Denia Ferries

Denia Патнички и автомобили Ferries

Denia цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Denia на Formentera, Ибица, Палма и Сан Антонио.

Споредба на сите достапни Denia ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Denia автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Denia, Formentera, Ибица, Палма и Сан Антонио со Balearia Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Denia Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Denia Фери Билети
со Balearia Ferries за фериботи и да отпатуваат од Denia на Formentera, Ибица, Палма и Сан Антонио онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Denia патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Denia и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Denia

Denia наоѓа на околу 7km северно од Javea заедно спектакуларен ликвидација планински пат одвиваа во текот на Montgo планина.

Тоа е атрактивно туристичко место со еден фасцинантен стариот дел на градот, фини ресторани и прекрасните плажи се протега многу километри на север. По пристигнувањето од Javea прво ќе дојде до прилично малку плажа пред пристаништето на вашето право.

Секој ден има Denia на Ибица ферибот услуги (можете да видите Ибица на јасна ден) и Мајорка. Постојат, исто така, полн и половина ден мини опции крстарење по должината на брегот кој ја посетите други одморалишта вклучувајќи Javea, Calpe и Altea.

На ферибот терминал во центарот на градот се наоѓа само околу 300m од железничката станица во градот што е погодно за услуги на југ кон Аликанте. I Ако сте на чело на север во Валенсија ќе мора да се земе во автобус да Gandia и го фати возот таму.

Denia Фери пристаниште

Градот на Denia се наоѓа во шпанскиот регион Аликанте на Коста Бланка. Ова е прекрасен космополитски град, богат со историја и култура и неговите улици се еден фасцинантен пример на архитектура низ вековите. Зградите се постојан споменик на цивилизациите, кои го направија свој белег тука - Пиринејскиот, Картагина, римскиот, арапскиот и христијанин. Овие туристички дена вклопува удобно со метежот и вревата на работна градот.

Denia хотели не се толку чести како стан комплекси се главната туристичка сместување. Ла Посада del Mar е атрактивна опција еден хотел кој се наоѓа во центарот на градот спроти пристаништето област. Тоа е сместен во зградата на 13th век, кој порано работел како по обичај е. Секоја соба е украсена со наутички тема. Погледнете го нашиот Denia Denia Вили и апартмани страници за повеќе опции.

Denia Разгледување и активности

На главата разгледување до (Ayuntamiento) зградата на градското собрание од Marques de Кампо и посета на црквата Iglesia де ла Асунсион со парична казна купола. Потоа продолжи до чекорите по знаци за замокот кој гледа Denia Залив. Замокот затвора за ручек помеѓу: 1pm и 3pm од октомври до март, 1.30pm и 3.30pm во април и мај, 1.30pm и 4pm во јуни и септември, и помеѓу 1.30pm и 5pm во јули и август. Сите стари куќи кои го опкружуваат база на замокот биле убаво обоени во различни бои додавање на она што е веќе прилично атмосферски место да талкаат наоколу.

Од замокот направи вашиот начин на Ел Порт која се состои од една линија на атрактивни ресторани соочува пристаништето област. Повеќето од нив имаат тенденција да се специјализираат во локалните ориз врз основа јадења, како и Fideua што е глупак врз paella. Често paella рецепти овозможуваат големи количини на месо и морска храна. Не очекувајте премногу состојки во овие јадења во Ел Порт каде што е на ориз или тестенини, кои се клучни за јадење. Ако сакате да се обидете со скапи "менито де Degustación (дегустација мени) во 46 Eur. по лице да ги разгледаме во Ел Raset што е само долж од бутик хотел со истото име. Поевтини опции се достапни.

Како што е случај со сите туристички центри во оваа област е на плажите кои обезбедуваат главната атракција за посетителите и Denia не е исклучок.

Како што главата северно од градот веднаш се дојде до некои пријатно ниски пораст својства на својот славен, тивка плажи кои продолжуваат за многу километри долж овој брег. Со автомобил оставајќи Denia во оваа насока, прво на сите ќе се среќаваме со вкусно развиена одморалиште сектор со парична казна спектар на станбени комплекси, барови и ресторани наменет за меѓународна муштерии кои полека станува повеќе од станбена површина независно од туристичката област.

За промена на местото на настанот можете лесно да поминат еден ден во посета Javea само по должината на брегот, можете да се упатат на југ, до мноштво тематски паркови кои го опкружуваат Бенидорм и како интересна кратка екскурзија може да биде на чело на неколку километри во внатрешноста на прекрасните пештери Лас Calaveras во Benidoleig. Голфери ќе најдете многу курсеви, достапни во целиот Коста Бланка, вклучувајќи го и новиот развој на Олива Нова Golf Resort само надвор од Denia на север.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Denia

Најдобра гаранција Denia Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Denia. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Denia ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Denia ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Denia да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Denia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Denia ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Denia во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да DENIA и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал