Gedser Ferries

Gedser Патнички и автомобили Ferries

Gedser цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Gedser да Росток.

Споредба на сите достапни Gedser ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Gedser автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Gedser, Росток со Scandlines Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Gedser ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Gedser Фери Билети
со Scandlines Ferries за фериботи и да отпатуваат од Gedser да Росток онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Gedser патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Gedser и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Gedser

Gedser е град во јужниот дел на данскиот остров Falster во општина Guldborgsund во Регионот Sjælland. Тоа е најјужниот град во Данска. Тоа е важен пристанишен град на Балтичкото Море.

А автомобил ферибот пат е управувана од Gedser да Росток во Германија од 1995, се служи со Scandlines.

Порано, има, исто така, се обучуваат и автомобил ферибот правци да Großenbrode и Warnemünde и пат автомобил ферибот во Travemünde, сите во Германија. Мостот го поврзува Gedser да Росток беше предложен, иако е донесена одлука во 2007 за поддршка на планираните фиксна врска низ Фехмарн појас на запад на Gedser, наместо.

Gedser беше на прво место германските војници слета за време на окупацијата на Данска на Април 9, во 1940 3: 55 во утринските часови. Голем број на оклопни возила и пешаци војници криеше во траектот од Росток и напредни во пристаништето штом закачен на бродот, веднаш по што следи уште ферибот.

Gedser ферибот пристаниште
Scandlines Gedser ферибот

Со вкупни инвестиции од 1.7 милијарди DKK во нови фериботи и пристаниште проширувања на Gedser и Росток, Scandlines е поддршка на важноста на оваа централно-европски коридор за патници и товар.

Двете фериботи M / F Копенхаген и M / F Берлин имаат капацитет за 480 96 автомобили или камиони и до 1,500 патници. Ова ќе се повеќе од двојно од претходните капацитет на патот на Gedser-Росток.

Новиот фериботи се градат на максималната големина која Gedser може да се справи. Фериботите се дизајнирани така што трупот е совршено прилагодени на премин и на дното услови во пристаништата, патеките и отворено море. Тоа во голема мера ќе се намали употребата на бункерите, одржување на емисиите на минимум. машини за фериботи и 'се способни да се конвертира да се кандидира на течен природен гас.

Историја на Gedser ферибот пристаниште

Од почетокот на средниот век, има ферибот врската од јужниот дел на Falster преку Балтичкото Море на Мекленбург и Росток. До Gedser беше формирана на крајот на 19th век, Gedesby беше најјужните населба. Овде бродски врски со Росток имаа појдовна точка од јужниот крај на сега diked Bøtø Cove. Средновековната ферибот Анот бил сместен во Gedesby. Во средниот век, кралска патници биле сместени во кралската границата имот: Gedsergård, која му припаѓала на седиштето на dowager кралица во Nykøbing.

Годината по невремето поплава на ноември 1872 беше донесен закон за изградба на нов ферибот пристаништето со параход врски со градови во северна Германија. чамец ферибот пристаниште и железничка станица, како последна станица на железничката линија од Nykøbing беше завршен во 1886. Во околу 1900, Gedser состои само од општа продавница на Strandvejen и некои куќи на источната страна на Langgade. Сепак, развојот на областа за нови Langgade, претходно по правливиот пат, почнаа да се собираат темпо во 1903 по воспоставувањето на железничка ферибот во Warnemünde. Gedser развиен во текот на неколку децении со јавни згради и станови за царината, железница, траект и полицијата.

Пилотот станица со пилот кула на СПВ. Булеварот е изградена во 1906, водата кула е од 1910 и станица за полнење на Danmarksgade е од 1911. Gedser Црква е дизајниран во 1915 од страна на архитектот PV Јенсен-Klindt, кој подоцна се стекнал со озлогласеност за неговиот дизајн на Црквата Grundtvig во Копенхаген.

Поголемиот дел од железничката пруга и ферибот инсталации успеа да го избегне уривање кога развојот на Gedser повеќе или помалку, дојде до застој во 1960 е. По создавањето на линија Fugleflugts во 1963, голем дел од сообраќајот се пресели од Gedser премин на Rødby-Puttgarten премин. Истата година локалните напори резултираше со формирање на нов риболов пристаништето. станица чамецот за спасување, исто така, постои на истото место од 1991. Стариот спасување станица, која е изградена во 1925, се пресели на пристаништето кога новиот спасување станица влезе во дејство.

По Втората светска војна, областа северозападно од пристаништето на ферибот стана каменолом за чакал и камен. Тогашната општина Sydfalster го презеде раководењето на област во 1970 и воспоставила марина соочуваат со излез Guldborg звук. Во северниот дел на пристаништето, Gedser Празник Парк е изградена во 1987 како прв туристички центар во Данска со затворен вода комплекс суптропска. Денес, областа се разви во одмор дома локација на.

Преминувањето Gedser ужива краток ренесанса, поради многуте Источна Германија еднодневни посетители што резултираше по падот на Берлинскиот ѕид до воз ферибот пат Gedser-Warnemünde конечно престана со работа во 1995. По 109 години работен стаж, директна железничка врска меѓу Копенхаген и Берлин беше затворен. Услугата за воз помеѓу Gedser и Nykøbing е намален на неколку заминувања дневно.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Gedser ферибот

Најдобра гаранција Gedser ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Scandlines Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Gedser. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Gedser ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Gedser ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Gedser да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Gedser Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Gedser ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Gedser во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Gedser и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал