Fynshav Ferries

Fynshav Патнички и автомобили Ferries

Fynshav патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Fynshav да Bojden.

Споредба на сите достапни Fynshav ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Fynshav автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Fynshav, Bojden со Alstrafikken бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

>
Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Fynshav ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Fynshav Фери Билети
со Alstrafikken бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Fynshav да Bojden онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Fynshav патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие цената на Fynshav ферибот билет цена и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Fynshav

Fynshav се наоѓа на данскиот остров, Лас, во југоисточниот дел на Јутланд.

пат траектот од Bøjden на западниот брег на Funen да Fynshav на островот Als, го прави возможно да се земе кратенка од Funen во Јужна Jutland и Германија - без да се вози низ Малиот Појас мост.

При изборот на Bøjden-Fynshav ферибот, можете да заштедите околу еден час, во споредба со преземање на автопатот E45 низ Funen и автопатот E20 низ Јужна Јутланд. Трошоците се повеќе или помалку исти - трошоците за гориво што се користи за возење во споредба со ферибот билет. Друга корист од користење на Bøjden-Fynshav ферибот е можноста да се опуштите за 50 минути - времето на премин со траект преку јужниот дел на Малата појас.

ферибот Bøjden-Fynshav е управувана од страна на ферибот Færgen компанија, која користи ферибот Тор Sydfyen на пат.

Fynshav ферибот терминал

Ферибот заминува Bøjden или Fynshav секој втор час - на час. Сепак, во текот на денот, во текот на летото, два фериботи работат на трасата Bøjden-Fynshav со час заминувања. трасата на Bøjden-Fynshav беше управувана од Scandlines пред неколку години, а на фотографијата погоре е од деновите Scandlines.

поврзување на Bøjden-Fynshav е дел од автопат 8 од Nyborg на Funen да Tønder во југозападниот агол на Јутланд. Автопат 8 најчесто е автопат со две ленти, но многу сценско еден. Посебно во делот низ јужниот дел на Funen содржи многу сценско убавина премин покрај шумата и поминува во близина на неколку големи Manor куќи и многу популарни и познати Egeskov замокот. Очекуваме околу еден час од времето на возење кога се вози од Nyborg да Bøjden на автопат 8.

Fynshav е исполнет со природата, и е рај за љубителите на природата, а земјиштето е доминирана од страна на ридови и шуми. Климата на островот е благ и ова предизвика раст на егзотични растенија, не е пронајдена никаде на друго место во Данска.

А 165 километри брег е околу островот, а со тоа и на плажа е секогаш да се најде. На Als можете да бања или сурфање и оние кои се за некои риболов ќе се најде радост во пријатен пристаништа и мирни заливи.

Околината на островот е неколку потонати бродови, кои може да се нурна до. Ако не сакате да се нурне, може да се види на нуркачи на ТВ како што одат долу на потонати бродови.

Høruphav се наоѓа 16 км од Fynshav и е малку пријатен риболов град, и тука можете да уживате во различни впечатоци или да талкаат надвор да областа на природата на Trillen, од каде пред кулата може да се користи за да се види на BirdLife во областа .

Данскиот Стакло уметност во Høruphav е вреди да се посети. Искуство во продавница и работилница, беа се користи само песок, сода, calk и одобрени боење. Данскиот Стакло уметност е само glassblowing во Северна Европа, кои работат во камен во цврста, рачно изработени стакло.

Во градот на Sønderborg, 16 км од Fynshav, ќе најдете убава кејот, историски градби, добри можности за шопинг, и замокот, од каде што може да му се восхитуваат на колекционери од античкиот период па се до денес. Во Данфосс музеј може да се доживее индустриски авантура од сегашноста и иднината.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Fynshav ферибот

Најдобра гаранција Fynshav ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Fynshav. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Fynshav ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Fynshav ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Fynshav да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Fynshav Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Fynshav ферибот билет, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Fynshav во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Fynshav и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал