Glossa Ferries

Glossa Патнички и автомобили Ferries

Glossa патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Glossa на Агиос Константинос, Alonissos, Skiathos и Волос.

Споредба на сите достапни Glossa ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Glossa автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Glossa, Агиос Константинос, Alonissos, Skiathos и Волос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Glossa ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Glossa Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Glossa на Агиос Константинос, Alonissos, Skiathos и Волос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Glossa патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Glossa и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Glossa

Glossa е втората голема населба Skopelos, 25 километри северно од Skopelos град. Glossa е изграден амфитеатрално на страната на една планина. Тој е опкружен со борови шуми, бадем дрвја и чинари.

Glossa се наоѓа на некои 250 метри над нивото на морето што го прави најголем село во Споради. надморска височина во селото исто така, овозможува посетителите спектакуларни погледи запад кон Скијатос. Glossa е само на кратко растојание од Klima и околу 2 километри од пристаништето во Лутраки.

Архитектурата во Glossa се состои од два ката варосани куќи со дрвени тераси и плочки покриви. Пристаништето на оваа прекрасна село се нарекува Лутраки и е втор пристаниште на островот од каде Летечкиот Делфините се поврзува селото со другите Споради Острови и Волос.

Урнатините на римските бањи може да се најде во близина на пристаништето, како и 4th век п.н.е. останува на тврдината на античките Selinous и урнатини од еден век храмот на Атина 5th. Зелен прекрасна пристаниште нуди сместување во хотел, соби за изнајмување и вкусна таверни нудат прекрасен свежа риба.

Glossa Марина и ферибот пристаниште

Воздушна линија, Glossa е приближно 10 километри северо-западно од Skopelos град, но со автомобил патувањето е поблиску до 25 км магистрален пат ветрови на островот, тоа е пат низ селата и градовите на западниот и јужниот брег.

Неколку важни настани во текот на годината се прослави со жителите на Glossa, вклучувајќи: Успение на Пресвета Богородица на 15th на август и прослави се одржа во рамките на првите неколку недели на август секоја година за да го прослават животот на Манос Loizos - композитор кој поминал многу лета во друштво на луѓето од Glossa.

Додека постојат неколку цркви да се истражуваат во Glossa, еден е особено важно: тоа е малата црква на Свети Јован. Оваа мала место за богослужба, на исток од Glossa, е качен на врвот на карпестиот полуостров што се издигнува надвор во Егејското Море. Црквата е посетена од страна качува над 100 чекорите што беа издлабени во карпата. Ставовите по должината на крајбрежјето од црквата се направи искачување вреди време. Оваа црква била користена за свадба сцена во хит музички филм Mamma Mia!

Објекти во Glossa

Постои sparsity на сместување на располагање во Glossa, но сепак е можно да се најде соби за изнајмување и студио апартмани да се вработи. Исто така, постојат една или две приватни вили во областа достапни за изнајмување. Постои подобар спектар на сместување во близина на Лутраки.

Како што повеќето посетители на Glossa Грците го посетите од копното, тоа е фер да се каже дека Glossa навистина не ексел во угостителство за меѓународниот туристички промет. Сепак, повеќето предмети ден-за-ден може да се купат во селото, што е толку долго како што не сакаат да купат нешто во текот на сиестата! Постојат неколку мали таверни угостителство за оние кои бараат за освежување како и еден ресторан во близина на училиштето. село поштата, исто така, служи освежителни пијалоци.

Многу улици во Glossa се калдрма и се надвор од границите на автомобили. Како таква, голем дел од селото е достапен само пеш или со магариња. Постои едно кафуле / пицерија од страна на училиштето и cafeneion од страна на врвот црква е местото каде што можете да се приклучат на локалното население за кафе, пиво и игра на tavli (Табла).

пекарите Кира Лени е веднаш до училиштето, на главниот пат, исто така продава опасно вкусно грчки ужина, колачи и ги зачувува да се јаде во или одземе. Таа, исто така пече леб - вклучувајќи wholemeal - во просториите.

Во Лутраки постојат два одлични рибни ресторани (тие исто така прават други храна) на Armirali и Flisvos. Тие се рамо до рамо во западниот крај на селото (левиот крај како ќе го видите од морето), всушност, ќе мора да одат преку Flisvos да се дојде до Armirali - тоа е добро вреди напор.

Во центарот на Лутраки постои група на кафулиња каде што патот стигне на пристаништето и прекрасен souvlaki бар спроти супермаркет. А таверна "Позицијата на Грција" седи од страна на детско игралиште и повеќе заедно на јахта понтонски е кафе Петрино, која е симбол за пица и сладолед. Во заеднички со многу места тие сега имаат безжичен жариште.

Don `t се измамени од страна на добро обележани имиња на улици, никој никогаш не ги користи. Ниту, пак, од фактот дека многу куќи се изброени - понекогаш со различни броеви издадени под различни органи во различни времиња. Сите во Glossa-Лутраки ја има истата адреса - Glossa, Skopelos, 37004, Грција. Оставете поштата да го средиме.

Дел од голем шарм на Glossa-Лутраки е дека тоа Немам обиде да биде поставен или традиционални. Тоа е едноставно. Тоа е доволно голем да има живот на своето и да ја апсорбира посетители во текот на летото. Како скоро сите од овие се Грци од копното, не постои никаде нудат на англиски појадок или дури и странски весник - ќе мора да оди на Skopelos за тоа. Локалните луѓе се добредојде и многу среќен да се разменат љубезен `Кали mera` наутро или` Кали spera` во вечерните часови како ќе помине на улица.

Се што е во Glossa е во непосредна близина - прошетка која, најверојатно, ќе вклучи случува нагоре или надолу во некоја точка. Дури и ако имате автомобил, веројатно ќе треба да го паркирате некои кратко растојание од вашиот дом, иако може да биде во можност да се откажат од работите на пола на вратата. Поголемиот дел од времето може да се направи многу добро без автомобил. Во автобусот заминува од училиштето (се разбира) за Скопелос во една насока и Лутраки во другата. Патувањето од едниот крај на остров на другите трае околу еден час - малку повеќе во зафатен сезона. Пејзажите се вчудовидувачки (седат на десната страна од автобусот оди кон Skopelos за прекрасните крајбрежни пати) и на автобуските постојки во близина на сите плажи на патот.

Лутраки е местото каде што вашиот ферибот ќе пристигнат, но не се очекува да се види "Лутраки" на билетот. Што се однесува до ферибот компании се загрижени, на пристаништето се вика Glossa, исто како и во селото погоре. Во Лутраки може да се купи ферибот билети, изнајмување на автомобил или обидете се една од неколкуте таверни и кафулиња. Тука е и најблиската плажа се протега по должината на ѕидот зад пристаништето. Може да одиме надолу од Glossa да Лутраки во околу дваесет и пет минути, но не е препорачливо во топлина на денот додека сте acclimatised. Постои стрмна патека која ќе ја напушти нозете чувство како желе додека не се навикнеш на него.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Glossa ферибот

Најдобра гаранција Glossa ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Glossa. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Glossa ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Glossa ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Glossa да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Glossa Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Glossa ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Glossa во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Glossa и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал