Gdynia Ferries

Gdynia Патнички и автомобили Ferries

Gdynia патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Гдиња во Хелсинки, Karlskrona и Росток

Споредба на сите достапни Gdynia ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Gdynia автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Гдиња, Хелсинки, Karlskrona и Росток со Finnlines Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Gdynia Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Gdynia Фери Билети
со Finnlines Ferries за фериботи и да отпатуваат од Гдиња во Хелсинки, Karlskrona и Росток онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Gdynia патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Gdynia и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Gdynia

Gdynia е пристанишен град во северниот дел на Полска.

Gdynia е еден од најмладите градови во Полска. Во почетокот на Gdynia 1900 беше едно мало село, но по WW1 и воспоставување на слободниот град Гдањск, полската влада одлучи да изгради deepsea порта таму. Изградба започна во 1921. Градот се зголеми брзо во 1920 1930, а и се уште расте. Денес Gdynia е модерен град, и е втора голема порта во Балтичкото Море, бидејќи Гдањск.

Gdynia исто така, стана дом на безброј музика, филм и театарски фестивали. Gdynia Хајнекен настроената фестивал беше домаќин на многу меѓународни музички ѕвезди како плацебо, Франц Фердинанд, режа сестри, Coldcut, на улиците, Kanye West, подрум џез и многу повеќе. Потврди акти за Gdynia Хајнекен настроената фестивал 2008 се на Jay-Z, Raconteurs, Goldfrapp, The Cribs, Секс Пистолс, Масив Атак, Chemical Brothers и многу повеќе.

Ако ви се допаѓа шопинг потоа Gdynia нема да ги разочараме. Улица Swietojanska е неколку милји и двете страни на оваа улица се преполни со продавници, барови и ресторани.

Gdynia Фери пристаниште и морски кули

Gdynia е релативно модерен град, но најстарата зграда во Gdynia сепак 13th век Свети Михаил Црква Архангел во Oksywie. Исто така постои и нео-готски Manor куќа 17th век се наоѓа на улица во Folwarczna Orłowo. Сепак, она што привлекува повеќето туристи во Gdynia се занимава со своето блиско минато. Во пристаништето, постојат два закотвени бродови музеј, уништувач на ORP Blyskawica и висок брод фрегата на Дар Pomorza.

Gdynia е познат по своите многубројни примери на архитектурата на почетокот 20th век, особено монументализам и почетокот на функционализмот, и модернизмот. Одличен пример на модернизмот е ПЛО зграда се наоѓа на улица 10 lutego. Неодамна реконструкција Świętojańska улица и плоштад Kosciuszko, исто така, вреди да се спомене. Околните ридови и крајбрежјето привлекува голем број на љубители на природата. А одмор столб и карпа налик на крајбрежјето во Kępa Redłowska, како и околните Резервирање парк, се исто така популарни локации. А 1.5 километар долга прошетка води од пристаништето во центарот на градот, на плажа во Redłowo.

Повеќето од Гдиња може да се види од Kamienna Góra или новоизградени точка набљудување во близина Chwaszczyno. Вие исто така може да се земе хидрофоил или брод патување во Гдањск Вестерплате, Hel или само да се види на пристаништето.

Очигледна место за да започнете вашето истражување на Gdynia е веројатно плоштад Kościuszki. Се наоѓа на крајот на Јужна Пјер (Molo Poludniowe) се смета за главниот плоштад Гдиња е. Во потоплите месеци тоа е популарна hangout за луѓе кои можат да уживаат во морето Стебло додека запирање да пребарувате киосци за сувенири и седнува на една од многуте барови и ресторани, кои линија на пристаништето.

Во средината на плоштадот е споменик на сите полски морнари кои ги загубија животите за време на Првата светска војна 2. Заедно е исто така споменик на еден од омилените синови на Полска, автор Џозеф Конрад.

Од западната страна на Пјер два музеј бродови, Разурнувачот ORP Blyskawica и Дар Pomorza Високи Брод. На Blyskawica видов акција за време на Првата светска војна 2 пред да бидат донирани на полската влада како музеј бродот. Двете бродови се уште се користи како тренинг бродови и се уште се екипирани со морнарите од полската морнарица.

Од пристаништето ќе добие голема поглед на една од најновите станбени случувања на Полска, на Море кули. Се очекува да биде завршен во 2009 тоа ќе биде највисоката зграда во Полска надвор од Варшава и ќе им понуди спектакуларен морето пати за многу од тоа е жители.

Понатаму на пристаништето е Близнаци центар во кој се сместени Сребрена кино екран (кој често игра зборуваат англиски јазик на филмот). Овој комплекс се наоѓаат и голем број на продавници и ресторани, вклучувајќи Дом Czekolady или Домот на чоколадо. На горниот кат е интернет кафе и тераса со поглед на пристаништето на.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Gdynia

Најдобра гаранција Gdynia ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Finnlines Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Гдиња. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Gdynia ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Gdynia ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Gdynia да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Gdynia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Gdynia ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Гдиња во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Гдиња и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал