Harwich Ferries

Harwich Патнички и автомобили Ferries

Harwich патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Harwich да се поврземе на Холандија и Esbjerg.

Споредба на сите достапни Harwich ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Harwich автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Harwich, Кука на Холандија и Esbjerg со Stenaline Ferries или DFDS Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Harwich ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Harwich Фери Билети
со Stenaline Ferries или DFDS Seaways за фериботи и да отпатуваат од Harwich да се поврземе на Холандија и Esbjerg онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Harwich патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Harwich и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Harwich

Harwich, Е еден од ферибот пристаништа на Англија, зафатен со автомобили, луѓе и товар оставајќи за континентот, но сепак град со некои историја, со кои се соочува Felixstowe во Сафолк низ вливот.

Harwich има некои "барања до славата", на Mayflower што се Татковци на придојдените во Америка беше Harwich брод, и Семјуел Пипс беше тоа пратеник. Harwich има богата историја со многу сајтови од интерес, од кои повеќето се во центарот на Стариот Harwich.

Постојат неколку ферибот услуги на ден за да Hoek van Holland во Холандија, при што околу 8 часа, како и поретки услуги во Данска. Ферибот пристаниште е лесно достапен од A120 патот, ако патува со автомобил, и железничката станица Harwich Меѓународниот е директно поврзан со терминална зграда.

на DutchFlyer мешан режим билет овозможува патување од било Националниот Експрес Источна Англија железничка станица (вклучувајќи го и Лондон Ливерпул стрит, Кембриџ и Норвич) на било која холандската железници станица и вклучуваат траектот од Harwich да Hoek van Holland.

Harwich ферибот пристаниште

Harwich е прилично мал и сите знаменитости може да се оди помеѓу. Прво работи 2 градски автобус правци, најкорисен на која е 20 / 20A кој работи секој 30 минути помеѓу Стариот Harwich и Parkeston Quay Фери терминал и, исто така, служи Parkeston мало Парк. Локалните возови врзани за Manningtree, исто така, го поврзат 3 железнички станици (види добие околу / железнички) на секој час. Возење автомобил низ Harwich е лесно - сообраќајот е светлина и паркинг во центарот на градот е многу евтини.

Локалните атракции вклучуваат два светилници; кино Електрични палата, еден од најстарите во Велика Британија и сега се врати во неговата оригинална состојба; на Redoubt Фор, кој датира од ерата на Наполеон; музеј светилник; мала плажа; и, се разбира брод гледа. Многу атракции се отворени само за време на летото.

Референци во себе Harwich е крајно ограничен, иако постојат голем број на уметнички, антички и книжарници. Во близина Dovercourt има голем број на мали супермаркети, меинстрим високо улица продавници, банки и така натаму, додека Parkeston неодамна беше дадена на "бакнеж на животот" и има голем број на новоизградени куќи да купуваат во, вклучувајќи ги и пауни, Фокус и Аргос . Harwich има неколку супермаркети вклучувајќи Somerfield (Dovercourt High Street), Fiveways (Dovercourt), Morrisons (Parkeston) и Лидл (Parkeston), како и неколку Co-op погодност продавници.

На Пјер Хотелот има добро-смета ресторан од областа, иако не се ограничени на, морска храна. На Пјер Кафе, спроти хотелот на самиот столб, е особено популарен во текот на летото. Две неодамна отвори претпријатија, исто така, стана популарен: Брод Ин, служи современ британски храна и тајландски Up на кејот, тајландски ресторан. Голем број на барови, исто така, им служи на храна, поточно новиот Бел Ин (само lunchtimes).

Како да дојдеме до Harwich

Со воз
На издвоено од Harwich, Dovercourt и Parkeston се сервира од страна 3 железничките станици. Најголем е Harwich Меѓународниот, сервисирање на меѓународни ферибот терминал, с Parkeston и мало Парк Parkeston. Dovercourt станица се наоѓа само на Dovercourt High Street (главната шопинг област на конурбација), и Harwich град станица се наоѓа во срцето на стариот Harwich, во рок од 5 минути пешачење од пристаништето Ha'penny. Има еден час локалната служба помеѓу Harwich град и Manningtree, повикувајќи на сите станици, кои обично потоа бега полу-брз во Лондон Ливерпул стрит - очекувам времето на патување од околу 100 минути. Во насока север на Ипсвич и Норвич, промени во Manningtree, премине преку подвозник на платформа 3 и таму обично е поврзување на услугата чека на другата страна. Од Harwich Меѓународниот таму е исто така DutchFlyer воз кој се пристигнуваат и заминуваат патниците зид линија меѓу ферибот терминал и Лондон Ливерпул стрит. Овој воз е обично повеќе пространа (12 автомобили, наместо на 4) и е многу побрзо отколку на локалниот воз. Исто така постои и два пати дневно услуги во Кембриџ (преку Ипсвич) која ги поврзува со ферибот услуга на зид линија.

Со кола
Главниот пат во Harwich е магистралниот пат A120, која ги поврзува со A12 во Колчестер и M11 на Станстед аеродром. Ако доаѓаат од Мидлендс долж A14, промена на A12 во Ипсвич, а потоа на A120 во Колчестер, или пак да излезете од A14 во Ипсвич во се на локалниот пат A137 кон Manningtree, а потоа се Б-патишта кон Harwich - на овој начин е подиректна, но побавно како што се користи тесни село патишта.

Со автобус
Регионална автобуски линии прекине во станица Harwich град автобус, спроти железничка станица Harwich Таун. Има 2 главните правци - услуги на Колчестер кандидира секој 30 минути и се прибл. 1hr20minutes и услуги да се кандидира Clacton час и се само под 1 час.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Harwich ферибот

Најдобра гаранција Harwich ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries или DFDS Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Harwich. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Harwich ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Harwich ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Harwich да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Harwich Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Harwich ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Harwich во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Harwich и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал