Craignure Ferries

Craignure Патнички и автомобили Ferries

Craignure цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Craignure да Oban.

Споредба на сите достапни Craignure ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Craignure автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Craignure, Oban со Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Craignure ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Craignure Фери Билети
со Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries за фериботи и да отпатуваат од Craignure да Oban онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Craignure патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Craignure и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Craignure

Craignure се наоѓа во близина најисточната точка размислуваат, а тоа е разумно да се еднакво оддалечени од две главни дестинации на островот: Tobermory на север и Јона на запад.

Тоа е главната завршница на фериботи од Oban. Затоа е логично место за главниот терминал за фериботи од Oban, и за многу години тоа е токму она што е.

Селото, чие име значи "камен на Тис на дрвото", беше оживеан од доаѓањето на ферибот услуга во 1964, кога е изградена модерна пристаништето. Оригиналниот кејот, изградена во 1894, се уште може да се види во близина на селото сала.

Но, пред да едноставно излезам од ферибот и главата, како најбрзо што главно една песна патишта Mull ќе им овозможи, на било кој од овие дестинации, треба да се запамети дека овој мал агол на Mull на посетителите им нуди многу да се види и не без скршнуваат многу далеку на сите. Ова не треба да биде премногу изненадување како што многу веројатно ќе го видел еден од атракции на областа, додека сеуште на ферибот, и многу добро се фатени глетка на другите.

Craignure ферибот терминал

Craignure е главната ферибот терминал за на Isle of Mull. Каледонски Mac Brayne Ferries работи на секои два часа помеѓу Craignure и Oban. Автобуси ја стартувате од Craignure да Tobermory во северниот дел на Mull десно надолу кон Fionnphort во јужниот дел.

Craignure сам по себе е прилично ретко расфрлани низ брегот на Craignure Залив. Фокусот за посетители има тенденција да биде на западната страна на заливот на крајот на ферибот перона изградена во 1964 и сега се користи од страна на Oban Фери, МВ Isle of Mull. Тука ќе најдете една од двете Туристички информативни центри на островот, во комбинација со канцеларијата на ферибот резервација; плус голем број на продавници, и прилично несоодветни јавниот loos Craignure е.

Оригиналниот кејот, изградена во 1894, проекти од јужната страна на заливот. Во близина да најдете голем дел од остатокот од селото, вклучувајќи Torosay црква, гаража и полициската станица; плус камповите, селото сала и станица Craignure е на островот на Mull железница

Уредно помеѓу овие две главни делови од селото лежи Craignure Ин, во собата само западно од главниот пат. Со шармантна атмосфера која доаѓа од тоа што беа во гостилница уште од почетокот на 1700s, на Craignure Ин служи на некои од најдобрите, и секако најдобра вредност, храна веројатно ќе се најде на Mull. и тоа исто така, обезбедува сместување.

За време на патувањето во текот од Oban, првото обележје на Mull што доаѓа во поглед е Duart замокот - Древното седиште на кланот Меклин. Откако сте го симнале во Craignure, тоа е кратко возење до замокот - автобуски тури се достапни ако немате сообраќај.

Друг популарен посетител атракција во оваа област е замокот Torosay, Викторијанска куќа со убави градини и ентериери. Нов начин да патуваат во Torosay е на железничката Mull, песна тесен колосек кој се протега од Craignure во замокот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Craignure ферибот

Најдобра гаранција Craignure ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Craignure. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Craignure ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Craignure ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Craignure да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Craignure Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Craignure ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Craignure во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Craignure и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал