Корк Ferries

Корк Патнички и автомобили Ferries

Корк патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од плута да Roscoff и Свонси.

Споредба на сите достапни Корк ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Корк автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Корк, Roscoff и Свонси со Brittany Ferries или Fastnet бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Корк Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Корк Фери Билети
со Brittany Ferries или Fastnet бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Корк да Roscoff и Свонси онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Корк патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на Корк ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Корк

Корк е Република вториот по големина град во Ирска. Таа се наоѓа во една од најдобрите природни пристаништа во светот. Корк е портал на некои од најпознатите прекрасните предели на Ирска со Западен Корк и Кери едвај еден час возење далеку.

Корк Градот може да се пофали најдлабоките природно пристаниште во Ирска со директна ферибот премини во Велика Британија и континентална Европа. Меѓународниот аеродром во Корк има директни летови за Велика Британија и делови од Европа и поврзување на летови до други европски и американски дестинации.

Автомобил ферибот услуги отстапи од Ringaskiddy да Roscoff едрење до / од Ringaskiddy преку Корк пристаниште (втор по големина природно пристаниште во светот) и минатото Коб. Од април до октомври постои неделна ферибот услуга на Roscoff во Франција со Brittany Ferries.

Корк ферибот пристаниште, Ирска

Корк Сити е третиот град во Ирска (по Даблин и Белфаст) и секогаш е важно пристаниште. Се започна на еден остров во мочуришните вливот на реката Ли (името Corcaigh значи мочуриште), и постепено се искачи на стрмни банки на двете страни. Денес реката тече низ градот Корк во две главни канали, така што ќе се најде себе си постојано премин мостови.

Некои од главните улици се изградени во текот на канали каде што бродови nuzzled нивните сидро синџири пред еден век. По должината на Јужна Мол, ќе видите големи портали на ниво на улица, во чекори кои водат на повисоко врата. Овие беа еднаш boathouses, кога трговците пристигна во нивните магацини со вода.

Најдобар начин за да се види градот Корк и примерок вкусот на својот живот, е да одиме. Постои патоказ пешачка турнеја, па се придружната книшка и тргна да се истражуваат ридско улиците и да ги задоволи луѓето.

Катедралата Св Финецот Баре е е прекрасен трипл-spired пример на француски готска архитектура. Таа стои каде што светителот основана неговиот монашки училиште за 650 АД. Меѓу неговите највпечатливи карактеристики се во ред зголеми прозорец, мозаикот тротоари и елаборатот резби во текот на.

Да одиме заедно на патот кон Западна Тудор-готски Универзитетскиот колеџ со своите атрактивни реката Четириаголник, и посета на Honan капела таму. Таа е моделирана врз капела Кормак е во Cashel, и има врвен ентериер, вклучувајќи обоено стакло прозорци од Сара домаќин-вработен и Хари Кларк.

Направете вашиот пат до Северна Широк Сокак, каде што Корк Визија центар се наоѓа, а потоа над Северна Гејт мостот и се качат Shandon црквата, кулата на која ќе се забележи доминираат на северната страна на градот од своите возвишени рид-топ позиција. Двете страни на кулата се соочуваат со црвени песочник, две со бел варовник - "делумно обоени како и луѓето, црвена и бела е Shandon Steeple" вели една стара бездарен. Нејзините јато од осум ѕвона, фрлена во Глостер во 1750, станаа познати, а вие може да ги игра себе, од "музика" картички обезбедени. Вашиот рендерирање на Дани Момче или Аве Марија ќе лебдат нежно надолу по ридот и текот на реката, да се слушне низ целиот град. Corkonians зависи Shandon часовникот за нивното време, а неговата риба времето е неиздржана за прогноза нивниот временски услови.

Прошетка до малку Хил Патрик е, ако имате нозете за тоа, само за да се чувствуваат стрмноста. Тогаш можеби до лето Хил или Велингтон патот што тече паралелно додека не се дојде до Крст и Montenotte Сент Лук, А вториот поранешен станбена површина на трговците од Корк, од тука може да се погледне надолу во текот на пристаниште и пристаништето, а реката проширување далеку на југ поминува Blackrock замокот и на кон морето. Корк наследство парк во Blackrock е добро вреди да се посети.

Назад на "рамен" на градот повторно, видете во Градското собрание, парична казна модерна зграда убаво се гледа во реката. Посета на пазари, англискиот пазар со отвори надвор принцовите улица, Патрик Стрит и на големата парада, покриен пазар за риба, овошје, месо и зеленчук, на јаглен Кејот (се изговара Кеј), пазарот на отворено што е колку дел од народната култура на Корк како што е Shandon.

Галерија на Крафорд во Емет Место сместени интересна колекција скулптури, вклучувајќи и некои Роден бронзи и парична казна колекција на слики. Во големата парада ќе ги најдете на Фонтана Berwick, национален споменик, и Бишоп Lucey парк, кој ќе влезе низ портите прекрасен, кои беа преселени од стариот дел на влезот во дворот Corporation во Anglesea Street. Излезете од паркот во главната улица на југ. Овде ќе ги видете Beamish & Крафорд Пивара каде Beamish витко се приготвува на температура и се извезуваат во целиот свет.

Ќе слушнете Corkonians се однесуваат на "статуата" (тоа може да звучи како "де statcha" во некои гласови). Тие ќе се зборува за споменик на Отецот Теобалт Матеј, 19th век апостол на воздржаност. Непопуларни како што може да се очекува неговата цел да биде во место како Ирска, всушност тоа стана национален крстоносна војна. неговиот статус на крајот на Патрик Стрит, во близина на мостот Патрик, е најпозната знаменитост Корк е

Стариот затвор во неделата Добро е обновена и е еден од многуте Туристички атракции во Корк. Филмот ја раскажува приказната за секојдневниот живот во затвор во 19th и раните векови 20th. Некои од оригиналните клетки биле вратени и аудио-визуелна програма се обезбедени.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Корк ферибот

Најдобра гаранција Корк ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries или Fastnet бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Корк. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Корк ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Корк ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Корк автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Корк Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Корк ферибот билет, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Корк во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Корк и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал