Драч Ferries

Драч Патнички и автомобили Ferries

Драч патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Драч до Анкона и Бари.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Драч во реално време и закажете најевтиниот достапни Драч автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Драч, Анкона и Бари со Адриа Ferries, Adriatica Traghetti, Европската Seaways, Tirrenia, Венеција линии или Ventouris Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Драч ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Драч Фери Билети
со Адриа Ferries, Adriatica Traghetti, Европската Seaways, Tirrenia, Венеција линии или Ventouris Ferries за фериботи и да отпатуваат од Драч до Анкона и Бари онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Драч патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Драч и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Драч

Драч е еден од најстарите градови во Албанија, на земјата главниот морско пристаниште, вториот најголем индустриски центар по Тирана.

Со милји на брегот и неговата близина на Тирана, Драч треба да биде одморалиште пар екселанс. Во реалноста тоа е валкана и загаден, и не можете да пливаат без да се ризикува инфекции на кожата. Тоа е тажен потсетник за тоа колку земјата е намалена од центрите на плажа биле изградени тука во времето на комунизмот.

Античките пристаниште Драч сепак ја заслужува кратка посета. Нејзината локација одамна е пожелно, се докажува со фактот дека во последните години 900 контролата на градот се промени 33 пати. Илирите прво се населиле тука во 627 п.н.е., и Драч стана богата тргување пристаништето.

Драч ферибот пристаниште

Главната повидок е голем римски амфитеатар (отворен 08: 00 - 16: 00; 200 лек), во центарот на градот. Изградена помеѓу 117 78-п.н.е., беше домаќин гладијаторски игри гледав до 20,000 луѓе. За чудо, тоа лежеше заборавена сé додека 1966 и 25% на амфитеатарот и натаму останува закопана под куќи.

 

Тврдината на градот : Остатоци од ѕидови припаѓаат на 6th век; додавање од 13-14th век. Војни и земјотреси уништени тврдината.

Амфитеатарот : Со капацитет од 15,000 гледачи. неговиот дијаметар мора да биде повеќе од 120 метри. Таа е една од најголемите и најпознатите Исклучителна споменици кои го преживеале од античкиот град. Таа била изградена во век 2nd

Бел Драч: Тоа е најстариот Полихромна Мозаик пронајден во земјата. Мозаикот беше откриен под живеалиште, во станбена четвртина од градот. Тоа е елипсовидна форма и мерки x 17 10 нозе. Мозаикот прикажува на главата блок земјата е жената опкружена со цвеќиња.

Римски терми: Беа откриени во 1962. Бањите имаат систем хипокаустот или греење и базен, 23 нозе долг од 17 нозете широк.

Археолошкиот музеј: Лоциран во близина на морето. Тоа дава преглед на античкиот Dyrrachium. Постојат многу предмети ископани во Драч и овој музеј е мал за да не може да се открие сите од нив. Во моментов постојат планови за изградба и проширување на постојниот музеј.

 

На западната страна од градот, на врвот на еден рид, се издига прекрасна вила. Се користи за да биде вилата на кралот Зог. Денес таа се користи за да се добие странски делегации. Вилата, со својата впечатлива розова бојата, со поглед на пристаништето Драч.

Повеќе древни нешта можат да бидат видени на Археолошкиот музеј (RR Taulantia, отворен 09: 00 - 12. 00, 17: 00 - 19: 00, затворен п). Во близина на амфитеатарот и пристаништето стои последниот кула од утврдувања во градот.

Ова е сега се користи од страна на Бар Торе (отворен 08: 30 - 24: 00); има сивата тераса со добра морски ресторан веднаш до него, и ресторанот на плоштадот е само другата страна на улицата (исто време).

Во градот, е Arvi хотел на избор (Rr. Taulantia 1, тел. + 355 52 23 04 03 / + 355 69 22 85 453, arvishpk@msn.com). На плажите на јужниот дел на Драч се преполн со Tiranans текот на летото. Најдобро место за престој е во фантастична 5 Адриатик-ѕвезда хотелот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Драч ферибот

Најдобра гаранција Драч ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Адриа Ferries, Adriatica Traghetti, Европската Seaways, Tirrenia, Венеција линии или Ventouris Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Драч. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Драч ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Драч ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Драч автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Драч Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Драч ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Драч во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Драч и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал