Dunkerque Ferries

Dunkerque Патнички и автомобили Ferries

Dunkerque патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Данкерк на Довер.

Споредба на сите достапни Dunkerque ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Dunkerque автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Dunkerque, Довер со DFDS Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Dunkerque ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Данкерк Фери Билети
со DFDS Seaways за фериботи и да отпатуваат од Данкерк на Довер онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Dunkerque патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Данкерк и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Данкерк

Dunkerque е Франција е најсеверниот пристаниште и трет по големина пристаниште во Франција по Марсеј и Ле Авр.

Пристанишниот град спортови импресивен 17 километри на индустриски пејзаж што се протега по должината на брегот. Но, тоа не е секогаш така. Во текот на првиот милениум Dunkerque постепено се развива од непријатни маса на тиња преплави со бесен морињата од фламанскиот брег, во просперитетна село на рибарите. Како што сугерира името, Данкерк има некои неверојатни дини и прекрасен, жив плажа во Мало-les-Bains. Во текот на летото, нејзиниот мек песок е совршен за крајбрежен излет, и кога ќе се појават есенски ветрови, ветер сурферите и kiters замени sunbathers.

Dunkerque Центарот на градот е целосно петнаесет минути возење од ферибот. Земете автопатот A16 во насока на Остенд и излез на раскрсницата 33 следните знаци на Данкерк центар. Свртете лево кон авенија Rosendal која брзо се претвора во булевар Свети Barbe и следете ги знаците на Центарот Ville.

Dunkerque ферибот пристаниште

DFDS Seaways фериботи патуваат меѓу Франција и Довер, Англија со сосема нов, state-of-the-art флота. Премин пат меѓу Довер и Данкерк е само 1 45 час минути, со до 24 премин на ден.

Dunkerque е трет по големина пристаниште во Франција, откако Ле Авр и Марсеј. Исто така е индустриски град, во голема мера зависи од челик, преработка на храна, нафта рафинирање, бродоградба и хемиската индустрија.

Оваа област е многу спорно помеѓу Шпанија, Англија, Холандија и Франција, се додека не стана дефинитивно францускиот кога Чарлс II од Англија се продава во Франција за 40 000 фунти за 17 1662 октомври. За време на владеењето на Луј XIV, голем број на пирати имаше нивната база во Данкерк; Жан Барт беше најпознат, познат по нападите холандските бродови.

Во текот на Втората светска војна, тешка борба се одржа околу Dunkerque за време на германската инвазија во 1940, но затишје во акција неочекувано дозволено голем број на француски и британски војници да избега во Англија. Во текот 300,000 луѓе беа евакуирани среде постојано бомбардирање (чудото на Данкерк, како Винстон Черчил го нарече) .На британски евакуација на Dunkerque е со кодно име Операција Динамо. За време на војната, Dunkerque голема мера беше уништен за време на бомбардирањето.

На 14 2002 декември, норвешкиот авто превозник тробојка се судри со Bahamian регистрирани Kariba и потона во близина Dunkerque пристаниште, предизвикувајќи опасност за навигација во Ла Манш. Следната вечер, германски брод, Никола, хит на потонатиот брод и мораше да се влече бесплатно. Од јануари 1 2003 превозникот турско-регистрирани гориво Вики погоди истиот руина, но беше ослободен од страна на растечката плима.

Најдоброто место да се за да дознаете повеќе за порта е на Музејот Portuaire Данкерк, Музеј на поморски мошти ја раскажува приказната на Данкерк и работењето на пристаништето. Минијатурни реплики висок бродови, чамци и низа на опрема за риболов се сите на екранот. Не заборавајте да ги разгледаме во некои од историски бродови закотвени надвор од музејот како убава едреник, Duchesse Ана.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Dunkerque ферибот

Најдобра гаранција Dunkerque ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Данкерк. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Dunkerque ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Dunkerque ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Dunkerque да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Данкерк Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Dunkerque ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Dunkerque во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Данкерк и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал