Жабри Беј Ferries

Жабри Беј Патнички и автомобили Ferries

Жабри Беј цени патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од жабри Беј на Свети Margarets Надеж.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите жабри Беј во реално време и закажете најевтиниот достапни жабри Беј автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од жабри Беј, Свети Margarets Надеж со Пентланд Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Жабри Беј ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга жабри Беј Фери Билети
со Пентланд Ferries за фериботи и да отпатуваат од жабри Беј на Свети Margarets надеж онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани жабри Беј патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена жабри Беј и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе жабри Беј

жабри Беј, Кој се наоѓа на околу 4.8 километри западно од Џон О 'гриз со заедницата на жабри во близина, има една од најдолгите се протега на ниско поставени камен брег на северниот брег на Caithness.

Нејзини главни карактеристики се мали пристаниште и пристаништето се користи како терминал на копното за Пентланд Ferries. засолништа пристаништето некои мали локални чамци заедно со оние што се користат за работа на овците на оф лежи остров строма. Во вистински услови морето областа понекогаш се користи за сурфање.

Додека Scrabster да Stromness е најдолгата постојано се користат ферибот пат на Orkney, започна во 1856, историски област жабри Беј е главната сцена оф точка од копното на островите строма и Swona и се Orkney. Овој пат, познат како премин Краток Море, се смета дека е и најбрзиот и најсигурниот низ водите на Пентланд Фирт.

Во моментов Пентланд Ferries да работат во текот на годината на услуги на овој пат да се надеваме Свети Маргарет во Јужна Ronaldsay.

Жабри Беј ферибот терминал

Дури и на магливо утро зими, ставовите низ навидум спокоен Пентланд Фирт на напуштена Остров строма противречи на насилни и турбулентна природата на морето тука. Музејот на бродолом во близина на Јован O'Groats дава подобар показател за силата на океанот како што Инките во овој канал.

На долг, зелени синор е дом на голем опоравува брејк левата рака дека луѓето во знаат оприличавам на оние кои се наоѓаат околу индонезискиот архипелаг. А рај во голем западно отекува во придружба на западните ветрови. Но, ова е пауза што навистина блеска во секој голем отече, за производство на тешка, barreling линии кои се чувствуваат својот пат по должината на мазни, плочи камени дното на оваа затскриена залив. Како плима испаѓа, карпи и камења се појавуваат во внатрешноста секција. Обично е многу тивко место како долга прошетка до точка става надвор многу кои не сакаат да се размислува за предизвик.

Места за јадење
А 20-минутно возење далеку, Thurso има голем број на евтини и весели се-Aways и пабови. Somerfield супермаркет не е добра линија во евтини, пополнување "на целиот ден појадок, Централна Кафе е место да го дофати кафе и парче домашна торта додека Ле Бистро не е добра линија во умерено цени вечера. За пристоен Хајленд стек обиде Горна ресторан палубата Scrabster пристаниште.

Места за престој
Иако може да се остане во John O'Groats, не! За кампување обиде строма Види караван и подигаат Мапа на исток од Заливот Гил. Во близина Thurso нуди најдобри опции за спиење. Backpackers на Sandra на Св принцовите со dorm или двокреветни соби, комунални кујна и пристап на Интернет, е популарен избор. Отворен во текот на летото Thurso караван и подигаат парк гледа Thurso гребен. На другиот крај од скалата е Кралската Хотелот на Патеката на улица, која понекогаш сечат оф-сезона или продолжен престој се занимава.

Што да се прави
На север се наоѓаат на Orkney острови - архипелаг се состои од повеќе од 70 острови дом на страшни неолитски споменици вклучувајќи стои камења, камени кругови и антички гробови. ферибот премин Пентланд трае со часови за еден и пол и ќе трае секој ден од жабри Беј и Јужна Ronaldsay. Постои кино и куглана на Ол Стар фабрика во близина Thurso.

Жабри Беј Историја

Првиот столб е изграден во 1905 со пристанишниот нешто подоцна. Во 1980s Orkney Остров Советот одлучи повторно да ја воведат на краток премин преку море од жабри Беј да Burwick на Јужна Ronaldsay. Десетици милиони фунти се потрошени на новата бродска и изградба на терминал и linkspan на жабри Беј заедно со слични објекти во Burwick. Услугата започна на август 15 1989, едрење до Houton близина Orphir како корито уште треба да се направи во Burwick, а заврши на септември 16 1989 кога на linkspan на жабри беше оштетен од тешки временски услови.

Тоа беше тогаш сфатив дека тоа ќе биде невозможно да се води редовна услуга како што е планирано, поради временските услови и работата беше затворена, ферибот отпушта за некое време пред да бидат користени од страна на Orkney Ferries за интер-остров работа. Неодамна Burwick се користи од страна на ферибот патнички само кој работи од Џон О 'гриз текот на летото.

Во доцните 1990s Ендрју банки, Orkney претприемач и основач на Пентланд Ferries видов потенцијалот на повторно воведување на краток премин преку море и се обидел да се употребата на терминалот. Тоа беше само откако тој се закани дека ќе се изгради свој кратко растојание дека Советот попушти и се стекнал со 99 години закуп на сајтот. Со мал број на локални работници, а некои половни градежни машини што помина две години, живее во приколка на сајтот, со што на терминалот во можност подобро да го издржат условите отече и временските искусни. Ова се вклучени во изградбата на пристаништето, инкорпорирање на "делфини" (Самостоен структури сад лежи против) изградена од страна на претходната оператори, заедно со некои корито работа.

До летото 2001 Пентланд Ferries се подготвени да започне со редовно пловидбите поминуваат со своите брод МВ Pentalina-Б да се надеваме Свети Маргарет. Тоа беше наскоро сфати дека дури и со овие подобрувања се уште ќе има проблеми и дека ќе бидат потребни многу подолго пристаништето. За среќа стар пловечки приклучете се на располагање за отстранување на Lerwick. Ова е купена, се влече да се надеваме Свети Маргарет, каде што беше исчистен од сите загадувачи, а потоа влече на жабри Беј, каде што беше потонат да се формира продолжување на пристаништето со што значително зголемување на својата должина. Аватарот на трансфер нафта црева од нафта терминал Scapa Тек биле користени како браници за траект додека карпа оклоп беше фрлена на морето страна за заштита од брановите. Тенковите се полни со бетон и самиот обвинителна клупа полни со пленот од корито се направи повеќе простор за траект за маневрирање. Од страна на време сето ова работа е завршена на обвинителна клупа ќе бидат вградени во пристаништето.

Во моментов, таа е означена како руина и експонати две зелени светла во морето крај, наместо на пристаништето што покажува две црвени светла. Како сето ова работа е финансирана од страна на ферибот компанија во моментов (2006), работата продолжува полека како финансии дозволи. Се планира да се продолжи корито да се направи доволно простор за траект да се сврти круг, ако треба, а потоа евентуално продолжување на пристаништето повторно во еден агол на морето крај да се запре отече што понекогаш е премногу голем за работа во linkspan. Ова нема да биде пред летото 2008.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни жабри Беј ферибот

Најдобра гаранција жабри Беј ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Пентланд Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од жабри Беј. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани жабри Беј ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive жабри Беј ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга жабри Беј автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега на жабри Беј Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите жабри Беј, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од жабри Беј во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на жабри Беј и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал