Donghae Ferries

Donghae Патнички и автомобили Ferries

Donghae патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Donghae да Sakaiminato и Владивосток.

Споредба на сите достапни Donghae ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Donghae автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Donghae, Sakaiminato и Владивосток со ДБС Круз Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Donghae ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Donghae Фери Билети
со ДБС Круз Фери за фериботи и да отпатуваат од Donghae да Sakaiminato и Владивосток онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Donghae патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Donghae и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Donghae

Donghae е крајбрежен град во Gangwon, Јужна Кореја.

На пристаништето на Donghae се наоѓа на источниот дел на централна брегот на Јужна Кореја во Јапонско Море во провинцијата Gangwon. На пристаништето на Donghae лежи во планинскиот терен и е богата со природни ресурси, вклучувајќи и некои прекрасни плажи. На пристаништето на Donghae е зона на слободна индустрија и бележи многу инвестиции во изминативе години.

Постојат две пристаништа во покраината, како и Mukho Харбор е околу шест километри северо-североисточно од пристаништето на Donghae. Голем дел од сообраќај, што се користи да одам Mukho сега оди во пристаништето на Donghae, и Mukho е првенствено рибарско пристаниште.

Donghae служи како главна точка за пристап до Ulleungdo, со редовни ферибот услуги во текот на годината (обично еднаш или два пати на ден во секој правец, почести во текот на летото.) Donghae, исто така, служи како корејски станица во служба ферибот меѓу Владивосток, Русија и Sakaiminato, Јапонија. Фериботи заминуваат од Mukho порта, 5 минутно возење северно од центарот на Donghae.

ДБС Круз Фери во Donghae
Donghae крстарење и Патување

Градот на Donghae е нов град со амбиција да стане меѓународна туристичка дестинација. Се наоѓа во планинска област со многу пештери и славни природни предели, на пристаништето на Donghae сигурно има културни ресурси да се направи одлично место за посета.

Само во текот на 100 километри северозападно од пристаништето на Donghae е Mt. Kumgang, Познат по своите сценско убавина. Оваа планина е серија на гранитни врвови високи над длабоко тесни кањони и згрижување неколку прекрасни водопади и брзаци. Во северниот Taebaek Планини, го покрива 400 квадратни километри и е 60 километри долг и 40 километри широк. На 1638 метри (Пиро Peak) и покривање 25 илјади хектари, на планината е омилена дестинација за Корејците. Планината поддржува 750 видови на растенија, како и 38 видови на цицачи, 130 видови на птици, 9 рептили 10 видови жаби и жаби, и 24 видови на риби. Планината Kumgang има три области со различни топографски карактеристики.

На пристаништето на Donghae е Mangsang Beach е најпопуларниот плажа на источниот брег на Јужна Кореја. Со чиста плитка вода и убава бела песок, плажа е опкружен со борова шума. Посетителите ќе најдете хотели и модерни објекти на плажа. На Mangsang Авто Кампување одморалиште е посветена на автомобили и за луѓе кои уживаат кампување. Целосно опремена со кабини, шатори, и посетител погодности, авто кампот нуди пријатна алтернатива на хотелот живеење.

Се наоѓа во западниот дел на пристаништето на Donghae, се вели дека самовили еднаш прошетаа во Mureung долина, Една од најпопуларните туристички дестинации во Кореја. Обвиткан во мистерија, тој нуди карпи со необични форми и ставови водопад, кој одземаат здивот. Ова место на легендата е мора да се види.

Cheongok пештерата се наоѓа во средината на пристаништето на Donghae. Откриени кога тие беа поставување на темелите за нов град сала, оваа природна варовник пештера е производство на ретки камења за 400 500-милиони години. Тоа е придружено со музејот една пештера, којашто нуди основни научни за пештерата.

На пазарот Bukpyeong првпат беше отворен во 1796, а тоа може да биде дури и постарите од тоа. Ова народната пазарот нуди силен вкус на локалната култура и народот на пристаништето на Donghae. На пазарот продолжува да расте во големина и популарност, додека на другите пазари во Јужна Кореја се намали од конкуренција со современиот свет.

Donghae Port Историја

На пристаништето на Donghae Mukho Порт е првпат беше отворен во 1941 како главна порта на градот. Од пристаништето на Donghae отвори, Mukho Порт се населил во удобно постоење како рибарско пристаниште и пристаништето. Опкружен со црни карпи, оваа област ги содржи прекрасен суши ресторани, риба продавници, како и многу морски поврзани бизниси.

Историските записи документира присуството на градот, на местото на модерната пристаништето на Donghae како почетокот на 17th век. Сепак, градот не се зрели до 20th век.

Во 1979, на пристаништето на Bukpyeong Харбор отворена за бизнис. Законот за основање Donghae градот беше донесен во 1980, и не го присоедини блискиот град Mukho. Во 1981, на пристаништето на Donghae основана сестра на градот врска со Tsuruga, Јапонија. Во 1986, старата Bukpyeong Харбор беше преименувана Donghae Харбор.

Во 1991, Општинското собрание во Donghae е отворена, а градоначалникот, избира со народно гласање, беше ја презеде функцијата во 1995. Во 1996, третата конференција за проширувањето на Источниот Море се одржа во пристаништето на Donghae, со 12 градови од четири земји кои ќе присуствуваат.

Во 2001, Donghae градот Објект за управување со корпорација е основана. Кореја народна уметност фестивал 44th, со 20 провинции и градови кои учествуваат, беше отворена во пристаништето на Donghae во 2003. Во 2004, фосилните музеј Donghae кит беше отворена.

Во 2005, на пристаништето на Donghae Bukpyong индустриски комплекс беше назначен како слободна економска зона.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Donghae ферибот

Најдобра гаранција Donghae ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ДБС Круз Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Donghae. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Donghae ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Donghae ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Donghae да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Donghae Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Donghae ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Donghae во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Donghae и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал