Гернзи Ferries

Гернзи Патнички и автомобили Ferries

Гернзи патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Гернзи toJersey, Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало.

Споредба на сите достапни Гернзи ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Гернзи автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Гернзи, Џерси, Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало со Кондор Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Гернзи Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Гернзи Фери Билети
со Кондор Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Гернзи toJersey, Пул, Портсмут, Weymouth и Свети Мало онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Гернзи патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Гернзи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Гернзи

Гернзи Island е помала од Џерси и убава, со помал град, но помалку отворени село од Џерси.

Островите Гернзи и другите Каналските Острови претставуваат последните остатоци од средновековна војводство на Нормандија, кој одигра значајна улога и во Франција и Англија. Островите беа само Британски земја окупирана од германските војници за време на Втората светска војна.

фериботи да ја стартувате од Свети Петар пристаниште во Велика Британија, Франција и други Каналските Острови. Постои конвенционалните ферибот во текот на годината од Портсмут, а висока брзина catamarans од Weymouth и Пул во текот на летото со поретки услуги во текот на зимата. конвенционалните ферибот работи во сите временски услови, catamarans може да се одложени или откажани од страна на отворено море.

две ферибот оператори, меѓу Каналските Острови и на Велика Британија / Франција се Кондор Ferries и Манш-Iles Експрес.

Велика Британија валута е прифатена на островот Гернзи, но, исто така, печати сопствени пари.

Гернзи ферибот пристаниште

Свети Петар Порт, Главниот град на островот, е суета Пристанишниот град, сплетот на архитектонски стилови, кои ја раскажуваат приказната за промена на среќата на регионот. Еве барови, ресторани и бутици налетуваат за вашето внимание, а во пристаништето фериботи се подготвуваше да ве однесе до островите сестра.

Семејства биле подготвени да Гернзи за идните генерации, уживајќи дестинација за одмор каде што децата можат да се шета слободно, додека родителите се релаксираат со книга на плажа. Темпото на живот е, секако, е многу порелаксиран отколку копното Велика Британија, така да вашето време, талкаат на крајбрежјето, да уживаат во круг на голф и шетаат по улиците на прилично главниот град на островот, Свети Петар пристаниште.

Бујна ботанички градини, примамливи скриени заливи, и славен зајдисонца над Атлантскиот Океан даде Шанел островот Гернзи јасно суптропски чувство. Простор за само 45km (28 милји) од Франција, овој мал остров исто така има Галските воздух, со француски имиња на улици, таписерии кулинарски одблесокот и леснотијата со која многу луѓе зборуваат англиски и француски давање на островот романтична квалитет.

Гернзи Историја

Во 11th век, Каналските Острови, на кој Гернзи е еден, беа дел од војводството Нормандија. Кога Вилијам, Војводата од Нормандија, освоил Англија, Каналските Острови беа вклучени во комбинација кралството на Англија и Нормандија. Кралот Џон од Англија загуби копното Нормандија на години на францускиот 140 подоцна, но Каналските Острови остана верен на Англија. Францускиот направи многу последователни обиди (од кои сите се спротивстави), во текот на следните векови да го фати на островите. Но, еден познат француски жител, авторот Виктор Иго, остана 15 години.

Германците беа поуспешни од Французите се окупираат островот. Сили слета за време на Втората светска војна. Некои од населението, а многу деца на островот беа евакуирани во Англија пред Германците пристигнал. Неодамна книгата Гернзи книжевни и компир пита кора општество, меѓународен бестселер, го привлече интересот на германската окупација на островот, и луѓето со тешките услови живееле под.

Гернзи долго време уживаа голем степен на внатрешна самоуправа, со сопствен правен и политички институции како зависност кон британската круна. Тоа е исто така одговорна за владата на малите соседни острови Alderney, Сарк и Herm. Додека не е во Велика Британија, неговите закони се уште треба да биде потпишан-оф од Кралскиот Совет на Вестминстер. На островот има, сепак, неодамна се најде под притисок и од Владата Вестминстер и ЕУ да го реформира својот даночните прописи кои помогнаа да се воспостави како финансиски центар.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Гернзи

Најдобра гаранција Гернзи ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Кондор Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Гернзи. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Гернзи ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Гернзи ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Гернзи да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Гернзи Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Гернзи ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Гернзи во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Гернзи и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал