Haugesund Ferries

Haugesund Патнички и автомобили Ferries

Haugesund патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Haugesund во Њукасл, Берген и Hirtshals.

Споредба на сите достапни Haugesund ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Haugesund автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Haugesund, Њукасл, Берген и Hirtshals со Fjordline Ferries или DFDS Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Haugesund Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Haugesund Фери Билети
со Fjordline Ferries или DFDS Seaways за фериботи и да отпатуваат од Haugesund во Њукасл, Берген и Hirtshals онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Haugesund патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Haugesund и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Haugesund

Haugesund е град и општина во округот Rogaland, во југозападниот дел на Норвешка.

Haugesund не е само градот зафати со природна убавина, но, исто така, има различни историски и археолошки локалитети. самиот центар на градот има карактеристичен улица изгледот што го прави многу атрактивен. Бисер на Јужна Запад, како град на Haugesund е познато се наоѓа каде што патиштата се исполнат фјордови во морето низ драматични пејзажи, нападната од глечер Folgefonna на север и подготвуваат планината формирање на preikestolen во јужниот дел.

Haugesund има задржано својата традиција во текот на годините и се уште е центар на културата за својот регион. Неколку фестивали се одржуваат тука со Меѓународниот филмски фестивал на Норвешка и на Sildajazz (меѓународен џез фестивал) се најголемите.

Haugesund Ferries

порта Северното Море Haugesund лежи добро надвор од тепани патеки и ретко се посетувани од туристи. Тоа е база за историски богатиот регион Haugelandet со некои интересни знаменитости, а на брегот Haugesund е наредени со дрвени згради и има вистински зуи за тоа во текот на летото. Градот, исто така има зафатен лето календар. Областа околу Haugesund носи огромен историско значење за Норвежаните. Тоа беше во близина Hafrsfjord дека решавачка битка се одржа во 872 и Норвешка првпат беше обединета.

Те молам забележи:

  • Fjordline Haugesund падна од својот Берген до Hirtshals Данска пат во 2009 - со користење на новиот Risavika терминал во близина на Ставангер, наместо.
  • DFDS Seawayи падна на услугата на Њукасл Англија во 2008. Има повеќе не е било ферибот меѓу Норвешка и Англија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Haugesund

Најдобра гаранција Haugesund ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Fjordline Ferries или DFDS Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Haugesund. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Haugesund ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Haugesund ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Haugesund да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Haugesund Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Haugesund ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Haugesund во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Haugesund и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал