Frederikshavn Ferries

Frederikshavn Патнички и автомобили Ferries

Frederikshavn цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Frederikshavn до Гетеборг, Осло и Frederikshavn.

Споредба на сите достапни Frederikshavn ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Frederikshavn автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Frederikshavn, Гетеборг, Осло и Frederikshavn со Stenaline Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Frederikshavn Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Frederikshavn Фери Билети
со Stenaline Ferries за фериботи и да отпатуваат од Frederikshavn до Гетеборг, Осло и Frederikshavn онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Frederikshavn патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Frederikshavn и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Frederikshavn

Frederikshavn, Најголемиот град на север од Limfjord, се наоѓа на источниот брег на Северен Јутланд. Од утврдените природно пристаниште фериботи плови до Гетеборг во Шведска, Ларвик, мов и Осло во Норвешка и во данскиот остров Læso.

Frederikshavn има исклучителна локација, тоа е подвиткано далеку помеѓу зелени ридови, бели песочни плажи и синото море. Центарот на градот со својот музеј на уметноста, Frederikshavn црква, Krudttårn и Fiskerklyngen плус повеќе продавници и ресторани отколку што би очекувале во град на оваа големина.

Frederikshavn не е особено популарна дестинација во Данска, но тоа не се добие малку патници, од кои повеќето се направи краток стоп за да ја видите на Арената. Општо земено, патниците во посета на областа се држиме до повеќе познати места како што се Skagen и Alborg.

Frederikshaven ферибот пристаниште
историски Frederikshavn

Каде денешниот град сега се наоѓа беше во средниот век на местото на рибарска населба на "Fladstrand". Кога, за време на Триесетгодишната војна, со зацврстување на одбраната е изградена тука место стекнати во воената важност. А утврдувања експерт подигнал прав-кула опкружен со ѕид. Во 1818 Fladstrand доби општински статут и беше именуван Frederikshavn, по Фредерик VI. Во 19th C. тврдината, за разлика од неколку згради, беше срушен. Градот е горда на своите пешачка зона.

Frederikshavn атракции

Cloos кула
4 км / 2.5mi југозападно од Frederikshavn, на надморска височина од 165m / 540ft надморска височина, стои 58m / 190ft висок набљудување кула, Cloos кула (Cloostårnet), од кои постојат широки погледи на село Vendsyssel и морето. Во близина, во Gærumvej, се железното време о (Jernalderkældrene), со раното железно време материјалот пронајден во локалитетот.

Fladstrand црква
Fladstrand црква (Fladstrand Kirke), кои датираат од 1690, беше реновиран неколку пати. На гробиштата ќе се најдат на гробовите на германски и британски војници убиени во Втората светска војна. Frederkikshavn - Fiskerklyngen
Најстариот дел од Frederikshavn, Fiskerklyngen, се наоѓа во северниот дел на риболов пристаништето и тука може да се види голем број на добро сочувани 17th C. куќи. Забележете исто така Северна Entrenchments (Nordre Skanse), кои биле изградени од страна на војниците Валенштајн за време на Триесетгодишната војна.

Музејот Буре кула
На Havnepladsen, во близина на пристаништето, стои амблемот Frederikshavn - на Krudttårnet, поранешниот powde списание, изградена од камен во 1688 како дел од утврдувања на плановите на архитектот Anthon Coucheron; на едно време имаше и неколку канони тука. Денес на кулата се сместени во Музејот на воена историја, покажувајќи оружје датираат од 1600 1900 да. Настани од поновата историја се прикажани во Музејот Бункер (Bateri Nord), кој вклучува голем бункер Втората светска војна германски јазик.

Sognefogedgården
Sognefogedgården, на западниот раб на Frederikshavn, е вреди да се посети; во "Schulzenhof" (18th В) кујната, млечни производи, вдлабнатини, стабилна и работилница се задржани во нивната оригинална форма.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Frederikshaven

Најдобра гаранција Frederikshavn ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Frederikshavn. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Frederikshavn ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Frederikshavn ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Frederikshavn да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Frederikshaven Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Frederikshavn ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Frederikshavn во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Frederikshavn и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал