Гетеборг Ferries

Гетеборг Патнички и автомобили Ferries

Гетеборг цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Гетеборг да Frederikshavn и Кил.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Гетеборг во реално време и закажете најевтиниот достапни Гетеборг автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Гетеборг, Frederikshavn и Кил со Stenaline Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Гетеборг ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Гетеборг Фери Билети
со Stenaline Фери за фериботи и да отпатуваат од Гетеборг да Frederikshavn и Кил онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Гетеборг патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Гетеборг и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Гетеборг

Гетеборг (Гетеборг, се изговара "Yeutebory" на шведски) е втор по големина град во Шведска.

Се наоѓа на западниот брег на Шведска на излезот на реката Göta. Гетеборг има репутација на место за дружење, па дури и повеќе добредојде од шведскиот главен град.

Има многу да се направи во Гетеборг за сите интереси и возрасти. Овде ќе ги најдете нашата голема селекција на авантура, излети, активности и знаменитости.

Еден од најдобрите начини да се запознаат градот е низ градот картичка Гетеборг, која обезбедува влез за домаќин на атракции, како и бесплатен јавен превоз, автобуси, трамваи, возови и архипелагот чамци, книшка шопинг ваучер има специјални понуди од сите главни трговски центри, вклучувајќи Nordstan, Arkaden, Kompassen и Innerstaden.

Гетеборг ферибот пристаниште

Гетеборг, Со своите евтини цени, евтини сместување и fan- tastic атракции, е врвен вовед во земја која не треба да се направи вашиот свинче банка се обратат до својот пача. Гетеборг (се изговара нешто како "yer-ТЕ-Бор") е исто така познат по својата Англиски име Гетеборг.

Тоа е најпрометните пристаниште во Скандинавија и има континентална перспектива; своите showpiece Kungsportsavenyn булеварот често наречен "Шанзелизе" и споредбата е оправдано (во ниско-клуч нордиски начин). Весели, опуштена атмосфера е зајакната со голема студентска популација на градот.

Скандинавија најголемиот забавен парк, Liseberg, froths со над rollercoasters, сладоледи и сјајни светла, и во близина на Universeum е уште еден во чудесниот свет добро вреди да се истражува. наследство и музеи никне од секоја улица, од тврдини 17th век на state-of-the-art мултимедијални extravaganzas 21st век. Огромната 10% од Гетеборг е зелен простор: се земе време надвор да се шетаат низ својата шармантна паркови и градини.

На Göta ALV (Göta река) тече низ градот: во сончево време брод патувања се чисто задоволство. Можете лесно може да се избега на запад на ефикасен трамвајски систем за весел остров подрипнувајќи патување. И покрај тоа што крајбрежен град, времето е добро со високи нивоа на сонце.

Гетеборг Фериs

Гетеборг е најголемото пристаниште во Скандинавија и главна влезна точка за траекти. Постојат неколку кола / патнички терминали, со фериботи во Данска, Германија, Норвешка и Велика Британија.

Најблиску до центарот на градот е терминал зид линија Данска во близина Masthuggstorget (трамвај 3, или 9 11) има најмалку седум дневни поаѓања за Frederikshavn, со 50% попуст за сопствениците railpass.

Побрзо и поскапи SeaCat catamarans да Frederikshavn отстапи до три пати на ден во текот на летото од близина Sjöfartsmuseet. Земете трамвај или 3 9 да Stigbergstorget.

На Запад е терминал зид линија за дневниот автомобил ферибот Кил (Германија). Земете трамвај или 3 9 да Chapmans Torg.

DFDS Seaways едра два пати неделно да Kristiansand (Норвешка) и Њукасл (Велика Британија) од Skandiahamnen на Hisingen (се трамвај 6 да Frihamnen).

Постојат два туристички информативни канцеларии во центарот на Гетеборг - Еден во трговски центар Nordstan (веднаш до централната железничка станица) и еден на Kungsportsplatsen околу десет минути пешачење од Nordstan. Тие нудат Гетеборг Град Лозинка кој овозможува влез во многу туристички атракции, Grand куќи, музеи, како и нудат бесплатни патување на трамваите и автобусите и бесплатен паркинг. Неодамна, оваа помине беше ставена на располагање на мобилни телефони на луѓето што го прави не само на повеќето ефективни средства за пред гледање, но исто така на повеќето удобен.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Гетеборг ферибот

Најдобра гаранција Гетеборг ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Гетеборг. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Гетеборг ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Гетеборг ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Гетеборг автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Гетеборг Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Гетеборг ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Гетеборг во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Гетеборг и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал