Folkestone Евротунел

Folkestone Патнички и автомобили Ferries

Folkestone патнички и автомобил цени билет за воз, временски рокови, билет резервации и информации за возови кои патуваат од Folkestone до Кале.

Споредба на сите достапни Folkestone воз цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Folkestone автомобил и патнички билети за патување до и од Folkestone, Кале со Евротунел возови онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Folkestone Евротунел
Билет за воз цени и Резервации


Книга Folkestone Евротунел билети за воз
со Евротунел за возови кои патуваат од Folkestone за Calais онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни билет за воз.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Folkestone патнички или автомобил возен билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на билет за воз Folkestone и книга вашиот билет за воз безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот билет кога пополнувањето на вашиот билет резервација.

Повеќе Folkestone Евротунел

На комерцијално пристаниште на Folkestone веќе не нуди некој ферибот услуги, но само надвор од градот Folkestone е главниот терминал за Folkestone Евротунел кој нуди најбрз премин за Франција. Исто така, постојат две патнички терминали (само нога патници) поврзување на Евротунел наоѓа во Сент Панкрас, Лондон и Ashford, Кент.

Евротунел е брз транспортен систем на англиски брег. Тунелот поминува под канал помеѓу Coquelles во близина на француското пристаниште на Кале и Folkestone во англиската област Кент. Услугата за железнички датира од крајот на 1994.

терминал во Folkestone Евротунел е во склопот наоѓа на раскрсницата 11A на M20. Од јужен Лондон се очекува време на патување на 1 час, а 30 минути. Евротунел терминал карактеристики авто проверка во кабини па не заборавајте да сте резервација референтен подготвени да ги внесете на пристигнувањето. Постојат посетители центри во Кале и Folkestone обезбедување на информации за проектот тунел; во Folkestone Евротунел изложбен центар е на глава за дупчење на една од двете масивни вежби се користи за да се копа тунел е на екранот.

Folkstone Евротунел возови
Folkestone Евротунел Историја

Првиот плановите за воспоставување на фиксна врска меѓу Велика Британија и на континентот беа направени од страна на Французинот Николас Desmeret уште 1751. Во 1802 Алберт Mathieu, еден од инженерите на Наполеон, изготвил планови. Првиот британски планови се припишува на Сер Џон Hawkshaw, кој предвидуваше тунел за 1870, а подоцна основана каналскиот тунел компанијата. А понатаму извештаи 25 следеше, но сите биле напуштени финансиски или воени причини. Првиот ископувања на две одделни железнички тунели помеѓу Шекспир Клиф западно од Довер и Sangatte запад на Кале беа отворени во 1880 но работата беше запрена врз основа на националната безбедност. Сите понатамошни предложи правци во центарот на веќе воспоставените пат. Во 1970 проект тунел кој требаше да биде до 90 отсто финансирани од државата беше напуштен во средината на 1970s поради економската рецесија.

Во септември 1981 англо-францускиот група на проектот беше формиран, до 1985 оценување на различните предложени линкови вклучуваат тунели и мостови следи, на почетокот на 1986 двете влади одлучиле за проектот Евротунел и франшиза беше потпишан во Париз во 1987. На крајот од 1990 пробив во тунелот на услугата е завршена, а потоа во 1991 од страна на главниот тунел. Во 1992 граничен камен бил лоциран во средината на тунелот за одбележување на заедничката граница меѓу двете земји.

"Евротунел" дејствува како англо-францускиот холдинг-компанија на каналскиот тунел груп и Франција Манш-SA е клиентот и оперативен орган на каналот Ла Манш, кој нема државно финансирање. Монополот на франшиза за "фиксна врска" истекува во 2042. Како и на железничката линија Евротунел ги има правата за изградба на уште еден тунел за патен сообраќај ( "вози низ" шема) до 2020. Не треба на овој проект да се реализира до тој датум, владите можат да го додели договорот на други компании.

Изградбата на тунелот има меѓународни и регионални економски последици. Заедно со подобрување на комуникациските врски меѓу Велика Британија и Европската Пазарот промени во регионалните вработување (пренос на работни места, а од сообраќај ферибот во тунелот, дополнителни работни места преку широка експанзија на инфраструктура) се предвидени како се последици за структурата и обемот на туризмот и економската пропратен ефект на национално ниво на ефикасен транспортен систем. Со оглед на зголемениот патнички сообраќај меѓу островот и континентот, кој двојно се зголеми во текот на последната деценија (1991: 27 милиони морето патници, 12 милиони од кои патувале на најкраткиот пат меѓу Довер и Кале), а според најновите прогнози ферибот компаниите треба да бидат во можност да го задржи профитабилен удел на пазарот во иднина и покрај новите конкуренција на операторите на тунелот. Додека ферибот компании веќе реагираа со пократко време за интернат, нови бродови и поедноставни тарифи, нагласувајќи морето патување како искуство во себе, главниот аргумент за преминување во тунел е предноста време и, исто така, независноста од неизвесна временските услови. По поврзувањето со Европската железничка мрежа со голема брзина (планирано за 1998) пати патување во големите градови во континентална Европа ќе биде значително намалена; пресметано е дека патувањето од Лондон до Париз, на пример, ќе биде помалку од три часа и Лондон во Франкфурт помалку од пет часа, атрактивна алтернатива на воздушниот сообраќај.

тунел 31mi / 50km долг канал се состои од две паралелни тунели секој со дијаметар од 25ft / 7.6m. Помеѓу двата една песна тунели секој носи еден начин шатл воз е тунел услуга со дијаметар од 16ft / 4.4m кој е поврзан со главниот тунели на растојание од 1,230ft / 375m. Во три одделни тунели кои се направени од 720,000 префабрикувани армирано-бетонски сегменти се поставени во глинеста, непропустливи варовник копот помеѓу 131ft / 40m и 246ft / 75m под морското дно, на длабочина од 377ft / 115m под нивото на морето е 8mi / 13km од брегот.

Ле шатлот

На шатл-служба носи патници и возила 24 часа на ден, добра сообраќај се врши одвоено. Со оглед на автобуси и камиони се транспортираат само на едно ниво на вагони за останатите возила се опремени со две нивоа вчитување. Возовите работат секој 15 20 на минути во текот на денот, секој 30 60 на минути во текот на ноќта; Крај на времето на патување треба да биде 35 минути. Времето на интернат може да се сведе на минимум, бидејќи британските контроли на имиграција ќе се одржи во Франција и обратно, така што вкупното време поминато во системот Евротунел од заминување во возење до патот се проценува на околу 80 минути. Цените не треба да биде многу повисока од фериботи каналот.

На фериботи самиот премин споредува во 75 минути со целиот процес земајќи 2.5 да 3 часа. Со оглед на корисниците тунел може да се водат нивните нозе во превозот, на патниците на ферибот може да се движи низ вашиот палубата, продавница и да имаат оброк.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Folkestone ферибот

Најдобрите Folkestone Евротунел возови гаранција билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Евротунел патнички и автомобил возови цена на билетите до и од Folkestone. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Folkestone билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Folkestone воз билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Folkestone автомобил и патнички воз билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Folkestone Евротунел во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Folkestone воз на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички воз билети до и од Folkestone во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн воз обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Folkestone и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал