Dieppe Ferries

Dieppe Патнички и автомобили Ferries

Dieppe цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Dieppe да Newhaven.

Споредба на сите достапни Dieppe ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Dieppe автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Dieppe, Newhaven со Transmanche бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Dieppe ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Dieppe Фери Билети
со Transmanche бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Dieppe да Newhaven онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Dieppe патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Dieppe и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Dieppe

Dieppe е во Нормандија, Франција и е најблиската плажа во Париз, жив на целата година. Тоа е добро познат по неуспешниот операција слетување со претежно Канада сојузничките сили за време WW2, на 19th на август 1942 нема да најдете на француското знаме летање во Dieppe без канадски знаме заедно со него.

Dieppe, има долга и интересна историја, откако беше важна порта поврзување на англиски јазик Британија Вилијам Освојувачот со неговите Нормандија војводство во 11th век, и ја издржа векови на конфликтот се до 1944. Денес, тоа е важен ферибот и рибарско пристаниште, и пријатен одморалиште.

на Transmanche Фери од Newhaven, Англија носи автомобили и нога патници низ Англискиот канал во околу 4 часа. Пристигнуваат со воз од Руан (40min) или Париз (2h). Градот, исто така, има мал аеродром, кој се наоѓа во Saint-Aubin.

Dieppe Ferries
Dieppe туризам

За градот на нејзината големина, Dieppe има неколку барови и пабови, а повеќето од нив да останат отворени до доцна (2am работните денови / 4am викендите). За добар коктели, се обиде на Epsom и Европа на кејот, на кактус и Пиратската на Кеј Хенри IV или паб Кембриџ во центарот на градот. За многу францускиот амбиент, можете да се обидете Ла Potinière, L'Entracte или Ле Mieux ICI Qu'en лице, три прилично евтини и многу популарни мали кафулиња. музика места inclued на Менхетен (rue Duquesne), Медисон (Rue Сен-Реми), на Movabé (Île du Pollet) и Abordage, во казино.

За да ја видите во Dieppe

ESTRAN Cité de la Mer
Морски музеј со екрани кои покриваат превозот, риболов, географијата и историјата на Dieppe. Отвори 10-12am и 2 6-: 30pm дневно.

Château-музејот de Dieppe
Музејот на замокот. Ликовната уметност и резби изложени во добро сочувани зграда замокот. Отвори 10-12am и 2 6-: 00pm дневно. Влегување € 5. Постојат три влеза, но најинтересните пристап е преку кула со седиште во плоштад ду Канада.

Споменикот на нападот на август 19 1942 Dieppe, Место Камиј Сен Saens.
Отворете средината на јуни - крајот на септември, 2-6pm секој ден освен вторник. Ова е мал, но добро презентирани музеј кој има преземено во текот на италијански стил Petit театар. Фасцинантен филм со интервјуа со оние кои беа таму. Ќе ви треба околу еден час за да сето тоа се види и да се погледне во музејот.

L'Eglise Свети Жак
Содржи невообичаено freize 16th век со ликот племенски живот во Амазон, нарачан од страна на Dieppoise истражувач Жан Ango. Црквата, исто така, се сместени сет на витраж прозорци во чест на 1639 заминувањето на три Августин сестри во Квебек, каде што тие ја основаа Хотел-Dieu ду Квебек првата болница во Северна Америка и Канада рација во Dieppe 303 години подоцна.

La Maison Miffant
Најстарата куќа на градот. Тоа може да се најде Rue d'Ecosse, веднаш зад Dieppe град на уметноста и информативен центар историја.

Меѓународниот Kite фестивал
Се одржува секоја втора (дури и броеви) година во септември.

Да се ​​прави во Dieppe

утро пазарот сабота е мора да се види. Таа е една од најголемите и еден од најпопуларните пазарите во Нормандија. Од 8am да 12: 30pm можете да најдете скоро се што постои.

За францускиот намирници производи, обидете се Чез Оливие, во Rue Saint-Jacques. Многу добро сирење, вино и кафе може да се најде таму.

Постојат голем број на традиционалниот француски ресторани, особено морска храна ресторани, околу областа на quayside. Повеќето од нив се наоѓаат на улица, Хенри IV. Comptoir à Huîtres, Ла Marmite Dieppoise, Le Grand Duquesne, Ле бистри du Pollet, Ле Авр и Лес Voiles палма сите се многу добри ресторани. Сите тие може да се најде во центарот на градот, освен за Les Voiles палма, која се наоѓа веднаш спроти Bonsecours капела.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Dieppe ферибот

Најдобра гаранција Dieppe ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Transmanche бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Dieppe. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Dieppe ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Dieppe ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Dieppe да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Dieppe Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Dieppe ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Dieppe во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Dieppe и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал