Hakodate Ferries

Hakodate Патнички и автомобили Ferries

Hakodate цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Аомори и Hakodate да Oma.

Споредба на сите достапни Hakodate ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Hakodate автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Hakodate, Аомори и OMA со Tsugaru Kaikyo Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Hakodate Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Hakodate Фери Билети
со Tsugaru Kaikyo Фери за фериботи и да отпатуваат од Аомори и Hakodate да Oma онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Hakodate патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Hakodate и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Hakodate

Hakodate, Кој се наоѓа во јужниот дел на Хокаидо, се карактеризира со релативно умерена клима и бујна природа и продолжи да се развива како центар на администрација, економија и култура во јужниот дел на Хокаидо.

Отворен како прв пристаниште на меѓународната трговија на Јапонија, Hakodate доживеа контакт со разни странски култури. Ова влијание се уште може да се почувствува во улиците на градот и на Западниот Површина за овој ден.

Hakodate е познатиот пазар утринските часови ќе се одржи секој ден од 5am до пладне на само неколку чекори од влезот на запад на главната железничка станица. Повеќе од 360 цврсто спакувани тезги понуди за продажба на разни видови на свежа морска храна, како што се ракови (Kani), јајца лосос (ikura) и морски ежови (УНИ), и свежи производи, како што се дињи. Исто така во областа на пазарот неколку ресторани кои нудат свежа морска храна појадок.

А пет минути пешачење од пазарот ќе ве однесе до закотвени Seikan теснец бродскиот наречен Mashu Maru Спомен брод, кој се користи за поврзување Аомори во Хоншу со Хокаидо. Постои еден ресторан и кафуле на лак, каде што можете да потрошите убав, релаксирачки време гледање на сценографијата околу пристаништето.

Arial Поглед на Hakodate Фери пристаниште

Hakodate е трет по големина град во Хокаидо, кој се наоѓа во јужниот дел на островот. Hakodate е најдобро познат по спектакуларни погледи да се ужива од планината Hakodate и вкусни, свежа морска храна.

Како еден од првите јапонски градови пристаништето да бидат отворени за меѓународната трговија по ерата на изолација на земјата, Hakodate доживеа значајни влијание од странство, и поранешниот станбена област на странски населението и западен стил на тврдината се меѓу нејзините главни туристички атракции.

Onuma парк, квази национален парк со убави, островот полн езера, се наоѓа на само половина час северно од Hakodate и го прави убав страна на патување или станица по должината на патувањето помеѓу Hakodate и Сапоро.

Туристички атракции во Hakodate

планината Hakodate
Планината Hakodate (Hakodateyama) е 334 метри висока, Низ планина со обемот на девет километри на јужниот крај на полуостровот на кое се наоѓа во централна Hakodate. Нејзината локација овозможува непречен поглед на двете градот и Tsugaru теснец. Вулканска активност на планината престана пред околу две милиони години. "Gagyu-Жан" е една од многуте имиња на планината Hakodate; тоа значи "лежи крава планина" на јапонски, па оттука и неговата форма.

На јасни дена, а особено ноќите, во поглед на Hakodate од планината е спектакуларен. Ако се преведе на локалните туристички брошури, ќе видите дека тие велат дека ноќта поглед (yakei) од тука често се споредува со онаа на Хонг Конг или во Неапол. Тие велат дека овој прекрасен поглед се должи на фактот дека на местото на настанот се гледа во 8 10 степени под-видот. Тие велат дека овој агол совпаѓа со поглед на пилот на авион ангажирање во стабилна слетување, и така светлата на градот потсетуваат на гледачот на полетно-слетната патека, даваат гледачот мешавина на тензиите и олеснување. Но, она што "тие" знаат во секој случај. Сите во сите, тоа е едноставно убава.

На врвот на планината, на жичарница е директно поврзан со сите временски услови Опсерваторијата за. Ако планирате да се прошетам за надвор од објектот, тоа ќе биде мудро да се донесе светлина јакна или виндјакна. Температурата на врвот на планината е ништо повеќе од 60 степени целзиусови во текот на летото (јуни --септемвриските), но силни ветрови ќе се намали на сензорни температурата за неколку степени. Во зима, тоа е месинг мајмун студена.

Од 1964, планината Hakodate е доделен Националниот Резервација за птици и животни; има околу 600 видови на растенија, како и за 150 видови на животни живеат во планината Hakodate. Исто така постојат и спомен споменици на зоолог THOMAS W. Blakiston, кој го открил ограничување дистрибуција на јапонски животни во Tsugaru теснец, и topologist Tadataka Inoh, кој го објави првиот анкетираните мапа на Јапонија. Постојат продавници за сувенири, ресторан со најдобрите поглед, како и настани салата каде 12 монитори произведе презентација мулти-визија дека се воведува четири сезони на Hakodate.

На ropeway до врвот на планината заминува од Окружниот Motomachi, на 5 минути трамвај возење од Hakodate станица JR. Алтернативно постои директна автобуска линија од станица до врвот за време на топлите сезони од годината. Исто така постои и пешачење текот на врвот дека трае околу еден час. станица на жичарница е околу десет минути пешачење од "Jujigai" трамвај стоп. На планината Hakodate ropeway станица се наоѓа во близина на врвот на Nanbuzaka-патека; на Nanbuzaka-патека се наоѓа веднаш до салата експозитура град Suehiro-Чо (стар Marui-Imai стоковна куќа). Жичарница, кој вози 125 луѓе, заминува на секои пет минути во време брзање.

Форт Goryokaku
Форт Goryokaku, што значи "петострана 'од нејзината ѕвезда форма, беше изграден во Hakodate од 1857 1864 на Јапонија е првата тврдина Западен стил. Нејзините рушевини се сега на местото на Goryokaku парк, кој во мај станува еден од најпопуларните места Хокаидо за цреша гледање со своите 1,600 дрвја. Во сто нога широк надворешниот ров, каде што живеат Јапонски крап, изнајмување чамци се популарни меѓу локалното население и туристите, но од она што би можел да кажам дека тоа беше повеќе од вторите. На Hakodate Музеј на град Анекс е, исто така, во паркот прикажување оружје, униформи и други историски поврзани статии.

На тврдина и паркот може да се гледа од Goryokaku кула, која се залага за 50 метри (над 160 ft.) Високо од влезот на паркот. Постојат, исто така можете да дознаете зошто петострана тврдини биле изградени и кога таквите тврдини се наоѓа на друго место во светот. Кулата е отворен од 8: 00 сум да 8: 00 часот, а влезот е 520 јени. На тврдина беше првично изграден од страна на шогунатот Токугава да се заштитат од напади од северниот регион, заедно со батеријата Benten-Houdai (во близина на Hakodate Dock). Двете структури, во комбинација беа потребни седум години од 1857 да се изгради. А "rangaku" (холандски студии) научник по име Такеда Ayasaburo дизајниран тврдината од страна на истражување на Европската тврдини и замоци. На тврдина беше планирано да се подготвени за современо оружје како пушки. На петострана облик на тврдина беше избрана за да се минимизира слепи точки со ставање топови во секој од аглите.

Во 1868, кога Меиџи Санација доведе до соборување на шогунатот Токугава, лојален на бунтовниците побегнале во Хокаидо и користи Форт Goryokaku свој штаб во резултат на граѓанска војна против Кралскиот сили. намерата на бунтовниците беше да се прогласи за формирање на независна земја да биде познат како "Република Ezo". Од различни причини, тие брзо се поразени и се предаде во мај 1869. Од Hakodate станица JR, ги трамвај на "Goryokaku Коен Меј" стоп (10 минути). Од таму, тврдината е уште 5 10-минути пеш.

Kanemori црвена тула Магацини
Kanemori црвена тула Магацини првично биле изградени во 1909 и преобликува во 1988 како дел од водата област обнова со темата на "стари и нови". Оваа област беше местото каде што некогаш се наоѓа бродоградилишта и странски населби, но бидејќи за 1879 тоа успеваше како област склад. Логото Kanemori на овие згради кои некогаш го симболизира трговски пристаниште Hakodate.

Плоштадот на сајтот е каде што повеќе се наоѓа Hakodate пиво сала, Kanemori-ТЕИ, морска храна и вино ресторан, Kanemori сала, повеќенаменски објект, и. историјата на пиво Hakodate датира 1898 кога Hakodate пиво сала за првпат беше отворен во Yachigashira. Тоа беше многу популарна до затворањето на нејзиното во 1904. Kumashiro Ватанабе I, основач на "Kanemori", се посветил на создавање на пиво пивара Hakodate, кои можеби биле првите микро пиварница во Hakodate. Складиштата се околу десет минути пешачење од Hakodate станица JR.

Окружниот Motomachi
Motomachi е живописен соседството на стрмни падини и се претвори-of-the-19th век западен стил clapboard куќи и згради. Се наоѓа во подножјето на планината Hakodate, оваа област е омилен кај многу трговци од Русија, Кина, западните држави и други странски жители кој се пресели во Hakodate со отворање на порта за надворешна трговија. Областа околу Motomachi одржува соодветен спој на јапонски и западните култури во Стариот јавни Дом на Hakodate Вард, значаен културен имот, како и годишниот британски конзулат, Haristo СЕИ-kyokai или на Руската Православна Црква, а Higashi-Hongan -ji гранка храмот.

Една од карактеристичните структури соседството е на Motomachi Римокатоличката црква (15 30-Motomachi, тел: 138--22 6877). По првиот католички мисионер, свештеникот отец Mermet де Cashon, пристигна во Hakodate во ноември 1859, тој изгради капела во 1861. Сегашната структура е изградена во 1924 по претходните изгорела во 1868 1921 и. Олтарот е придонес од страна на папата Бенедикт XV и е единствен олтар во Јапонија да се има таква чест. Зад зградата е пештерата во сликата на пештерата Лурд.

Motomachi парк е местото каде што Hakodate првично беше основана. Motoizaka падина, поплочени со камен, се протега широк и директно од паркот по целиот пат до морето. Имало владини канцеларии наоѓа таму од ерата на средината на Едо (1700s). До 1950, тоа служи како центар на администрацијата во Хокаидо и Јужна Хокаидо област.

Во паркот се наоѓа на "Стариот Агенцијата Хокаидо, Hakodate подружница", изградена во 1909. Во прилог на историската фотографија музеј на вториот кат, во зградата е исто така се користи во моментов, бидејќи локалните туристички информативен центар. Таа е отворена секојдневно 9am да 7pm (да 5pm во зима). Област Motomachi се наоѓа во подножјето на планината Hakodate, и лесно да се пристапи од Hakodate станица JR во 5 минути возење со трамвај или 15 минути пешачење.

Аватарот на Британскиот конзулат (порта Спомен сала)
Првиот британски конзул, еден човек по име Hordison, дојде во Hakodate во 1859 и го формира првиот конзулат од просторијата, тој се изнајмуваат од храмот Shomyoji. По конзулат пресели во сегашната локација, се изгорени од пожар во 1907. Сегашната зграда беше обноват во 1913. Конзулатот затворен во 1934 но зградата е именуван за општинските Материјални културната сопственост во 1979.

Поранешниот конзулат има бројни прикажува на референци во врска со Hakodate за време на нејзиното пристаниште отворање и историски размена со земјите во странство, вклучувајќи Англија. Минијатурниот реплика на "црна бродови" (адмирал Пери експедиција бродови) се популарна фотографски тема, но отворена порта Спомен сала (1st кат) е единственото место каде што посетителите им е дозволено да се земе слики. Тоа е малку слично на некој начин на shiryokan во Shimoda на дното на Izu Полуостров. Мебел и многу други предмети од времето на отворање на порта Hakodate, исто така, се прикажани. може да се ужива лесни оброци или ужинки во ресторанот на чај "Викторија Роуз", и може да се купува во "спомен-продавница", наречен "кралицата меморија", каде што сите елементи се важни од Велика Британија.

Стар руски конзулат
Првиот руски генерален конзул Goskevich дојде на функцијата во Hakodate во 1858. Сегашната конзулат бил изграден во 1908, и служеше како руски конзулат до 1944 кога последен конзул бил вратен. Еден дел од вториот кат е направен во фахверк стил, карабина спротивставени добро со бел малтер. Во текот на Втората светска војна, јапонската влада доби нервозен во врска со изградбата, бидејќи би можело јасно да видите на бродови кои доаѓаат во пристаништето од тремот на приземје. Параноични јапонската влада направија високата ограда / ѕид околу зградата за да го блокира погледот на пристаништето. Од 1965 оваа зграда служеше како "Јужна Хокаидо Младински куќа" на Hakodate Сити, беше искористена за сместување и обука. За жал за внатрешни работи веќе не е отворена за јавноста. Конзулатот е околу десет минути пешачење од "Saiwaizaka-патека" автобуската станица кон планината Hakodate.

Руската Православна Црква
Презвитерот Николај прв пат е воведен на руското Православие во Јапонија кога тој го посети Hakodate во 1861. Оваа елегантна црква во византиски стил била повторно изградена во 1916. Камбаните на Николај Дом на Kanda, Токио беа преселени од тука во 1928. Та црква е, исто така, affectionately наречен "Gangan-Дера (Динг-Донг храм)." бара донации за пред гледање. А петнаесет минути пешачење до Daisanzaka-патека од автомобил станица Jujigai Стрит.

Trappistine манастир
Манастирот Trappistine е основана од страна на осум монахињи од Франција и изградена во 1898 во куќата само калуѓерки. Денес, постојат околу 70 монахињи, според заповедта на Свети Бенедикт, се поддржуваат во божествената посветеност од страна на управување Суво поле и млечни фарми. Тие уживаат во самодоволност, зголемувањето на 03: 30 и спиење во 19: 45. Додека тие се будни, тие работат за осум часа и се молиме за осум часа. Тие го чуваат нивната тишина освен за молитви и песни. Постојат гранка манастирите во Nishinomiya Хјого, Imari Saga, Nasu Tochigi и Miyako-Џима Окинава. убава тула зграда во манастирот со зелен покрив во спротивност со религиозна институција што се сместени.

Посетителите не може да влезе во манастир, но има и фотографии прикажани во референтната соба (за посетители) кои прикажуваат нејзината историја и "живот во обожување." продавница во манастирот, исто така, нуди вкусна домашна бисквити (исто така достапни во продавниците низ градот), слатки, и путер, како и занаети, како што кукли. За 2,500 јени возење со такси од станица JR Hakodate. Пет минути од аеродромот во Hakodate. Постојат автобуски линии, но тоа е за 15 минути пешачење од било која станица во непосредна близина.

Yunokawa Onsen
Оваа жешка пролет област, се наоѓа на устието на реката Matsukawa, е најстариот познат Onsen во Хокаидо. Оваа област е полн со хотели, кафеани и ресторани се наоѓа среде мирно станбена површина со поглед на теснината Tsugaru. Областа е исто така популарна место за пливање текот на летото. На лето и есен ноќи, светлата на градот и на лигњи рибарски чамци одраз на вода се создаде мирна атмосфера. Се стигне до таму од Hakodate станица JR трае само 40 минути со трамвај да Onsen станица Yunokawa.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Hakodate

Најдобра гаранција Hakodate Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tsugaru Kaikyo Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Hakodate. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Hakodate ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Hakodate ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Hakodate да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Hakodate Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Hakodate ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Hakodate во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Hakodate и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал