Donoussa Ferries

Donoussa Патнички и автомобили Ferries

Donoussa патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Donoussa да Аморгос, Aegiali, Astypalea, Iráklia, Наксос, Парос, Пиреја и Schinoussa.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Donoussa во реално време и закажете најевтиниот достапни Donoussa автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Donoussa, Аморгос, Aegiali, Astypalea, Iráklia, Наксос, Парос, Пиреја и Schinoussa со Anek линии или Сина ѕвезда Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Donoussa Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Donoussa Фери Билети
со Anek линии или Сина ѕвезда Ferries за фериботи и да отпатуваат од Donoussa да Аморгос, Aegiali, Astypalea, Iráklia, Наксос, Парос, Пиреја и Schinoussa онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Donoussa патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Donoussa и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Donoussa

Donoussa е мал остров на комплексот Киклади. Таа се наоѓа речиси во центарот на Егејското Море, меѓу Наксос и Аморгос. Како Donoussa е sparcely населени и не треба да прима голем број посетители, тој е идеален за некои релаксирачки и мирен одмор.

Donoussa е многу популарна со нудизам и оние кои, навистина, навистина сакате да се извлечеш од сето тоа. Поради неговата оддалеченост, речиси било која се протега на песок може да биде "голи" плажа, но Kendros и ливади, често се посетуваат од clothesless клан.

Повеќето соби на Donoussa се концентрирани околу мал пристанишниот град Ставрос. Тие, исто така, имаат тенденција да бидат малку поскапи отколку што може да се очекува за еден таков далечен остров.

Donoussa може да се постигне само со брод, но дури и во екот на сезоната тие се релативно ретки. Ако одберете Donoussa, да биде подготвен да остане подолго отколку што се наменети - ако ветрови умирам, една или две ферибот пристигнувања и заминувања може да биде одложен.

Donoussa Bay и ферибот пристаниште

Donoussa е вистински остров без поголеми туризам. Тоа се малку busier во екот на сезоната, но повеќето туристи се Грци од копното.

Donoussa има доста груби природа, но ако одлучите да одите на прошетка ќе се сретнат говеда, кози и овци, тука и таму. Од островјаните не може да преживее само на туризмот, повеќето од нив се вклучени во земјоделството и рибарството. Локалните жители се пријателски, но понекогаш е тешко да се комуницира со нив, бидејќи тие немаат многу искуство во зборување на англиски јазик.

Според некои верзии, Аријадна побегна во овој остров по Тезеј ја остави спиење на Наксос. Ова е само за само митологија поврзани со Donoussa. Ние не знаеме многу за античката историја на овој остров, освен дека тоа е веројатно населен уште во 10century пред нашата ера, и дека тоа е место каде што Римјаните ги испратија своите прогонети по тие освоиле Киклади во 2nd век пред нашата ера.

Исто како и други острови, му припаѓал на венецијански владетели од 13th на 16th век, кога Турците го превземаат. Се толку мал остров, тоа не беше многу интересно за напаѓачите, па пиратите ја искористи можноста и воспостави основа овде. Во текот на Втората светска војна, британски воен брод бил потопен тука, и сеуште можете да го спознае од плажа Kedros.

Ова е еден остров каде што само да се релаксираат, или можеби се прошетам низ природата. Стрмните крајбрежје, на ридовите и сина вода се доволно место. Бродолом во Kedros не е точно поглед, но тоа е најблиску нешто до еден на овој мирен мал остров.

Donoussa е место за сончање, можеби нуркањето малку и земајќи прошетки. Тоа е за тоа! Донесе нешто да се прочита или зошто не сликам! Најде свој малку плажа и да уживате. Постојат многу убави плажи за еден таков мал остров, па дури и на пристаништето, Ставрос, има доволно добра плажа.

само забава личи ноќен живот седи во една од малку кафеаните во Ставрос до доцна во ноќта. Ова е исклучок кој го потврдува правилото: додека најголем дел од грчките острови имаат некој вид на барови, за Donoussa не постои ништо. Овде можете да добијат грчката традиционална храна, таверните се многу мали и речиси сите се наоѓа во Ставрос.

Најблиску острови со аеродроми се Парос и Наксос. Тоа е исто така поврзан со копното (Пиреја Атина) преку линија брод.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Donoussa

Најдобра гаранција Donoussa ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Anek линии или Сина ѕвезда Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Donoussa. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Donoussa ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Donoussa ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Donoussa да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Donoussa Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Donoussa ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Donoussa во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Donoussa и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал