Довер Ferries

Довер Патнички и автомобили Ferries

Довер цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Довер до Кале и Данкерк.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Довер во реално време и закажете најевтиниот достапни Довер автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Довер, Кале и Данкерк со Norfolkline Ferries, DFDS Seaways, на P & O Ferries или LD линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Довер Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Довер Фери Билети
со Norfolkline Ferries, DFDS Seaways, на P & O Ferries или LD линии за фериботи и да отпатуваат од Довер до Кале и Данкерк онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Довер патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Довер и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Довер

Довер е град во Кент која географски е најблиску до континент, а како најпрометните во светот ферибот пристаниште, многу оправдано се опише како "порта кон Англија.

Протоци во Довер се служеше како и Велика Британија првите позиции и нејзините портал за многу илјадници години. Денес Довер е голем пристанишен град со кои се соочува во Ла Манш, а во исто 21 милји од француското пристаниште на Кале, тоа е најблиску пристаниште во континентална Европа на копното Велика Британија. Тоа е најмногу познат по своите бели креда карпи, кои се прославија со песна.

Пристаништето Довер е еден од најголемите патнички пристаништа во Европа и најблискиот англиски пристаниште во Франција во само 21 милји. Со милиони патници, автомобили, камиони, моторцикли и автобуси минува низ пристаништето Довер на крстот канал фериботи секоја година, не е ни чудо што сме познати како "порта кон Европа".

Фери терминал на пристаништето Довер
Фериботи од Dover за Calais и Dunkirk

Се наоѓа во Кент и со позадина на познатиот Белата карпи, Довер е најблиската точка во Велика Британија на европскиот континент. Секоја година повеќе од осумнаесет милиони патници и три милиони автомобили користат пристаништето Довер да ја премине Ла Манш на голем број на Довер Ferries обезбедени од страна на избор на добро познати фирми како Norfolkline Ferries, DFDS Seaways, на P & O Ferries и LD линии.

  • П & О Ferries - До 46 Дневен Довер Фери премини во Кале, Франција со приближна време премин преку море од само 90 мин. модерен П & О ферибот бродови нудат ексклузивни ресторани, вклучувајќи-la-carte и само carverys услуга, пространи салони и барови, трговски, игра област на децата, аркада, и селективно забава. Оваа услуга е и товарни и патнички услуги.

  • NORFOLK ЛИНИЈА (DFDS Seaways) - До 11 Дневен Довер Фери премини во Dunkirk (Данкерк), Франција со приближна морето време на премин 120 мин. На цел изградени модерни бродови нудат одлични ресторани, видео дневна и бар, детски игра област, сателитска ТВ и извршен апартмани. Оваа услуга е и товарни и патнички услуги.

  • DFDS Seaways / LD ЛИНИЈАS - До 5 Дневен Довер Фери премини во Кале, Франција со aproximate морето време на премин 90 мин. На цел изградени модерни бродови нудат одлични ресторани, видео дневна и бар, детски игра област, сателитска ТВ и извршен апартмани. Оваа услуга е и товарни и патнички услуги.

Пред интернат објекти во патнички услуги Згради нудиме широк спектар на објекти, вклучувајќи Бургер Кинг, Кафе Ritazza, Travelex размена на валута, банкомат, масажа столици, вендинг машини, Форуми продавници за продажба на закуски, пијалоци, кондиторски производи, весници, книги, мапи и корисни патување најважен, како и тоалети, тоалети со посебни потреби, тушеви и бебе менување на објекти.

Насоки за Довер Фери пристаниште

Насоки со автомобил
Од M2, следете ги A2 директно во Довер, или од M20, следете повторно A20 во Довер. Потоа Следете ги знаците на Довер Фери Порт (Источна Docks ферибот терминали) кои се јасно потпишан.

Насоки со воз
Железничка станица Довер приориумот се наоѓа во станица пристап само надвор Folkestone Road.Train врски се на располагање од двете Викторија & Черинг Крос mainline Лондон станици. Таму е редовен шатл бус сервис на Довер Фери Порт (Источна Docks Фери терминал), кој работи секој 20 минути (7 сум да 10.30pm). Постои мала задолжен за оваа услуга. Такси се исто така достапни во повеќето пати на ранг на станицата.

Фери патнички паркинг

Краток и долг престој паркинг е достапна за сите патници во главниот катна паркинг на влезот на Фери терминал. Билети за паркингот се издаваат од страна на машината како што ги внесувате со надоместокот за паркирање треба да се плати кога ќе пристигнете назад да се соберат вашиот автомобил. На враќање, мора да плаќате такса за паркирање на машини плата во сала пристигнувања пред преземањето на вашиот автомобил.

За да се дојде до овој паркинг, едноставно следете ги знаците за мулти ката, и паркот се наоѓа на левата страна, непосредно пред влезот на повеќе ката.

Туристички атракции во Dover

Протоци во Dover служеле како и Велика Британија првите позиции и нејзините портал за многу илјадници години. Ова оди на некој начин да се објасни зошто овој регион во Кент има повеќе од својот фер удел на замоци, дворци домови и музеи од било кој друг крајбрежен регион во Велика Британија.

И покрај тоа што зафатен пристаниште Довер има многу места од историски интерес вреди да се посети. Стариот Светилникот кој е наводното да биде една од најпознатите добро сочувани римски градби во Европа и 'Римската Шарена куќа "полн со мурали и раскошен декорации на Приорат Стрит се вреди да се истражува, и Довер замокот е исто така добро вреди да се посети овозможуваат неверојатни ставови на градот, на брегот, па дури и на ридовите на Кале на јасна ден. Алтернативно се прошетам по еден од pebbled плажи и се восхитувам "Белата карпи, кои станаа познати по пејач Даме Вера Лин како тоник за душите носталгична војници во Втората светска војна.

Белата карпи на Довер
Светски познатиот, величествен бели карпи на Довер, која со векови се одигра клучна улога во нашата историја како Велика Британија "фронтот", сега се обезбеди пријатна глетка за милиони луѓе. Карпите се popuplar со туристи во Довер и им понуди можност за прекрасни прошетки и врвен погледи кон Ла Манш. Или едноставно може да избере да се едноставно зјапаат во нив од плажа.

замокот Довер
Гордо седи на врвот на Белата карпи на Довер и со поглед на зафатен ферибот пристаниште Довер замокот има долга и паметен историја. Веб-страницата на замокот Довер е од витално значење од железното време со првиот замокот во Довер, најверојатно, на англо-саксонската тврдина до доаѓањето на Вилијам Освојувачот кога своите постоечки утврдувања биле подобри.

Запознајте се со "Градина на Англија"
Кент е позната како градината на Англија по својата богата земјоделство и hopmaking наследство. Кент се протега од Довер Белата карпи Земја на средновековни Кантербери во источниот дел, елегантна, Tunbridge Велс на запад и на историски градови Medway на север. Во меѓу Кент има над 300,000 наведени историски градби, милји на идилична села и кривулести улички, и секој сега и тогаш, во округот уникатен бела врв oast куќи.

За повеќе информации околу пристаништето Довер ве молиме Кликни тука да downlaod PDF копија на официјален водич пристаништето.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Довер Фери

Најдобра гаранција Довер Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Norfolkline Ferries, DFDS Seaways, на P & O Ferries или LD линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Довер. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Довер ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Довер ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Довер да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Довер Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Довер ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Довер во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Довер и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал