и ќе најдете тоа е за лична потрошувачка и жетвата е еден од најпрометните пати во локалната календар.

главниот град на острови или подобро позната како Крф Таун е добро вреди да се посети, самиот град е составен во два дела Стариот и Новиот области на градот. Стариот дел на градот се прикажува домот цркви од различни религии и лавиринтот на калдрма со старата тврдина, која стои гордо гледајќи во текот на градот.

Новиот град има изобилство на космополитски продавници кои се движат од злато за кожа која може да ги задоволи сечиј вкус и шопинг demands.The остров всушност ужива најдоброто од неколку светови, убава глетка, вредност за парите ресторани и таверни нудат едноставна и јасна локалните готвење, широк спектар на сместување од кампови за чистење едноставен соби село во станови, хотели и луксузни вили. Крф нуди голем број на плажи на својата 136 милји (217Km) од крајбрежјето идеален за пливање и нуркањето во топли кристално море. На Corfiots самите се едноставни, забавно-љубовен пријателски луѓе со шарм што ќе влијаат врз вас, кога ќе ја посетите.

Крф има посебен вид магија која поседува секој посетител кога ќе ја посетите и да ги привлекува назад време и време повторно.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Крф ферибот

Најдобра гаранција Крф ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Супербрзи Ferries, Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines, Anek Фери линии или минојската линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Крф. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Крф ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Крф ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Крф автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Крф Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Крф, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Крф во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Крф и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал