Ghazaouet Ferries

Ghazaouet Патнички и автомобили Ferries

Ghazaouet патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ghazaouet на Алмерија.

Споредба на сите достапни Ghazaouet ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ghazaouet автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ghazaouet, Алмерија со Acciona Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ghazaouet Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Ghazaouet Фери Билети
со Acciona Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Ghazaouet на Алмерија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ghazaouet патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ghazaouet и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ghazaouet

Ghazaouet (Порано Nemours), најзападната пристаништето на Алжир, се наоѓа во добро заштитени залив, некои 70km од Tlemcen (DA150 во такси collectifs). Патот е зафатен со halabiyah, т.н. млеко Run 'на возила, од камиони на мали автомобили, шверц на евтини Алжир бензин за мароканскиот граница.

Римјаните го нарекувале Ghazaouet рекламирање Fratres (двајца браќа), по двојниот 25m карпи кои се издигнуваат од водата во устата на пристаништето. Според францускиот пристаништето е познат како Nemours, по францускиот аристократ кој се регулира тука, и имаше репутација на сардината квалитетот и конзервирана сардина во својата фабрика.

Центарот се уште има француски чувство, со покриена пазар (1938) и централната црква, сега библиотека (1931). На Pecherie, на источниот крај на пристаништето, е добро место да одат и да се види на риба суштество слета надвор чамци, како и локалното население обидуваат својата среќа со прачка и линија.

Ghazaouet пристаниште и Фери терминал

Најдобар базен се наоѓа далеку од пристаништето. Има еден модерен плажа 10km исток, каде што се вели, "дури и богатите сакаат да одат. Исто така постои и добра пливање запад, во Марса бен M'hidi, на 2km протега на фин песок кој се сече преку од Мароко граница.

На Pecherie е добро место да одат и да се види на риба суштество слета надвор чамци, како и локалното население обидуваат својата среќа со прачка и линија.

Места од интерес во близина Ghazauet

Maghnia:
"Maghnia" (порано "Marnia") е град во провинцијата Tlemcen, северозападниот дел на Алжир, во близина на границата со Мароко. Таа е позната по Договорот од Лала-Marnia (Договорот од Lalla Maghnia) (март 18, 1845) меѓу Франција (која беше запоседнал Алжир во тоа време) и Abderrahman, султанот од Мароко, кој го воспостави границите меѓу Алжир и Мароко.

Oujda:
"Oujda" е град во источниот дел на Мароко, со проценето население од половина милион жители. Градот се наоѓа на околу 15 километри западно од Алжир и за 60 километри јужно од Средоземното Море. Тоа е главен град на регионот ориентални. Тоа е родното место на тековните алжирскиот претседател Абделазиз Бутефлика.

Tlemcen:
"Tlemcen" е град во северозападна Алжир, а главниот град на провинцијата со истото име. Неговото население се 132,341 од пописот 1998. Се наоѓаат во внатрешноста, таа се наоѓа во центарот на регионот познат по своите маслинови насади и лозја. Градот има развиено кожа, килим, и текстилната индустрија, која бродови на пристаништето во Rashgun за извоз.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Ghazaouet

Најдобра гаранција Ghazaouet ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ghazaouet. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ghazaouet ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ghazaouet ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ghazaouet да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ghazaouet Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ghazaouet ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ghazaouet во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ghazaouet и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал