Hanko Ferries

Hanko Патнички и автомобили Ferries

Hanko патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Hanko во Росток.

Споредба на сите достапни Hanko ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Hanko автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Hanko, Росток со супербрзи бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Hanko Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Hanko Фери Билети
со супербрзи бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Hanko во Росток онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Hanko патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Hanko и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Hanko

Hanko (Hangö на шведски) е најјужниот град во Финска. Тоа е еден од главните рекреативни марина со многу или повеќе едрилици и моторни чамци во посета Hanko на пат на запад кон финскиот архипелаг или исток во Хелсинки.

Hanko е популарна град за посета во текот на летото и многу од туризмот обезбедува добри услуги и многу ресторани во пристаништето. Hanko е исто така на големо пристаниште за извоз и увоз на годината наоколу.

Полуостровот Hanko, На кој се наоѓа на градот, е најјужниот дел на континентална Финска. На почвата е песочна морена, а вегетацијата се состои главно од бор и ниски грмушки. Hanko е познат по своите прекрасни архипелагот. Градот има крајбрежје од околу 130 километри од кои 30 км се песочни плажи. Исто така има повеќе 90 мали острови и островчиња во границите на градот. На хоризонтот на Hanko е доминирана од страна на црквата и на вода кула.

Хенк ферибот пристаниште
Настани во Hanko

На Hangon регата е традиционална тела на финскиот социјалната сцена, и е голем летен настан во Hanko. Едрење ентузијасти посетуваат со цел да се натпреваруваат, како и претежно млади луѓе кои имаат многу малку или воопшто нема интерес во едрење, и да присуствуваат само со цел да се забавуваат и да се напие. Вториот сочинуваат "Регата опашка", а не прифатена од страна на поголемиот дел од жителите на градот, и што предизвикува огромни трошоци за расчистување на парковите и улиците.

Други традиционални летни активности се "Тенис недела", натпреварите коњи "Море коњ", и "Лето театар" настани. Неколку песочни плажи и мноштво на одмор пристаништа се привлечат туристи во текот на летните месеци.

Историја на Hanko

меморијал statueThe на емигрантите веќе беше познат од страна на морнарите во 15th век. Petroglyphs од тоа време се врежан во карпи на островот "Hauensuoli".

Hanko има долга историја на војни и битки. Битката на Gangut помеѓу Шведска и Руската морнарица се водеше во 1714 во архипелагот северниот дел на полуостровот. Битката беше прва победа на руската редовни флота. Работите на утврдување на Hanko Полуостров веќе беше започната од страна на крајот на 18th век, кога шведскиот изградени три одделни тврдини на оддалечените острови. Тврдините подоцна беа бомбардирани од страна на Кралската морнарица за време на Кримската војна и на крајот тие беа кренати во воздух за време на непријателствата од страна на своите бранители.

Градот бил основан во 1874, веднаш по железничката пруга Hanko-Hyvinkää беше инаугуриран во 1872. Повелбата на Кралскиот за градот беше доделена од страна на царот Александар Втори.

Hanko беше порта на избор за емигранти ја напушти Финска, за нов живот во Северна Америка во доцните 19th и раните векови 20th. Споменикот статуа, покажувајќи птици во лет, во чест ова.

Во доцните 1800s, додека Финска се 'уште беше Големото Војводство во Русија, Hanko беше популарна спа-центар за руските благородници. Некои од градби од тој период да преживее, особено Hanko Казино (што не е воспоставување на коцкање, но поранешен банкет сала на бањата). во денешно време тоа е ресторан.

Фелдмаршал CG Mannerheim сопственик на кафуле, "Neljän Tuulen Tupa" ( "Куќа на четири ветра"), која се 'уште е многу популарен меѓу туристите и жителите.

Светилникот Bengtskär е највисока (52 метри) во нордиските земји. Таа се наоѓа во јужниот дел на Hanko. Таа била изградена во 1906 и тоа е првиот светилникот музеј во Финска.

Голем број на фериботи управувана до 2006 помеѓу Hanko и Росток во Германија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Hanko

Најдобра гаранција Hanko ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна супербрзи бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Hanko. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Hanko ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Hanko ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Hanko да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Hanko Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Hanko ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Hanko во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Hanko и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал