Esbjerg Ferries

Esbjerg Патнички и автомобили Ferries

Esbjerg патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Есбјерг да Harwich.

Споредба на сите достапни Есбјерг ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Есбјерг автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Есбјерг, Harwich со DFDS Seaways Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Есбјерг ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Esbjerg Фери Билети
со DFDS Seaways Ferries за фериботи и да отпатуваат од Есбјерг да Harwich онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Есбјерг патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Esbjerg и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Esbjerg

Esbjerg е најмладиот голем град на Данска и е град каде што единствени искуства комбинираат со пулсирачки животот на градот и со голема знаменитости и атракции.

Esbjerg е совршена локација за кратка пауза со толку многу нешта да се направи. Esbjerg, портал на Jutland, се наоѓа на југозападниот брег на Данска.

Градот на Есбјерг има развиено околу пристаништето и е петта по големина град во Данска. Градот почна да расте од 1868 кога почна животот со 30 жители; градот сега има повеќе од осумдесет илјади луѓе кои живеат таму.

Пристаништето е посебно доживување, и во текот на летото е можно да се оди на сафари печат и да видиме Есбјерг од морскиот брег и, во исто време, се доживее на печатите и многу видови на птици на Ваденско Море.

Есбјерг ферибот пристаниште

Esbjerg може да биде компактна големина, но постои спротивставување на сите нешта модерен и природни искуства. Како главен град на западниот брег, тоа е жив град со шопинг, изложби и многу одење правци да уживаат во овој крајбрежен простор.

Esbjerg е Данска најмлад град и најголемо пристаниште, а тоа е центар на нафта активности на земјата Северното Море.

Историски гледано, Esbjerg должи своето постоење на германската инвазија на Шлезвиг и Холштајн во 1864, што принуди данските фармери да се најде друг пристаништето, од кои за извоз на стока во Британија. Така, во 1868, градот Esbjerg е создадена во она што тогаш беше пуста и распространети агол на земјата. Во релативно кратко време таа се разви во клучните индустриски центар, со што прераснува во нацијата петтиот по големина град.

Како да дојдеме до Esbjerg од Велика Британија е едноставна. Со редовни ферибот од Harwich, ќе пристигнете во Esbjerg околу пладне. Можете да го добиете бројот 5 автобус, во непосредна близина на терминалот од Есбјерг порта на железничката станица во центарот на градот.

ферибот услуги исто така, се поврзете Есбјерг преку Хо Залив Nordby на островот Фано преку нордиските ферибот услуга. Надвор од летниот период, Smyril линија работат на Tórshavn на Фарските Острови.

Градот на Есбјерг е голем транспортен центар и за железничкиот и патниот сообраќај, и е важна порта за данскиот Северното Море нафта офшор активност. Таа има аеродром, и е центар за градење машина. Во општината има голем број на музеи, театри (стоп опера, балет и драма), и неколку библиотеки.

Работи што треба да се види и не во Esbjerg

Esbjerg е повеќе од само обичен ребрен градот. Со богата историја на културата и во комбинација со своите поморски патишта, има многу да се направи и да видиме во овој прекрасен град од Grundvigs црква, парк на природата Marbaek, риболов habour и повеќе:

Есбјерг вода кула
Обезбедување брилијантен панорамски поглед на Есбјерг, можете да ги видите прекрасните приморскиот град и се види на рибарски чамци доаѓаат во и надвор од пристаништето од врвот на кулата.

Стариот Lightship
Одборот на овој стар дрвен lightship закотвени во пристаништето, и да видиме како морнари се користи за да живеат во старите денови.

Морско и рибарство Музејот
локалните поморски музеј посета Esbjerg, изградена во меморија на рибарите изгубени во морето. Со голема колекција на рибарски бродови и опрема, Музејот исто така, содржи свежо аквариум вода со голема колекција на риба пронајдени околу данскиот брег.

Референци во Esbjerg

За еден град, тоа е големината што изненадува многу дека Esbjerg е главната шопинг област за поголемиот дел од јужна Јутланд. Дом на најдолгата пешачка улица во Јитланд, Esbjerg е еден километар долга 'Kongensgade "има сето тоа.

Со околу 150 продавници сите се наоѓаат на долги шопинг улица 1 километар, Kongensgade продава сè, од врвот на опсег брендирани облека за празник сувенири.

Јадење надвор во Esbjerg

Се наоѓа толку блиску до морето, тоа не е изненадување дека риба игра толку важна улога во храна во Esbjerg. Со него се фатени и варен во ист ден, вие се гарантира дека вашата храна е како свежо како што доаѓа. Esbjerg, исто така, има тоа е многу сопствени посебен сад наречен "bakskuld", која е лесно солени пушеле бучица пржи во Данска Lurpak путер.

Dronning Луиз
Познат по своите bakskuld на Dronning Луиз служи избор на месо и риба јадења, одличен квалитет. Со музика во живо секоја вечер среда-недела можете да се опуштите и да уживате во врвен оброк во релаксирана атмосфера. www.dr-louise.dk

Коски
Кој тврди дека е единствено место во Данска, кој служи оригинални американски резервни ребра, коските ви нуди сè што е Американец од хамбургери да стек. www.bones.dk

Sydvesten
Fabulously служат свежа риба, слоган на Sydvesten е "риба треба да се јаде во пристаништето" совршено ја опишува зошто храната е толку добар. Заедно со неколку други јадења од месо достапни на менито, сите тие може да се сервира на отворено дозволувајќи да биде пренесена во пределот како да уживаат во врвен квалитет кујна. http://www.sydvesten.dk

Пивница Папа е
Дизајнирано совршено со Јужна Америка латино тема Папа е специјализирана во мексиканската tacos и аргентинскиот стек. Совршен за да се опуштите и да уживате во оброкот, Папа е додава нешто малку посебно за секој оброк.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Есбјерг ферибот

Најдобра гаранција Есбјерг ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Seaways Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Есбјерг. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Есбјерг ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Есбјерг ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Esbjerg да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Esbjerg Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Есбјерг ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Есбјерг во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Esbjerg и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал