Cuxhavn Ferries

Cuxhavn Патнички и автомобили Ferries

Cuxhavn цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Cuxhavn да Harwich.

Споредба на сите достапни Cuxhavn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Cuxhavn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Cuxhavn, Harwich со DFDS Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Cuxhavn Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Cuxhavn Фери Билети
со DFDS Seaways за фериботи и да отпатуваат од Cuxhavn да Harwich онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Cuxhavn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Cuxhavn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

За Cuxhavn Ferries

Данскиот ферибот оператор DFDS Seaways нуди помеѓу три и четири неделни пловидбите поминуваат меѓу Cuxhavn и Harwich во Англија, со време на патување на 19 и пол часа.

Фериботите имаат долгогодишно објекти во него, вклучително пријатен област надворешниот-палубата, голем број на барови и кафулиња, избор на различни кабини и бизнис удобности. Овие садови можат да се сместат патниците и возилата.

Објектите во Cuxhavn порта не се обемни, покрај тоа што ќе се најде погодност продавница и голем број на вендинг машини продаваат топли и ладни освежителни пијалоци. Патници со посебни потреби се препорачува да се јавите DFDS ферибот оператор, пред да патуваат, ако тие имаат било какви посебни потреби. Постојат голем број на кабини за луѓето со хендикеп, додека зградата на ферибот терминал е достапен во инвалидска количка и го е забранил тоалети.

Cuxhavn Марина nad ферибот пристаниште
Повеќе Cuxhavn

Cuxhavn беше дел од Хамбург во реорганизацијата два града во близина на Хамбург, кои беа дел од Прусија биле дадени на Хамбург во замена за Cuxhavn. Cuxhavn не е многу голем град. Таа се уште може да се пофали околу 3 милиони резервираниот ноќи годишно, што го прави еден од најголемите поморски летувалишта во Германија. Повеќето луѓе доаѓаат на Cuxhavn или преку воз или автомобил. постојат некои ферибот услуги, но тие се севкупниот занемарлива.

Туризмот е еден од традиционалните бизниси од Cuxhavn. Другите двајца се рибната индустрија и пристаништето. Градот се обидува да се прошири на вториот и има инвестирано многу пари во модернизација и проширување на пристаништето објект. Сепак, економската ситуација не е премногу добар и туризмот останува голема индустрија на градот. Многу луѓе ја напуштија Cuxhavn во изминатите децении да се населат на друго место. Многу од оние кои остануваат во пензија, придонесувајќи за мали, тивкиот амбиент.

Cuxhavn е тивко место. Ако сте во потрага за акција и партии, тоа веројатно не е вистинската дестинација. Ако сте во потрага за тивка градот од страна на морето, Cuxhavn станува многу повеќе интересен избор.

За да се види и не во Cuxhavn

Alte Liebe (Стара љубов) е поранешен Кеј претвори гледање платформа на влезот во пристаништето Cuxhavn. Добар поглед на бродовите што поминуваат. Звучници објави нивните имиња и потекло.

Schloss Ritzebüttel Мал замок-како зграда во близина на шопинг област Nordersteinstraße.

на Kugelbake означува географски точка каде што завршува на реката Елба. Првично се наменети како помош при навигација, тој е еден од повеќе познати градби во регионот. Тоа беше усвоен во Cuxhavn грб кога градот беше усвоен и останува еден од нејзините основни знаменитости.

Semaphor Се наоѓа во близина на Alte Liebe, на Sempahor е конструкција од година 1884 кој се користи за да комуницира ветер сила и насока на донесување бродови. Тоа е уште во собата секој ден.

Wrackmuseum (Руина Музејот Брод). Dorfstraße 80, Stickenbüttel. + 49 4721 23341 (Факс: + 49 4721 690876). Отвори 28th март до ноември 4th (во 2004, може да се разликуваат секоја година), Пон затворени, Tue-Пет 10AM - 6PM, викенд + Холидеј 10AM - 5PM. Единствениот музеј во Европа која има брод урнатините, како свој тема. 3.00 € за возрасни, € 2.00 за тинејџери.

Плажи Ова е област на морето каде што водата се повлекува за време на ниски плима. Тоа е една од главните причини зошто луѓето го посетуваат Cuxhavn. Можете да ги преземат прошетки, гледам ракови, се изгради замоци од песок и кал, и така натаму. Да се ​​предупреди дека зголемувањето на вода може да биде незгодно! Ќе мора да плаќаат за влез на плажа! Ако ви се допаѓа плати без плажи ќе треба да патуваат неколку милји на север и да се обиде на крајбрежјето на Шлезвиг-Холштајн.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Cuxhavn

Најдобра гаранција Cuxhavn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Cuxhavn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Cuxhavn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Cuxhavn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Cuxhavn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Cuxhavn Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Cuxhavn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Cuxhavn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Cuxhavn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал