Флитвуд Ferries

Флитвуд Патнички и автомобили Ferries

Флитвуд патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Флитвуд да Larne.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Флитвуд во реално време и закажете најевтиниот достапни Флитвуд автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Флитвуд, Larne со Stenaline Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Флитвуд ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Флитвуд Фери Билети
со Stenaline Ferries за фериботи и да отпатуваат од Флитвуд да Larne онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Флитвуд патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Флитвуд и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Флитвуд

Флитвуд се наоѓа во северозападната Ланкашир, на устието на реката Wyre, на јужниот брег на заливот Моркамб, вториот по големина залив во Обединетото Кралство.

Градот бил основан во почетокот на 1830s од страна на Сер Питер Хескет, и дизајниран во дел од Викторија архитект, Decimus Бартон. Во стариот дел на Флитвуд е центриран околу планината, последниот во линија на песок ридови, со улиците зрачи нанадвор, потсетува на пајажина.

Флитвуд е Кејот е составен дел на градот е долгогодишна атракција за посетителите. Во последниве години претрпе многу добредојдена и многу потребни развој одраз и на прославата на наследство, како Велика Британија премиерот западниот брег рибарско пристаниште.

Милји од штрајкувачи крајбрежје, со солиден дивост и мека песочни плажи. Посета во текот на летото и да уживате во раздвижениот плажи, да одиме заедно на прошетка и погледот низ пенливи води на заливот Моркамб. Посета во зима, заврши топло и шета по истите тие шеталишта да се најдете во рај на спокојство со галебите надземни и рибарски чамци пркосејќи им на морињата за да ги донесат дома на freshest улов на денот.

Стена ферибот пристаниште во Fleetwood

Флитвуд ферибот пат - на Larne сервисираат од страна Stenaline Ferries престана со работа во декември 24 2010. Сепак, постојат четири други достапни правци за да можете да изберете и информации може да се види подолу:

• Белфаст - Странрар
• Даблин - Holyhead
• Dun Laoghaire - Holyhead
• Rosslare - Fishguard

Ако имате било какви прашања не двоумете се да Контактирајте не.

Флитвуд туризам

Посетете Флитвуд и ќе се чувствувате како да сте пристигнаа на вистински Викторија богатство. нејзините традиционални шарм ќе го брануваат вас, како да се релаксираат во лесно-интензивна начин на живот. Нема брзање, па одвојте време за да се открие ова сонливо крајбрежен скапоцен камен. Упатат кон брегот, каде што има многу да се види. Еден поглед во текот на вода ќе биде вистинско доживување како што гледате Моркамб залив во далечина - ако можете, обидете се и да ја направат за зајдисонце, едноставно неверојатен.

По должината на брегот, ќе откриете величествената морска сала сет меѓу неговите многу сопствени прилично извајани градини. Овој познат, арт-деко зграда е забавни посетители на градот со децении, па книгата своите места за една од многу емисии и концерти одржа тука во текот на годината.

Фенси место на шопинг на вашата посета? Freeport Флитвуд Излезни селото е сон и совршено да ги собереш зделка еден Shopaholic е. Потоа, тука е Флитвуд пазар, традиционален скапоцен камен со стотици тезги спакувани полн со богатства, и одлично место за да разговараат со локалното население. Конечно, да се лавиринт надолу Господ Стрит за некои од градот повеќе специјализирани продавници.

Флитвуд Пјер, Исто така познат како Викторија Пјер, беше карактеристика на градот, од нејзината изградба во 1910, додека таа била уништена од пожар во септември 2008. Изградена на крајот на "златното доба" на пристаништето зграда, тоа беше последниот столб задоволство да се гради во Велика Британија, освен пристаништето 1957 изградена во зделка, Кент да го замени структура уништена во Втората светска војна. На 492 стапки (150 m) во должина, што беше еден од најкратките столбовите во земјата. Во различни времиња, тоа беше забавен комплекс, бар и сала за танцување. Во 1952 пристаништето беше тешко оштетена во пожар кој започна во кино, и тоа не се отвори до 1958. На пристаништето е затворен повторно во 2006, а плановите се подготвени да го конвертирате структурата во стан комплекс. Сепак, на пристаништето повторно беше тешко оштетен од пожар во раните утрински часови на 9 2008 септември. Во септември 26, 2008, Wyre околија Советот најави дека на пристаништето ќе бидат целосно уништени, а две недели подоцна потврди дека на пристаништето нема да биде повторно изграден.

Флитвуд пазар е во функција од 1840Fleetwood има две истакнати мало локации. Freeport Флитвуд, отворен во 1995 и е именувана по американскиот град Freeport, Мејн, е шопинг село излезот водата, на местото на поранешниот Wyre Dock, со 45 продавници во поставување на Марина. Freeport се ребрендираше и повторно започна во 2006 по цена од £ 8.6M. [22] Флитвуд пазар на Викторија Стрит е еден од најголемите покриени пазари во Северна Запад, со повеќе од 250 тезги. Тоа беше прв пат се отвори во 1840, иако сегашната зграда камен датира од 1892. [23]

Флитвуд музеј, Поранешен Царинарница (1836), најстарата зграда во Музејот townFleetwood стои на терасата кралицата. На зграда, дизајнирана од Decimus Бартон, беше завршена во 1836 и е најстариот преживеан зграда во Флитвуд. Тоа беше првично Царинарница, а од 1889 1974 да служеше како Флитвуд Таун сала, додека активност на локалната власт се пресели во Poulton. Тој беше назначен како музеј на градот во 1992. Музејот ја раскажува приказната за рибарската индустрија во градот. Во јануари 2006, музејот беше се закани со затворање од страна на сопствениците Ланкашир Каунти Советот (LCC) .Сепак, волонтери помогна повторно лансирање на музејот во април 2007, поставување на Флитвуд Музејот Доверба да се кандидира на музејот во партнерство со LCC за дванаесет месеци со намерата на довербата на крајот се работи на музејот. Музејот, исто така, работи на Jacinta "брод наследство" на градот, стационирани во Wyre Приклучете Марина и отворени за јавно гледање во текот на годината. Изградена во 1972, таа се пресели во Хул во 1982, пред да биде предаден на Jacinta Добротворни Довербата во 1995 кога реставрација работа започна на брод.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Флитвуд ферибот

Најдобра гаранција Флитвуд ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Флитвуд. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Флитвуд ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Флитвуд ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Флитвуд да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Флитвуд Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Флитвуд ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Флитвуд во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Флитвуд и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал