Fourni Ferries

Fourni Патнички и автомобили Ferries

Fourni цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Fourni во Атина, Парос, Наксос, Fourni и Самос.

Споредба на сите достапни Fourni ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Fourni автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Fourni, Атина, Парос, Наксос, Fourni и Самос со Сина ѕвезда Ferries или Anek линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Fourni ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Fourni Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или Anek линија за фериботи и да отпатуваат од Fourni во Атина, Парос, Наксос, Fourni и Самос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Fourni патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Fourni и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Fourni

Fourni е мал остров (28 квадратни километри) помеѓу Ikaria и Самос. Се уште има многу малку туризмот на островот, но тоа е тешко да се каже зошто. Островот е убава со фантастични плажи, фјорд како заливи и спектакуларен гребени. На врвот е лесно да се постигне со брод и има фантастична атмосфера. Тоа е вистински инсајдерски врвот

Главната населба е Kambos. Градот понекогаш се нарекува Fourni само за да биде едноставно. Тука ќе го најдете портата, сместување и неколку ресторани. Рибарството е доста само индустрија тука. Затоа, свежа риба е нешто што треба да нарачате кога во ресторан. Најпопуларните е Никос близина на пристаништето.

Постојат уште пет мали острови околу Fourni. Само еден од нив е населен - Thymena. Двапати неделно постои мал брод се случува таму. Има само еден lttle куќи со ресторан спроведен. Подобро прашуваат дали тој е отворен, пред да одам таму. Тоа не се многу потивок од Thymena. Можно е да кампуваат.

Founii ферибот пристаниште

Fourni е возбудлива и убави меѓу островот Самос и Ikaria. Тоа е совршена дестинација за природата-ориентирани патниците да ја посетите. Fourni е утеха, а не модата.

На Fourni-архипелаг се наоѓа во триаголник Ikaria, Самос и Патмос. Карпите на островите, обрасната со Macchia, поделени на fiord како заливи, обезбедување на ставовите слика разгледница на која ние Ве покануваме да уживаат тука. Посетителите се земе време да се добие нивните лежишта во лавиринтот на карпи и вода, наскоро остварувањето зошто Fourni беше престој на пиратите ". Со исклучок на главниот остров само Thimena е, всушност, населен. Постојат три населби на Fourni, или Korseon, како што е наречен во минатото.

Еден од нив е главна згрижување на островот рибарска флота и слетување место на траекти. Исто зад сртот во југо-западниот дел на островот се прошири близнаци заливи на Kambi, лесно препознатлив по својата ветерници. Првиот залив има еден спортски песочна плажа, додека други плажа се дели со рибарски чамци. По одење краток пат на југ од Kambi ќе најдете многу разгалена мали заливи, каде што луѓе од градот се водат нивните нозе и навистина ги споделите со своите души допре душите на вода.

На север се наоѓа малото село по име Chrisomilia. Патувам со брод или следете го чакал патот. Пистата завршува неколку милји зад Fourni градот, веднаш зад големите радио кула. Повеќето од 2000 жители Fourni се рибарите од раѓање и професијата, но над-рибареа Егејска нуди намалување на средства за живот. Сепак, тие висат во таму со страст.

Fourni всушност е жив село со прилично неверојатно шопинг "неколку сто нозе" на Агора и поспан и осамена platia. Продавниците се грижиме за секојдневните потреби на жителите на островот ", ќе биде тешко да се најде продавница за сувенири.

Но, животот пулсира во предниот дел на пристаништето. Милостиво, не секој островите поседува автомобил, но не постои еден единствен рибарски брод. Можете да проверите на бродоградилиште во задниот дел на пристаништето.

Многу начини да доведе до Fourni, сите од нив низ водата. Твојот само шанса да добие хеликоптер возење е да се падне во потребата на една болница. Неколку пати неделно во Пиреја-Самос автомобил фериботи одат на Fourni. Сепак, нивните рокови не зависи од распоредот на летање на аеродромот во Атина или Самос, па планираат да останат за една ноќ или две.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Fourni ферибот

Најдобра гаранција Fourni ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или Anek линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Fourni. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Fourni ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Fourni ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Fourni да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Fourni Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Fourni ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Fourni во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Fourni и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал