Даглас Ferries

Даглас Патнички и автомобили Ferries

Даглас цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Даглас во Белфаст, Даблин, Heysham, Larne, Ливерпул и Birkenhead.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Даглас во реално време и закажете најевтиниот достапни Даглас автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Даглас, Белфаст, Даблин, Heysham, Larne, Ливерпул и Birkenhead со Остров на Човекот пареа Packet Фери фериботи онлајн со инстант потврда .

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Даглас Фери
Цените на билетите и Резервации


Книгата на Даглас Фери Билети
со Остров на Човекот пареа Packet Фери за фериботи и да отпатуваат од Даглас во Белфаст, Даблин, Heysham, Larne, Ливерпул и Birkenhead онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Даглас патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Даглас и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Даглас

Даглас е главен град и пристаниште на островот Ман, тоа е на островот по големина град на човекот и нуди широк спектар на работи кои треба да се види и не.

Со прекрасен залив две милји и песочна плажа ќе најдете на зафатен шеталишта зуењето со активност се земе едно патување, на потегот на трамваи коњот каде што ќе биде дадена прекрасен поглед кон морето или почнете патување на југ од страна на железничките пареа или северно од електрични железничката пруга. Ако сте заинтересирани за истражување на наследство на островот, Даглас е одлично место за почеток.

Ќе најдете главната шопинг област на островот во Douglas, како и широк спектар на сместување гости и прекрасен Веселост театар и Вила Марина - од кои и двете понуди во текот на годината програма на забава.

И ако тоа е мотоспортот си дојден за посета на демонстративен ТТ каде што ќе имаат птичја перспектива на проектот и целната линија како на велосипеди се обиде исцрпувачката 37 ¾ милја планината курсот.

Порт Даглас, Остров на Човекот Фери терминал

Остров на Човекот силен идентитет се должи делумно на неговата независност и фактот дека островот е самоуправа. Таа има најстарите континуирано парламент во светот, Tynwald, кој датира од пред 1,000 години. Можете да турнеја на зградата Tynwald и посета Tynwald Хил - каде што парламентот се состана во на отворено еднаш годишно. Жестоко горд на своите различни култура и фасцинантен наследство ова море врзани Кралство има волшебна приказна, оној кој се протега назад илјадници години.

Легендата вели дека името на островот доаѓа од морски бог Селтик Manannan Mac Лир кој заштитени земјата од напаѓачите со тоа покриваат со наметка на магла. Тоа се фолклорните приказни, и историја што следува, кои се внимателно да се чуваат од страна на манкс луѓе за да се обезбеди на островот не губи некој од својот уникатен шарм на карактерот.

Посета на Остров на Човекот ќе биде патување на откривање и ќе ја презентира можноста да истражуваат келтски крстови и антички гробови Викинг, како и голем број на знаменитости наследство кое ја раскаже приказната за Ман. Вие исто така ќе слушнете приказни на гигантите, самовили и пусти - кои се вели дека се меша во животите на обичните луѓе - и иако времињата се променија многу од оригиналниот обичаи и суеверија живеат. Не заборавајте да го каже "Здраво" на самовили како ќе помине над самовила мост!

Модерни ден култура е добро прикажани во текот на годината со спакувани забавна програма вклучувајќи го и годишниот интер-Селтик фестивал - Yn Chruinnaght - каде што се слави на мајчин Мански галски јазик, песна и танц.

Остров на Човекот туризам

Туристите кои престојуваат во Douglas треба да се размислува за тоа каде сакате да биде. Постојат две страни на пазарот на хотелот. На јужната страна е во близина на градот, пареа железница, автобуси и морски терминал. На северната страна остава зад себе метежот на градот и е поблиску до Мански Electric Railway. Од пролет до рана есен, запрежни Трамваи кандидира по должината на предниот дел. Ова може да направи голема разлика за оние без автомобили, кои сакаат да се заедно на 2 километарски долга прошетка. Автобуси и такси возила се исто така достапни.

Од средновековен замок на гигант вода тркала Остров на Човекот има повеќе од просечниот турист сајтови да се привлечат, се прашувам и да се забавуваат.

Прошетка низ средновековен замок во Castletown и да научат како тоа беше се користи за престој, за одбрана, затвор и службените простории. Или обидете се руиниран замок на островот Свети Патрик во близина на Кора, каде што се кажува приказни на Викинзите, монасите, и куче духот.

Се искачи на голема Laxey тркала, познат како "Леди Изабела и да ја видите на околината од врвот на вода тркало над 70ft нагоре. Вози на некои од најстарите трамвајски возила во светот, кои ги исполнуваат во Laxey превоз на патници југ, север и на планината Snaefell.

За оние кои се заинтересирани во минатото начин на живот на островот, да патуваат до Cregneash и посета на селото заклучени во времето. Каде што луѓето живеат во сламени колиби, да зборуваат на мајчин јазик Мански јазик, и ја практикуваат локалните занаети и ракотворби. Остров на Човекот има богатство на историјата и сајтови, за да одам со неа. Доведување на нови и стари заедно во "Приказната на Ман.

ферибот услуги на островот се обезбедени од страна Остров на Човекот пареа Packet компанијата кој плови од Даглас во Белфаст, Даблин, Heysham, Larne, Ливерпул и Birkenhead неколку пати секој ден.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Даглас

Најдобра гаранција Даглас Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Остров на Човекот пареа Packet Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Даглас. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Даглас, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Даглас ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Даглас автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Даглас Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Даглас ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Даглас во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Даглас и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал