Formentera Ferries

Formentera Патнички и автомобили Ferries

Formentera цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Formentera да Denia и Ибица.

Споредба на сите достапни Formentera ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Formentera автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Formentera, Denia и Ибица со Balearia бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Formentera ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Formentera Фери Билети
со Balearia бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Formentera да Denia и Ибица онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Formentera патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Formentera и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Formentera

Formentera често се игнорирани од страна на оние кои се во посета на Ибица, нејзините поголеми и повеќе озлогласен сосед. Formentera се протега само 85 квадратни километри и е главно рамен освен за ридско подрачје во центарот; и двете од своите екстремитети (Кап де Barbaria и Пунта де ла Мола) се дом на каменеста, ветровитите светилници.

Фериботи во Formentera одалечи редовно од Ибица Таун (Eivissa) и Сан Антонио, кој всушност не е изненадувачки, бидејќи на островот има развиено репутација за да биде еден вид на рехабилитација остров за оние кои страдаат од ексцесите на Ибица.

Иако Formentera е остров во свој ред - како Ибица, член на групата Pitiuses - тоа често е составен дел на Ибица за едноставниот факт дека има толку малку жители и така неколку туристи. Траектот од Ибица Место трае само триесет минути да се стигне до пристаништето Ла Савина на Formentera, и многу посетители на Ибица поминат еден ден или два закрепнуваше тука.

Formentera ферибот пристаништа

Formentera Island нема аеродром и се потпира на Ибица како негова главна авионско поврзување на Европа. Па добивање на Formentera ќе бара лет од она што дел од светот да се иде од на Ибица, а потоа и такси на главната порта на Ибица. Од тогаш може да се земе една од многуте фериботи на островот Форментера. Станува збор за 25 минути брод возење со користење на новиот авион брод или со користење на стандардни ферибот околу 40 минути.

Главниот град на Formentera е Сант Франсес Ксавиер, но најпосетените градот е Ес Pujols, што е, всушност, само одморалиште на островот. Сега постојат неколку барови и ресторани се појавуваат тука и таму на Formentera, но тоа во голема мера останува недопрен од туризмот. Плажите остави ништо на Ибица - вклучувајќи Playa d'en Боса и Salines - состојба; Плаја де Migjorn (Platja де Migjorn) е долг пет километри (во споредба со три километри во Playa d'en Боса), додека Cala Saona нуди фантастични нуркањето во рамките на нејзината залив.

Ла Сабина, на пристаништето на Formentera, е со површина од големо историско значење на Медитеранот и сè уште поседува многу уникатен карактер на локален рибарско пристаниште како и да биде атрактивна пристаништето.

Вгнездена околу пристаништето постојат традиционални кафулиња, барови, ресторани, и на пазарот тезги продаваат локално рака стокмено артефакти, како и други услуги, како брод, велосипед и рент а кар канцеларии, локални такси и мали продавници.

Имот во Ла Сабина се идеално лоциран за екипите брод кој го посетат пристаништето и сакаат удобно одмор дома од која да уживаат на островот, како и landlubbers кои се во потрага за база, која нуди добар пристап до остатокот од островот и плажа Illetes особено. На плажите на Illetes и Џовант се лесно да се постигнат од Ла Сабина по напуштена железничка линија која беше искористена за да се донесе на сол од Салинас до пристаниште за извоз. Ова сега е еден циклус и нога патека која води по должината на брегот на плажата која потоа се проширува на врвот на полуостровот кон постигнување на островот Espalmador.

По пристигнувањето во пристаништето Ла Савина, кој се наоѓа во северниот дел на Formentera, постојат многу места, од кои да се вработи автомобили, мотоцикли и велосипеди. Некој вид на превоз дефинитивно е потребна на Formentera, бидејќи островот е долг и тенок, и градови се неколку и далеку меѓу. Возење велосипед на Formentera не треба да биде премногу исцрпувачки, како на островот е во основа станот, и таму е исто така добро испланирана "Зелената Пат" на велосипедски патеки. Туристичките бироа во Ла Савина има карти и други информации островот. Постои автобуска мрежа која кружи околу главните градови и села на прилично редовна основа.

Formentera допрва треба да стане како жариште хотел како соседните островот, и се уште е во голема мера се фаворизирани од страна на хипиците бегството на комерцијалноста на Ибица од страна на туристите. Празник на Formentera сигурно ќе биде помирна и повеќе одмор од еден на Ибица; една од примарните занимации е birdwatching на солените езера на Estany Pudent и Estany des Peix.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Formentera ферибот

Најдобра гаранција Formentera ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Formentera. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Formentera ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Formentera ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Formentera да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Formentera Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Formentera ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Formentera во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Formentera и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал