Dun Laoghaire Ferries

Dun Laoghaire Патнички и автомобили Ferries

Dun Laoghaire цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Dun Laoghaire да Holyhead.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Dun Laoghaire во реално време и закажете најевтиниот достапни Dun Laoghaire автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Dun Laoghaire, Holyhead со Stenaline Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Dun Laoghaire Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Dun Laoghaire Фери Билети
со Stenaline Ferries за фериботи и да отпатуваат од Dun Laoghaire да Holyhead онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Dun Laoghaire патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Dun Laoghaire и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Dun Laoghaire

Dun Laoghaire е град на источниот брег на Ирска, за седум милји (11km) јужно од главниот град Даблин. Фокусна точка е прекрасен пристаништето и градот е опкружен со спектакуларен ридови. Има многу да се направи и широк спектар на врвни квалитетно сместување, услуги и удобности на прагот. Нејзиниот лесен пристап до Даблин и транспортни врски на национално ниво што го прави идеално место да се почне и да заврши своето патување низ Emerald Isle.

Stenaline работи за редовни услуги директно во пристаништето на Dun Laoghaire од Holyhead во Северен Велс. Пловидбите поминуваат работи два пати на ден во секоја насока предмет на сезоната. едрење време е приближно 90 минути, во зависност од временските услови. Да се ​​влезе во центарот на градот, да се лево, кога заминуваат од пристаништето, и шефот за градското собрание. Таму е достапна во близина на пристаништето изобилуваат со паркинг.

Ирската Ferries исто така, работи на услуги од Ливерпул и Holyhead до пристаништето во Даблин, само 8 милји далеку. Кога ќе ја напушти патување пристаниште во текот на патарина мостот и ги следат знаците на Dun Laoghaire. Тоа е убаво возење кој ќе ве однесе низ брегот Sandymount со Dun Laoghaire и нејзиниот пристаништето видлив во далечина за поголемиот дел од патувањето.

Dun Laoghaire ферибот пристаниште

Dun Laoghaire што ја прави совршен база од каде што може да се истражуваат сите дека е на понуда, а не само во непосредна околина, но исто така и во околните области на округот Wicklow и се разбира Даблин. многу автобуски линии и стрела за да може лесно за посетителите да се добие околу. Кратко патување во центарот на градот ќе ве поврзе со било каде во земјата.

Но, зошто да патуваат толку далеку, кога некои од најдобрите погледи и прошетки се на прагот. Killiney и Dalkey Хилс, Вико патот, Dalkey Остров и село и Џејмс Џојс кула за името на само неколку.

Не заборавајте дека секоја недела има на пазарот во народна Парк. Постојат исто така, пазарите во сабота во Monkstown и Dalkey трамвајската двор и Blackrock пазарот е отворен секоја сабота, недела и неработен ден.

Историски Dun Laoghaire отсекогаш бил "Портал на Ирска, Dun Laoghaire добива своето име од ирскиот превод Fort (Дан) на Laoghaire. Тоа некогаш беше седиштето на кралот Laoghaire, античкиот Висока Крал на Ирска пред Викинзите испловил од Скандинавија и се основани во Даблин.

Фали еден од најдобрите светски пристаништа, Dun Laoghaire зема тоа е форма за пребарување име на великиот Цар Laoire кој во 480A.D. одржува голем "Дан" или камен тврдина во центарот на градот. Античкиот тврдина беше урнат во 1803 да се направи патот за изградба на Martello кула, која, пак, беше заменет во 1834 од страна на првите приградска железница во светот. голем гарнизон кралот Laoire е обезбедено дека Римјаните ќе размислат за освојувањето на Северна Ирска од британскиот брег.

Некои велат дека Патрик овчар момчето пристигна во Dun Laoghaire како роб, тоа е исто Патрик кои се вратија во 432A.D. да се соочи со кралот Laoghaire и кои подоцна уништени неговите древни друид ред. Траги на оваа цел се уште може да се најде во Dun Laoghaire и соседното село Dalkey. Двата града се тесно поврзани за тоа беше гранит од Dalkey Хил дека изградена Dun Laoghaire пристаништето во 1817.

Ова сега просперитетна пристаниште поттикна изградба на железнички да се поврзе на SOUTHSIDE на Даблин на градот Скопје. Цркви, училишта и продавници се појавија за да се приспособат на потребите на работниците и нивните семејства работат на изградбата на пристаништето, а потоа на железничката, трансформирање на рибарското село на Dun Laoghaire во просперитетна град што се грижеа за посетители ден, кој ќе дојде од цела Даблин за да уживаат во шопинг и забава што на пазарите, bandstand и павилјонот се предвидени. Сега во завршна фаза на 21st век, Dun Laoghaire фотографии обезбедува одличен шопинг вредност и забава, со многу барови, клубови и ресторани да изберете од.

Денес во Dun Laoghaire, луѓето се уште уживаат во прошетка по должината на "Пром", а потоа и одредување на Пјер. Запирање исклучување на Теди за деведесет и девет сладолед на пат кон дома е ритуал да се осети. За време на посетата ќе можат да уживаат во нешто што твоето срце желби. Dun Laoghaire има широк спектар на активности за сите, стари и млади. Со пристаниште на средниот дел на градот, можете да бидете сигурни на широк и разновидната селекција на за да изберете од водни спортови. Без разлика дали тоа е забрзување преку брановите на Даблин Залив и танцуваат на ноќта далеку до раните утрински часови, прошетка низ ридовите, јавање, риболов или само земање лесно, Dun Laoghaire има се што е на понуда. Исто така е идеално место да се основа ако вашиот планирање на посетата на Даблин, или остатокот од Ирска.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Dun Laoghaire ферибот

Најдобра гаранција Dun Laoghaire ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Dun Laoghaire. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Dun Laoghaire ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Dun Laoghaire ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Dun Laoghaire да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Dun Laoghaire Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Dun Laoghaire, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Dun Laoghaire во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Dun Laoghaire и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал