Крос Channel Ferries

Патнички крос Channel и автомобили Ferries

Крос Channel цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Довер, Англија за Calais и Dunkirk, Франција.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите крос Channel во реално време и закажете најевтиниот достапни крстот за автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Довер, Англија, Кале и Dunkirk, Франција со П & О Ferries, LD линии, Norfolkline или DFDS Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Крос Channel Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга крос Channel Фери Билети
со П & О Ferries, LD линии, Norfolkline или DFDS Seaways за фериботи и да отпатуваат од Довер, Англија за Calais и Dunkirk, Франција онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани крст Канал патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена крос Channel и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

За крос Channel Ferries

Секоја година повеќе од осумнаесет милиони патници и три милиони автомобили користат пристаништето Довер да ја премине Ла Манш за Calais и Dunkirk во Франција со познати ферибот оператори, како Norfolkline Ferries, DFDS Seaways, на P & O Ferries и LD линии.

  • П & О Ferries - Понуда до 46 Дневен Довер Фери премини во Кале, Франција со приближна време премин преку море од само 90 мин.
  • Norfolkline (DFDS Seaways) - Понуда до 11 Дневен Довер Фери премини во Dunkirk (Данкерк), Франција со приближна морето време на премин 120 мин.
  • DFDS Seaways / LD линии - Понуда до 5 Дневен Довер Фери премини во Кале, Франција со aproximate морето време на премин 90 мин.

Пред интернат објекти во патнички услуги Згради нудиме широк спектар на објекти, вклучувајќи ресторани, Travelex размена на валута, банкомат, масажа столици, автоматите и продавниците кои продаваат грицки, пијалоци, кондиторски производи, весници, книги, мапи и корисни туристички најважен, како и како тоалети, тоалети со посебни потреби, тушеви и бебе менување на објекти.

Крос Channel Ferries до Франција

Англискиот канал е најпрометните Seaway во светот, и иако некој би можел да се мисли прво на патнички услуги, во текот 400 бродови дневно носење товар на различни пристаништа.

Каналот одвојува Велика Британија од континентална Европа и историски предвидени одбранбена бариера за земјите од островот. Сериозна воден варира од 34 километри на Довер до 240 км во ширина. Поради неговите тесни ширина тоа е исто така линк на континентот и во време на мир, што е еден од најпрометните бродски линии во светот.

ферибот услуги Ла Манш се идеален начин да се премине на европскиот континент. Преминувањето обично трае околу еден час, а ферибот услуга е достапна секој ден од годината.

Уште од почетокот на 19th век оние кои можат да си дозволат да го стори тоа ја преминале канал како што ние сега го нарекуваат туристи. Премин сега е толку едноставен што дојде да биде познат како канал подрипнувајќи. И покрај завршувањето на тунелот, Chunnel и воз услуга од Folkstone за Calais, Франција, траекти остане значаен начин на транспорт. Довер до Кале ферибот е еден од најпрометните во светот.

фериботи често се подобар избор, дури и од летање. Во зависност од заминување пати тие може да им овозможи на еден да се поврзете со дестинација побрзо. Тие се помалку скапи од патување со авион, и секако поудобно со многу точки на заминување. Голем број на компании работат фериботи од различни пристаништа во Велика Британија. Ферибот пристаништа се наоѓаат на Хул, Harwich, Довер, Newhaven, Folkestone, Портсмут, Пул, Weymouth, Плимут и. Европски врски може да се направи во Франција, Шпанија, Белгија и Холандија. Британските острови на каналот се исто така популарни дестинации. Удобност и заштита на околината се дополнителни причини да се сметаат превезуваат отколку летање.

Повеќето патнички фериботи нудат погодности, како што се филмови, барови и ресторани, продавници, и видео арки за децата. За семејството патување фериботи се идеални. Возила од седани на рекреативни возила можат да бидат сместени, и прошетка на патниците се добредојдени, како и.

Кога се снима крстот канал ферибот Кале, Свети Мало, Ротердам, Zeebrugge, Bilboa, или било кој број на дестинации во континентална Европа, вашиот одмор забавата почнува веднаш штом ќе влезете на бродот. свеж морски воздух, одлична храна, добар разговор, забава и забава додека бродот сигурни да се добие вашиот одмор започна во најдобар можен начин.

од Dover за Calais, Портсмут да Bilboa, има изобилство на фериботи нудат различни патеки за да ве однесе на одмор во удобност. За пократки патувања, брзо фериботи се доста популарни. На одборот на овие бродови, ќе уживате во удобно седење, како и попуст шопинг, активности, како што се филмови и игри за најмалите, и безалкохолни пијалаци и светлина оброк услуга. Некои фериботи може да понуди топол оброк, како и. Проверете со компанијата ке го одберете за да се утврди она што храна се сервира на нивни брзо ферибот услуга.

Поголемиот дел од луѓето кои патуваат на крстот канал фериботи и да ги преземе своите автомобили со нив. Имајќи вашиот автомобил со вас, кога ќе стигнат до вашата порта низ каналот ќе ви овозможи слобода да оди каде и да се молам, без да плаќаат екстра за такси, автобус или воз услуга. Некои фериботи, исто така, ќе ви овозможи да се донесе вашиот караван во авионот, кој е доста удобен за патници кои сакаат да се направи некои кампување додека бил на одмор. Некои ферибот услуги, исто така, ќе ви овозможи да се донесе вашето домашно милениче заедно на одмор, но не заборавајте да проверите на правила и прописи пред да направите конечниот планови.

Крст фериботи канал обезбеди сите удобности и погодности на добар квалитет на хотелот. Ако вашето патување се случува да се земе повеќе од неколку часа, вие ќе сакате да се резервира патување на било која една од многуте ноќта премини понудени, се одлучуваат за купување на кабина за спиење удобност. Кабините се климатизирани и доаѓаат со туш и WC е. Тоа е како да хотелска соба одборот на траект. Во текот на своето патување, ќе уживате во парична казна за јадење, шопинг и забава за вас и вашите деца. Кога е време за спиење, ќе имаат можност да се повлече во вашата кабина да уживаат мирен сон ноќе, будење освежени и подготвени да почнат да ви одмор полн со енергија.

Патуваат меѓу континентална Европа и Англија, преку крстот канал фериботи е удобна, прифатлива и забава. Дали со земање на брзо ферибот или Залагајќи се за побавно, повеќе релаксирачки премин, крстот канал фериботи се одличен избор за патниците правење својот пат низ Англискиот канал.

 


Најдобра гаранција достапни ферибот билет цена крос Channel

Најдобра гаранција крст Канал ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна П & О Ferries, LD линии, Norfolkline или DFDS Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Довер, Англија. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани крст Канал ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive крст Канал ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга крстот за автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега крос Channel Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите крос Channel, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Довер, Англија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да крос Channel и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал