Fishguard Ferries

Fishguard Патнички и автомобили Ferries

Fishguard патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Fishguard да Rosslare.

Споредба на сите достапни Fishguard ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Fishguard автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Fishguard, Rosslare со Stenaline Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Fishguard Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Fishguard Фери Билети
со Stenaline Ferries за фериботи и да отпатуваат од Fishguard да Rosslare онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Fishguard патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Fishguard и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Fishguard

Fishguard е во центар на одличен спој на природната убавина на морето, карпи, ридови Preseli и мистериозна долина Gwaun.

Имињата на National Geographic списанието Pembrokeshire како втор најдобар крајбрежен дестинација во светот. Овој дел од Велс е вистински рај и живиот свет е богата. Birdwatching и можности да се види и да се види животот на море изобилува.

Fishguard, Goodwick и Долниот град формираат блиски и пријателски заедница во северниот дел на Pembrokeshire.

Оваа област е позната како локација на "Последната инвазија на Британија", кога во 1797 француски војници слета во близина. Локалните хероина Џемима Никола заробени многу од напаѓачите со една рака и Французи подоцна преговара за нивно доброволно предавање на Royal Oak Ин и положи оружјето на Goodwick Песоци.

Fishguard Фери и железнички терминал

Fishguard стои на импозантна синор командантот извонреден поглед на заливот. Тоа е главен трговски центар на Северна Pembrokeshire со две мали супермаркети и семејни продавници и бизниси. Постои избор на хотели, барови, ресторани и кафулиња со неколку барови обезбедување на забава за време на викендите. Градот нуди многу врвен сфери вклучувајќи ја и морска прошетка која има исклучително крајбрежни пати.

Fishguard и Goodwick се идеални дестинации за одмор во близина на Националниот парк Pembrokeshire брег со зид линија фериботи и да отпатуваат од Fishguard да Rosslare пристаниште во Ирска. Посетете го Последно InvasionTapestry, кој е во однос на Bayeux гоблен, во Fishguard градското собрание и да уживаат во објектите за забавните Fishguard центар со затворен базен.

Како скапоцен камен на Северна Pembrokeshire, близнак градови Fishguard и Goodwick се лесни за пристап од Ирска, Англија и во остатокот од Велс со воз, автобус, брод или автомобил. Да се ​​биде во западниот дел на Велика Британија климата е нежна, луѓето добредојде, на coutryside зелена и културата богат. Ова е омилен центар за пешаци и велосипедисти. Истражуваат мистериозни Gwaun долина или на работ на океанот околу Strumble. Fishguard и Goodwick има многу места за да останат и да се јаде по еден ден одење во планините Preseli

Lota парк е место каде што двете возрасни и деца можат да се релаксираат и да игра. Нов Leisure Centre овозможува можности за младите и старите и е засолниште во влажни временски услови. Theatr Gwaun во Западот улица има кино, како и редовни настани во живо. Goodwick беше само еден кластер на куќи рибарите до кога работата на почетокот 1900 започнува на создавање на пристаништето за да се справи со трансатлантските премини. Овие надежи беа краткотрајни, но Fishguard пристаниште стана, и сè уште е голем и просперитетна премин преку море во Ирска со зид линија фериботи работат да Rosslare. Во 2006 пристанишен прослави својот стогодишнината.

Goodwick има голем број на продавници, хотели, барови и кафулиња и Fishguard Bay Hotel (еднаш голем Западен Железничка хотелот), претставува импозантна поглед на заливот. Goodwick Бич, добитник на "Море награда", е омилен кај семејствата и има сајбер кафе, кафуле, мека, игра област и туристички информативен центар Океан Лабораторија за Parrog. Goodwick Мур е природен резерват и назначени како место на научен интерес .. чамецот за спасување е со седиште во пристаништето и печати и делфини понекогаш се гледаат во заливот, но се побројни само на брегот.

Од Goodwick истражуваат мали селца на полуостров Pencaer вклучувајќи Llanwnda и црквата Св Gwyndaf и посета на местото на слетување на француски Carreg Wastad и светилник на Strumble глава.

Долниот град, велшки 'Y Cwm, е стариот пристаништето Fishguard. Се наоѓа на устието на реката Gwaun својот живописен амбиент се користи како место за многу филмови меѓу кои "Под млеко Вуд" глуми Ричард Бартон. Локалните рибари и јахтите додадете на атракција и има еден паб и јахта клуб. Оди до ридот на местото на стара тврдина за панорамски поглед на пристаништето. Крајбрежните Пат е лесно да се постигнат што е Националниот парк кој вклучува Gwaun долина наоѓа на неколку милји во внатрешноста. Формиран за време на ледено доба, шумска долина е идеален за пешачење или возење велосипед и може да се продолжи во текот moorland на Preseli Хилс и се искачи на највисоката точка во Pembrokeshire, Foel Cwm Cerwyn, каде што на ден јасно може да се види Snowdonia на север и Ирска на запад.

ферибот услуга на зид од Rosslare, Ирска ќе ги носи право во Fishguard Залив. на зид линија услуга е услуга Европа Superferry за фериботи од Fishguard да Rosslare. Постојат ден патувања на располагање, плус може да се земе вашиот автомобил во Ирска за да се истражуваат на вашиот одмор. Rosslare се наоѓа во копродукции Вексфорд и е популарна дестинација и Rosslare Harbour е вториот најголем патнички пристаништето во Ирска.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Fishguard

Најдобра гаранција Fishguard Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Fishguard. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Fishguard ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Fishguard ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Fishguard да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Fishguard Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Fishguard ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Fishguard во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Fishguard и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал