East Cowes Ferries

East Cowes Патнички и автомобили Ferries

East Cowes цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Исток Cowes на Саутемптон.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите East Cowes во реално време и закажете најевтиниот достапни East Cowes автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Источна Cowes, Саутемптон со Црвениот Инка Ferries или Hovertravel фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

East Cowes Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга East Cowes Фери Билети
со Црвениот Инка Ferries или Hovertravel за фериботи и да отпатуваат од Исток Cowes на Саутемптон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани East Cowes патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена East Cowes и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе East Cowes

Исток Cowes се наоѓа на источниот брег на реката Медина, директно спротивна Западот Cowes. Две работи се поврзани преку ферибот синџир одеше патници и автомобили низ дишниот реката. East Cowes е пристаниште остров за сите возила сообраќај до и од Саутемптон и е од витално значење артерија на економијата на островот.

Кралицата Викторија се користат за одмор тука со своето семејство и кога нејзиниот сопруг принцот Алберт умрел, таа го направи на островот нејзиниот главен дома. Озборн куќа сега е во сопственост на англиски јазик наследство, со оглед на државата од страна на Едвард VII.

Исток Cowes е дом на Црвениот Инка автомобили Ferries. Тие се влага и назад на копното, кои патуваат до Саутемптон вода, каде што приклучете околу 15 минути од главните продавници. Друга ферибот нуди комуникации низ во Источна Cowes, а тоа е постоечкиот мост, линк ферибот синџир кој тече низ Медина, меѓу Cowes и Источна Cowes.

Исток Фери терминал Cowes

Исток Cowes Долго време се етаблира како еден од главните индустриски области на островот. Тоа беше домот на британскиот Hovercraft за многу години и големи лизгачки врати фабрика на брегот, насликани со Унијата Џек, го украсуваат разгледници и често се еден од првите големи знаменитости посетителите гледаат. Вестленд, кој сега поседуваат сајт, се digressed во други области и голем дел од поранешниот крајбрежје кој се користи за бродоградба и индустрија е повторно развиена со Марина објекти и луксузни имот. East Cowes е брзо се ре-генерира од индустриска зона во голем пловење објект.

Исто така, East Cowes е долга прошетка кој ви овозможува да се прошета и да се види на битка бродови за позиција како што влегуваат и излегуваат од устата на реката Медина. East Cowes, исто така, има замок - замокот Норис - и тоа беше тоа, што принцеза Викторија посетиле, која започна нејзината љубов кон островот. Кога таа не може да го купи таа се населиле за Озборн. Веднаш до главната куќа (на Озборн) е Манор Бартон, кој беше еден средновековен замок, кој се користи од страна на принцот Алберт како експериментална фарма. Иако тоа не е отворена за јавноста сега, градини се отворени за различни датуми во текот на летото, подигање на многу потребните средства за Ерлот Маунтбатен конак.

Црква Свети Mildred е во Whippingham беше црквата фаворизирана од страна на кралското семејство кога тие го посетија и остана во Озборн. Се наоѓа на десната страна, како што се остава East Cowes, овој извонреден и раскошен структура е "мора да се види". детална камен работа и интересни карактеристики се фасцинантни.

Историски Исток Cowes

Името Estcowe (Исток Cowes) потекнува од една од двете песочни наноси секоја страна на вливот на реката Медина, т.н. по требало сличноста на крави. потоа името бил префрлен во утврдувања изградени за време на владеењето на Хенри VIII, на источниот брег за да ги отфрли на француската инвазија, се нарекува cowforts или Cowes, која подоцна ќе го даде името на градот. Именувањето на Cowes беше направено на сличен начин. Тие ги заменија претходните името на Shamblord.

Порамнувањето на Shamblord во East Cowes беше првата снимена во 1303. Тоа се зголеми како што се Источна Shamblord и стана многу повеќе значајни населба од Западен Shamblord. Како на островот Вајт, бил цел на чести француската инвазија, со некои значајни упади, на тврдина изградена во East Cowes подоцна била уништена и не треба да се мешаат со East Cowes замок изграден подоцна од страна на Џон Неш.

За време на владеењето на кралицата Викторија, кој направи летен дом во Озборн со стекнување и обнова Озборн куќа, East Cowes беше предмет на планираните имот на големи куќи, градини и паркови. Планот, не наоѓање на финансиите што е потребно, е укината, но неколку резиденции изградена во раните фази уште останале до ден денешен, како што се поранешниот Алберт Grove резиденции на Кент куќа и Powys куќа во Њујорк авенија.

Во East Cowes Норис замок бил дизајниран во стилот на Џејмс Норман Вајат кон крајот на XVIII век. Зградата опстојува и денес останува приватен дом. Во 1798, архитектот Џон Неш почна да гради својот дом, East Cowes замок, каде што подоцна забавуваат принцот-владетел и други истакнати гости. East Cowes замокот е познат по својата готска кули и одбранбените и елаборат castellation. Неш починал во 1835 и е погребан во кулата на црквата East Cowes кој тој исто така дизајниран. East Cowes замокот беше урнат во текот на 1960s, иако куќата на мраз останува и е видлива во Sylvan авенија. Cowes и Источна Cowes стана една урбана област во 1933.

Во текот на Втората светска војна, и Cowes и Источна Cowes стана мета на чести бомбардирање поради нејзината индустрија и близината на Саутемптон и домот на Кралската морнарица во Портсмут. Бродоградилиштето на J. Samuel Белата беше сериозно оштетена од воздушен напад во почетокот на мај 1942, но кога повторно изграден, бил воведен иновативни методи брод изградба. Првиот брод завршен од страна на обновената двор беше ХМС Кавалиер. За време на воздушните напади, локалните одбрана беше случајно надополнета од страна на полскиот уништувач Blyskawica (се изградени од страна на Вајт), со кој беше ставен на таков утврден одбраната дека во 2002, храброст на екипажот беше почестен од страна на локалните комеморацијата ќе трае неколку дена, за да се одбележи годишнината 60th на настанот. Подоцна во 2004, а во текот на запад, на површина од Cowes беше прогласен Francki Место во чест на командантот на бродот.

За да го прослават Сребрен јубилеј на крунисувањето на кралицата во 1977, главната хангар врати на она што тогаш беше на британската Hovercraft корпорација (наследник на Саундерс ROE) се насликани со најголемата слика на знаме, која се 'уште може да се види и денес во светот.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите East Cowes ферибот

Најдобра гаранција East Cowes ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Црвениот Инка Ferries или Hovertravel патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Источна Cowes. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет East Cowes, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive East Cowes ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга East Cowes автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега East Cowes Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите East Cowes, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Источна Cowes во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да East Cowes и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал