Хихон Ferries

Хихон Патнички и автомобили Ferries

Хихон патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хихон на Св Nazaire.

Споредба на сите достапни Хихон ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Хихон автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Хихон, Св Nazaire со GLD Атлантик бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хихон Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Хихон Фери Билети
со GLD Атлантик бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Хихон на Св Nazaire онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хихон патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хихон и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Хихон

Хихон е жив град и пристаниште во северозападниот дел на Шпанија, во провинцијата Астуриас, на заливот Бискеј во близина на градот Овиедо.

Хихон е еден од најважните градови во Астуриас. Тоа некогаш беше римска населба и тоа се гледа од многу згради низ градот, особено на куќи и куќи помеѓу пристаништето и Сан Лоренцо, со речиси 2000 години историја. Првично Хихон беше формиран помеѓу ридот на Санта Каталина и рибарската населба Cimadevilla.

Хихон е супер база за истражување на северниот дел на Шпанија и е најголемиот град во Астуриас. Шпанскиот уживаат "Turismo рурален" што значи "Турнеја на село" во овој регион, и како резултат на неговата преполна со места за престој во форма на приватни станови, хотели и Paradors (историски градби конвертира да се користи како фантастична сместување куќи обично со ресторан и често градини).

Хихон Марина и Фери терминал

Gijón започна како рибарското село пред речиси 3,000 години, според евиденцијата на Campa Торес археолошки и природен резерват во Gijón. Денес градот е важна порта на атлантскиот брег на Шпанија. историски рибарското село познат како Cimadevilla се наоѓа на полуостров што го дели пристаниште на половина. Селото е главна туристичка атракција на градот.

Хихон Плажи
На плажите во близина Хихон се убави, со златни песоци и шеталишта.

Хихон Разглед
Поголемиот дел од улиците се калдрма и едвај два автомобили од голот. Многу од објектите се реновирани за да се прикаже шарени живот на селото. Оние кои не се се доказ за век за изградба дизајниран да издржи моќни сили на Атлантикот.

Крстоносните до ридот и преку Cimadevilla доведува до Серо де Санта Каталина. Тоа е парк на врвот на penisula која обезбедува поглед на подадена крајбрежјето формирање на пристаништето. На самиот раб на penisula е скулптура на големината на куќата, Eligio del Хоризонте, или пофалба на хоризонтот. Таа е една од 16 големи скулптури поставени на јавни места низ градот во текот на последната деценија.

Хихон сега е мешавина на модерните времиња со очигледна историски влијанија, тоа е добро познат по своите изложби и концерти. На "Фиеста дел Bollu се слави Велигден, кога карневалска парада Патувања заедно Galiana Стрит со светла плови и улични банди. Поголемиот дел од улиците се калдрма и едвај два автомобили од голот. Многу од објектите се реновирани и се одразуваат на шарени живот на селото. Оние кои не се реновирани се сведоштво за век за изградба дизајниран да издржи моќни сили на Атлантскиот Океан.

Некои од најдобрите атракции Хихон се историски, римските бањи се еден од најпопуларните. Medeival палати во Хихон, исто така, се многу популарни. Барокниот Revillagigedo палата датира од 18th век, а сега таа се користи за да се покаже дела на современа уметност, со успешни изложби.

Хихон Историја
Хихон се смета дека е античкиот римски град на Gigia. Тоа беше заробен од страна на Мурите во раниот 8th век; подоцна, во истиот век, сепак, тоа беше една од првите градови повторно да биде освоен од страна на христијанските сили.

Во 1395 тој бил уништен од пожар. За време на Шпанската граѓанска војна (-1936 1939), заземањето на градот од страна на националисти во октомври 1937 заврши борбите во северозападниот дел на Шпанија. Хихон има најважните патната мрежа во северниот дел на шпанскиот брег, меѓу пристаништата на Сантандер во источниот и Ел Ferrol на запад. Изградбата на пристаништето започна во 1480. Тоа бил утврден во втората половина на 16th век, а во 1788 е опремен да се справи Западот Индискиот трговија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Хихон

Најдобра гаранција Хихон ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна GLD Атлантик бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хихон. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Хихон ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хихон ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Хихон да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Хихон Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Хихон ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хихон во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Хихон и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал