Gytheion Ferries

Gytheion Патнички и автомобили Ferries

Gytheion цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Gytheion да Antikythira, Кисамос и Китира.

Споредба на сите достапни Gytheion ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Gytheion автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Gytheion, Antikythira, Кисамос и Китира со LANE Море линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Gytheion Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Gytheion Фери Билети
со LANE Море линии за фериботи и да отпатуваат од Gytheion да Antikythira, Кисамос и Китира онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Gytheion патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Gytheion и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Gytheion

Gythion, Еден од најубавите пристаништа на Медитеранот, може да понуди голем број на хотели, збир на традиционални таверни, ресторани и над сите узо барови, кои служат за "мезе" (hors-d'oeuvre) од скара октопод за кои Gythion е познат.

Космополитскиот чувствувам, атмосфера на островот и богат спектар на избор е првиот впечаток што удира посетител на т.н. земјата на боговите. Таа е тука дека богот Аполон скараа со Херкулес во магија статив на Делфи Оракл, за конечно да се дружат со едни со други и да даде местото на нејзиното име. Gytheio беше порта на античките Sparti, а наскоро се разви во основно извоз центар од Лаконија.

Главните атракции на Gythion се бројните рибарски бродови во пристаништето, neoclassic објекти по должината на плажата, античкиот театар и Исланд Kranae, еден од најсликовитите делови на областа.

Gytheion ферибот пристаниште

Gytheio е 42,5 км од Sparti и е достапен по пат од остатокот на Мани и од Скала. Исто така постои и бродска линија за поврзување на порта на Gytheio да Neapoli, Китира и Крит, додека таму е исто порта на снабдување за приватни јахти.

Gythion е најголемиот град во Мани со 5000 постојани жители. Возење од Атина е малку повеќе од три часа, па како Нафплио многу Атињаните дојде за време на викендите. Спарта е дваесет минути возење северно така можете да ја посетите Mystras, а потоа се врати во еден од многуте плажи и го поминат целиот попладне пливање и јаде риба.

Најважните и интересно место за посета во близина на Gythion е Diros пештери кои се половина час возење југозападно а. Од таму можете да продолжи во Мани случува долу на западниот брег и да се врати до исток. На плажа во Skoutari е една од најпознатите прекрасна во Peloponessos и мали семејни крајбрежен таверна да Akroyiali служи евтини риби тие се фати со свој брод.

Северно од Gythio по должината на брегот ќе најдете долга песочна плажа која не можете да пропуштите, бидејќи постои голема рѓосани Hulk на брод седи на него. залив Lakonikos е дом на сврачка морски желки, исто така познат како Caretta Caretta и гнезда се наоѓаат по должината на плажа Evrotas, Mavrovouni, Selinitsa, Valtaki и Vathi каде ar песок Дина реставрација се одвива, прва од ваков вид на Грција. Градот Скала има свеста за животната средина центар раководен од организацијата Archelon кои исто така имаат информации за киоск во Gythion во текот на летото, каде што може да се купи слики, книги и подароци кои помагаат да се во прилог на заштитата на желки.

Во северниот дел на градот денес, на ридот, моштите на акрополата сведочат за античкиот град. Во неговата нога лежи античкиот театар, е сеуште во употреба за време на празниците. На урнатините на римски структури донесат дома на време на просперира од римско време, кога беше дел од заедништвото на слободно Laconians. На amphitheatric ширењето на градот на планински терен со поглед на сино море дава аура на островот: нео-класичните згради, две или три спрата висока, околу пристаништето со многу шарени рибарски бродови, кои бидете сигурни дека секогаш постои свежа морска храна на масите на ouzeri на кејот, го сочинуваат живописен место за престој.

Gytheio е добро организиран туристички центар, со свој претставник на Организацијата на грчката Канцеларија Турист, модерни хотели, реновиран хотели и хостели, кампови, и сино-знаме доделени плажи, некои од кои Caretta-Caretta морски желки доаѓаат да се постават нивните јајца.

На плажите на Selinitsa и Mavrovounio, можете да уживате во пливање или направи морето спортот, особено сурфање благодарение на поволните ветрови на областа. Во малиот остров Kranai, во јужниот дел на Gytheio, можете да ја посетите историски и етнолошки музеј во кулата Tzannetaki (проц. 1829) и, исто така, се птичја перспектива на синото море од мермер октогонална светилник (проц. 1872) . Pausania евиденција дека ова е островот каде Париз ја поминаа ноќта со Елена од Troja пред да отпатува за Troja.

Патување 10km кон Areopoli остатоци од замокот на Passava се уште лежи каде францускиот освојувачи тоа изградена за да биде нивната база. По должината на крајбрежјето на Gytheio, за 43 км опциите за нуркаат многу, во Ageranos, во Kamares, во Glyfada и во Valtaki. Се разбира, прекрасен кластер на мали острови, со својата кристално чистите води и нивните природни изолација, ќе украде срцето.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Gytheion

Најдобра гаранција Gytheion ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна LANE Море линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Gytheion. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Gytheion ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Gytheion ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Gytheion да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Gytheion Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Gytheion ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Gytheion во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Gytheion и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал