Џенова Voltri Фери

Џенова Voltri Патнички и автомобили Ferries

Џенова Voltri цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Џенова Voltri да Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Tanger Мед и Тунис.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Џенова Voltri во реално време и закажете најевтиниот достапни Џенова Voltri автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Џенова Voltri, Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Tanger Мед и Тунис со Tirrenia Ferries, Моби Фери линии, Гранди Navi Veloci, Грималди Ferries, Comanav бродска линија или ЦТН линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Џенова Voltri Ferries
Цените на билетите и Резервации


Книга Џенова Voltri Фери Билети
со Tirrenia Ferries, Моби Фери линии, Гранди Navi Veloci, Грималди Ferries, Comanav бродска линија или ЦТН линија за фериботи и да отпатуваат од Џенова Voltri да Arbatax, Barcellona, ​​Bastia, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Tanger Мед и Тунис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Џенова Voltri патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Џенова Voltri и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Џенова Voltri

Џенова (Генова на италијански) е голем пристанишен град во северо-западниот дел на Италија. Тоа е главниот град на покраината Лигурија, и се наоѓа во центарот на овој долг крајбрежен регион на врвот на Италија "подигнување".

Џенова е одлична дестинација за викенд пауза, со многу да се направи и лесно достапен преку буџетот летови на аеродромот во Џенова, кој е само 20 минути возењето со автобус од центарот на градот. Тоа е исто така добра почетна точка или посета на турнеја на италијанската ривиера.

Џенова е во драматичен локација, која оди на долг пат кон објаснува својата доминација на овој дел од Медитеранот. Нејзините кривули водата се наоѓа во засолништето на стрмни заштитни ридови. Секаде во Џенова ќе се судрите со името на семејството Doria; тие владееле со градот, под команда на своите флоти и овластена многу од неговите палати. Друг познат локално име е тоа што на Кристофер Колумбо (Cristoforo Colombo), истражувачот, чија наводна "родно место" може да се види во историскиот центар на градот.

Џенова Voltri ферибот пристаниште

Џенова е доста добро организирани за туристите, со корисни туристички информации киосци со водата и Ducal палата и корисна маса на аеродромот, каде што можете да ги собереш бесплатни карти, флаери, на англиски јазик правци и совети за тоа како да стигнат до вашиот хотел.

При планирањето на вашата посета, да бидат свесни дека Џенова не е евтин место да се "направи" музеи. Постојат голем број на различни комбиниран билети на располагање, кои може да заштедите пари, ако сте во посета на неколку Џенова место, но тие нудат преклопување придобивките па можеби ќе треба да се направи малку истражување за да работат надвор она што ќе те спаси најмногу пари. Во времето на пишување, автобуски билет од аеродромот вклучува 24 часа патување на системот за јавен превоз. Јавниот превоз е исто така вклучени во Musei картичка + автобус, комбиниран билет за поголемиот дел од музеите во градот, кој е достапен за 24 48 или часови (и исто така доаѓа во поевтина верзија без вклучен превоз).

Добрата модерни музеи од старото пристаниште, вклучувајќи го и аквариум, се многу трговски претпријатија и имаат свои комбиниран билети. Цените може да се око-поење, ако сакате да се земе семејството на неколку од овие атракции, додека не шансата не се искористи за да ве упатат преку продавница за сувенири, кафуле, или трговски центар на. Побарајте на цените и да одлучи приоритети во однапред, така да не се заокружи со разочарани или лути членови на семејството на влезот на музејот.

Како што е типично во Италија, повеќето музеи се затворени во понеделник. Unluckily за weekenders, недела, исто така, е "мртов" ден во центарот на Џенова, со многу продавници, ресторани и кафулиња се затворени. Во неделите некои музеи имаат малку пократко работно време, а тоа е вреди да се напомене дека можете да го најдете музеи Страда Nuova зафатен со локалните жители, кои имаат бесплатен влез на овој ден. За да се направи поголемиот дел од викенд пауза, јас му препорачувам посета четврток - недела; или заминување во неделата или со земање на патување надвор од градот.

Туристички знаменитости Џенова

впечатлива градскиот пејзаж Џенова, со пастелни згради наредени стрмни падини над долго кривули водата, е пред себе, и може да се восхитуваат од различни гледни точки, вклучувајќи го и покривот на палатата Росо и популарна тераса во Castelletto, високо над градот центар и се стигне со лифт датира од 1909 кој се искачува од плоштадот Portello. Преземање на брод турнеја на пристаништето, исто така, ќе ви даде добра идеја за географијата и историјата на градот.

На Cattedrale di San Lorenzo е катедралата Џенова, во собата во изненадувачки мала, наведнат плоштад. Тоа е една зграда во колаж на стилови од готскиот на ренесансата, како одраз реновирање во текот на вековите. Надворешноста е шарени и украсени со боја мермер, и во внатрешноста на главниот портал е четиринаесеттиот век во византиски стил на фреско. Пепелта на Свети Јован се поклони во една прекрасна ренесансна несакани капела присуствуваа статуи (се пари за осветлување). Посетете подземни ризница на црквата за да ја видите сад да се тврди дека Светиот Грал и послужавник вели дека бил оној што се користи да се претстават главата на Јован Крстител. Само по улицата од катедралата е поранешен Ducal палата Џенова, огромниот Палацо Ducale, кој сега е домаќин на голем број на менување на изложби и настани.

Џенова може да се пофали еден од сајтовите на Италија светско наследство на УНЕСКО. Овој статус му беше доделена за почетокот на урбаното планирање на област на Страде Nuove "нови улици", каде што големото палати биле изградени кон крајот на XVI и почетокот на XVII век, како дел од планот, каде што благородна семејства, кои живеат во нови палати, ќе плати домаќин на посета достоинственици. Виа Гарибалди, елегантна тесна улица наредени со возвишеност, е културен центар на туристички Џенова. најдобрите колекции на дела на градот може да се посети тука, во три палати групирани заедно како Musei di Strada Nuova на: Палацо Bianco, Палацо Росо и Палацо Tursi, Гарибалди, која ја нагласува вклучуваат дела од Липи, Веронезе и Рубенс, како и многу локални уметници .

Од страна на подмладена Порто Антико (Старото пристаниште) се голем број на атракции за целото семејство, вклучувајќи го и Acquario, аквариум, кој заедно со листата на УНЕСКО, е најгорд атракција Џенова, и каде што посетителите можат да се восхитуваат ајкулите и делфините одблизу. Ова е одлична дестинација за деца, но фасцинантна за возрасни посетители премногу. Во близина се наоѓа Bigo, панорамски лифт инспирирана од бродоградилиштето кранови, дизајниран од страна на локалните ѕвезда архитект Ренцо Пијано. Како лифт врти можете да уживате во поглед на пристаништето и падини Џенова.

стариот дел на градот Џенова е делумно обновен по бомбардирањето во Втората светска војна, но тоа беше реконструирана како што беше: средновековниот лавиринт од тесни улички и високи згради. Главнината ленти се живи во текот на денот со кафулиња и зафатен мали продавници продаваат се, од антиквитети со евтини ДВД-а. Улички се интересни за истражување, минатото светилишта на аглите на згради, цркви напика-далеку, палати стигне до небото, се-Aways продажба на локални закуски како farinata и focaccia и големи можности за шопинг. Но, интересен автентичност не е далеку, а некои улички на стариот дел на градот се прилично семест, особено во текот на ноќта, кога јас би Ви препорачуваме да побарате совет од вашиот хотел рецепционер на црвено светло области за да се избегне.

Јадење, пиење и ноќен живот во Џенова

Џенова е дом на песто и во секој локален ресторан ќе најдете оваа карактеристика сос за тестенини, обично се служи со trofie тестенини. Farinata е локалната снек избор: ова е вкусна топла сад направен со наут, што го прави добар пополнување оброк-на-на-Go. Focaccia е исто така еден специјалитет, а тоа доаѓа во многу варијанти, од Nutella обложена со верзијата исполнет со сирење од Recco.

За добар, евтини ручек, постојат поволни кафулиња во близина на главниот музеи, каде што можете да се одморите од разгледување во стилски модерна околина. Гранки на m.café музејот кафетеријата во Ducal палата, во Виа Гарибалди и во Via Балби понудат добар спектар на пополнети ролни и посебен бранч договор за време на викендот. Исто така, на Виа Гарибалди е Caffe dei Musei, каде што можете да нарачате топло тестенини антена за под 5 евра.

Познат чаша вино, или aperitivo, во Џенова може да биде изненадувачки скапи. Ова делумно се должи на модерната традиција на уживање дарежлив бесплатни грицки или вклучена со твојот pre-вечера пијалок. Понекогаш овие се толку големи, што би можеле да го прескокнете речиси вечера. Во текот на летото, многу стилски место да уживате во пијалок е во надвор маси во Oltremodo, на палубата на бродот "Italia", само минато на аквариумот. Неколку од хип музеј кафулиња, вклучувајќи панорамски кафе во Галата Museo del Mare, исто така, нудат aperitivi.

За нешто малку помалку гламурозни, и повеќе ноќни, Пјаца деле Erbe е популарна малиот плоштад чии мали барови и надвор маси се преполни со Џенова млади и не толку млади. Можете да седат со чаши вино и да разговарате со пријателите, или поставете го во еден бар вратата гледање на светот стискаш од.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Џенова Voltri ферибот

Најдобра гаранција Џенова Voltri ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia Ferries, Моби Фери линии, Гранди Navi Veloci, Грималди Ferries, Comanav бродска линија или ЦТН линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Џенова Voltri. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Џенова Voltri ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Џенова Voltri ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Џенова Voltri да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Џенова Voltri Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Џенова Voltri, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Џенова Voltri во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Џенова Voltri и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал