Eriskay Ferries

Eriskay Патнички и автомобили Ferries

Eriskay патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Eriskay да Barra.

Споредба на сите достапни Eriskay ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Eriskay автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Eriskay, Barra со Caledonoan Mac Brayne (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Eriskay ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Eriskay Фери Билети
со Caledonoan Mac Brayne (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Eriskay да Barra онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Eriskay патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на Eriskay ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Eriskay

Eriskay е остров и заедницата совет површина на надворешниот Хебриди во северна Шкотска на. Се наоѓа помеѓу Јужна Uist и Barra и е поврзан со Јужна Uist со насип кој беше отворен во 2001.

Во истата година Eriskay стана ферибот терминал за патување меѓу Јужна Uist и Barra. на Каледонски MacBrayne коловозни ферибот патува помеѓу Ceann на "Gharaidh во Eriskay и Ardmore во Barra. Преминувањето трае околу 40 минути.

Туризмот на Eriksay е бавно да се развива. Почнувајќи од 2010 не постојат хотели, две или три кревет и појадок претпријатија, и до неодамна неколку авто-угостителските колиби и куќи. Од проектот во 2001 на тротоар во Јужна Uist и инаугурацијата на ферибот на возилото на Barra, голем број на особини се професионално реновирани или наменски изградени како празник сместување. На machair и плажи од Coilleag на "Phrionnsa да Rudha Бан се повеќе популарен кај посетителите кои патуваат со своите моторни домови.

Eriksay Ferries

Eriskay е долга околу три милји и 1.5 милји широк, и на островот е доста ридско, се зголеми на 610 нозе, иако има многу плодно земјиште. Населението на Eriskay е околу 200 кои се наоѓаат во главниот католик. Островот е постигнат од страна на возила ферибот од Ludag на Јужна Uist и патнички ферибот од Ludag на Јужна Uist и Eoligarry на Barra.

Тоа беше на Eriskay дека Бони Принц Чарли првиот слета на јули 23 1745, за време на Jacobite Пораст на 1745 6-, но дека е разочаран од недостатокот на поддршка и брзо лево на копното.

Во 1941 8000 еден тон товарен брод, политичарот СС заринка носи некои 20,000 случаи на виски врзани за Америка. На претприемнички локалното население salvaged некои од товарот, што предизвика вчудоневиденост меѓу властите и неколку од островјаните беа фрлени во затвор и парична казна, иако тоа е тешко да се види она што тие всушност згрешиле. Виски Galore !, напишана од Комптон Мекензи и dramatising настаните, беше преработена во Ealing комедија во 1948 користење очевидец сметки, историски документи и официјални документи, оваа книга ја раскажува приказната за политичар на СС и циркусот дека нејзиниот опкружуваше, од островјаните во мали чамци со воените акцизните офицери и конечното решение за проблемот на садот affectionately познат како "Поли".

Многу Eriskay семејствата морале да го напуштат островот во последните години во потрага по работа и некои историски остров семејства имаат малку или воопшто нема потомци лево на островот. Еден пример на овие семејства е Macinnnes ", кои беа истакнати остров семејство во времето на филмот Кислинг, но сега се сведува на само четири членови на поширокото семејство живеалиште на островот. Многу од луѓето кои го напуштиле биле млади, како нема работа за нив на островот и без понатамошно образование на располагање или.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Eriskay ферибот

Најдобра гаранција Eriskay ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Caledonoan Mac Brayne (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Eriskay. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Eriskay ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Eriskay ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Eriskay автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Eriskay Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Eriskay ферибот билет, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Eriskay во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Eriskay и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал