Гдањск Ferries

Гдањск Патнички и автомобили Ferries

Гдањск патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Гдањск да Nynäshamn.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Гдањск во реално време и закажете најевтиниот достапни Гдањск автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Гдањск, Nynäshamn со Polferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Гдањск Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Гдањск Фери Билети
со Polferries за фериботи и да отпатуваат од Гдањск да Nynäshamn онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Гдањск патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Гдањск и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Гдањск

Гдањск, Која се наоѓа на брегот на Балтичкото Море, е главен град на Померанец voivodship.

Заедно со уште две други градови, Сопот и Гдиња, тоа претставува еден приградска населба позната како Tricity со вкупно население од 750,000 (се Гдањск има 456,000 жители). Додека Gdynia служи главно како пристаниште и Сопот како одморалиште, Гдањск е популарен меѓу посетителите со своите илјадници години историја и импресивна архитектура.

Гдањск Стариот град привлекува речиси како многу луѓе, како и дека на Краков и Варшава. Во минатото градот ужива висок степен на автономија, кои заедно со своето учество во Ханза, доведе до голем просперитет. Во текот на својата златна ера, прометот на Гдањск беше поголема од онаа на Источноиндиската компанија во Лондон. Подоцнежните периоди во историјата Гдањск беа комплицирани и понекогаш дури и драматични.

Во моментов овој поморскиот град на Полска е важен културен и научен центар. Економијата се развива брзо и да се пресели во нови области: традиционалната превозот и килибар трговија се придружија на петрохемиски, електронска и телекомуникациска индустрија. На пристаниште и меѓународниот аеродром прават градот значаен сообраќаен центар.

Гдањск ферибот пристаниште

Има посебна атмосфера за Гдањск, Уникатен изглед и се чувствуваат дека тоа е многу различен од оној на другите полски градови. Тоа може да биде нешто да се направи со својата историска улога како пристанишен град го посетија и се бореше во текот од страна на луѓе од различни земји. Тоа е дефинитивно поврзан со својата карактеристична архитектура, која е под силно влијание од страна на неговиот историски поморски врски. И на знаење дека неговата неверојатна центар беше изградена од урнатините по разурнувањата на Втората светска војна е неверојатен и инспиративни.

Без оглед на изворот на својата жалба, посетителите секогаш се воодушевени од големите, елегантен зградите на главниот град област, и шармираше со своите декоративни тесни улици со своите кафулиња и килибар продавници. Популарни поморскиот задоволства вклучуваат крстарење низводно за задоволство брод, или пиејќи го својот пијалок во пиво градина на докот додека се восхитував на мешавина на средновековни и ренесансни покривите на хоризонтот.

Иако тоа е стар град со бурно минато, и историски белези за да го докаже тоа, 21st век Гдањск е енергична дестинација преполна со различни погледи и забава опции, и, исто така, го прави голем база за патувања во околните села.

Се стигне до таму и назад

  • Polferries работи ферибот служба помеѓу Гдањск и Nynäshamn, јужно од Стокхолм, Шведска. Патувањето трае 18 часа
  • зид линија работи ферибот служба помеѓу Gdynia и Karlskrona, Шведска. Патувањето трае 12.5 часа.
  • Finnlines работи ферибот служба помеѓу Gdynia и Хелсинки, Финска. Патувањето трае 21 часа.
Гдањск Погледнете и Do

Стариот град Гдањск е темелно обновен по уништувањето предизвикано од Втората светска војна, оставајќи уште еднаш со убава центарот на градот да талкаат наоколу.

Улиците на Улица Dluga и Dlugi Targ се меѓу најдобрите за почитување на културното наследство. Пешачката површина околу овие улици се преполни со прекрасна архитектура и значајни старите структури. Топ место за покривање на турнеја вклучува Голден Гејт, на Town Hall и Artus суд. Додека шетаат низ улиците, ќе видите многу импресивен црвена цигла цркви, вклучувајќи ја и најголемата црква во Полска - Црква Сент Мери.

На водата ќе видите во Гдањск Крејн, изградена во 15th век и во времето на најголемата во средновековна Европа (за утовар и истовар на бродовите, се разбира). Од другата страна на реката можете да ја посетите Поморски музеј, во кој некои интересни експонати. Вие исто така ќе бидат во можност да се качи на Soldek товарен брод закачен надвор. Повеќе за бродоградба индустрија и уште поважно на движењето Солидарност, што започна со падот на комунизмот е опремен во многу интересна изложба патишта на слобода, во близина на бродоградилиштата Гдањск.

Ако сте во Гдањск во лето, се качи на воз за 20-минутно возење во близина на Сопот, омилена плажа туристичкиот град на Полска. Алтернативно, голем број на бродови "пиратски стил" заминуваат од waterfont во Гдањск на брод патувања околу област - идеален начин да се потрошат половина ден.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Гдањск

Најдобра гаранција Гдањск ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Polferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Гдањск. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Гдањск, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Гдањск ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Гдањск автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Гдањск Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Гдањск, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Гдањск во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Гдањск и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал