Хелсингборг Ferries

Хелсингборг Патнички и автомобили Ferries

Хелсингборг патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хелсингборг да Хелзингор, Путгарден и Росток.

Споредба на сите достапни Хелсингборг ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Хелсингборг автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Helsingborg, Хелзингор, Путгарден и Росток со Scandlines фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хелсингборг Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Хелсингборг Фери Билети
со Scandlines за фериботи и да отпатуваат од Хелсингборг да Хелзингор, Путгарден и Росток онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хелсингборг патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хелсингборг и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Хелсингборг

Се наоѓа од страна на морето во градот strecthes по должината на брегот и во минатото била портал на Данска и остатокот од Европа, бидејќи тоа е само 4 километри на вода помеѓу Хелсингборг и данскиот збратимениот град Helsingør. Денес, со силна конкуренција од мостот во Малме три различни компании чамец имаат заминувањето на секои десет минути или така во Данска.

Хелсингборг е познат како бисер на звук, град стреми да биде континентална и нешто друго од остатокот од Шведска.

Делумно благодарение на голем добротвор на градот, Хенри dunker, постојат многу можности за да земе учество во културни активности. Театар, меѓународно признат Symphonhy Orchestera и сосема нов културен центар.

Хелсингборг е познат по Kärnan кула, на остатокот од средновековна тврдина. Тоа е исто така познат за замокот Sofiero, со своите рододендрон градини, и Fredriksdal музеј на отворено. Во текот на летото има секојдневно врски со брод од Råå дел од Хелсингборг на малите и културно богат островот Ven.

Хелсингборг ферибот пристаниште

Одамна ги нема се денови кога локалните жители на Хелсингборг, се пошегува дека повеќето наградува очите тука беше Helsingr, данскиот град чии замокот (најпознат како "Елсинор" на Шекспировиот Хамлет) е јасно видлив само 4km далеку над Ересундски.

Со своите убаво развиена пристаништето област, експлозија од брилијантно стилизирана барови, кафулиња и ресторани, како на работ на водата и меѓу Ворен на калдрма староградска улиците и одлична музеј, Хелсингборг е еден од најдобрите урбани бази Шведска има да понуди : светли, префинета и уживаат во огромна смисла на духовна енергија.


Хелсингборг се наоѓа на источната страна на Ересундски на југо-западниот брег на Шведска. Тоа е 8th најголема општина во Шведска, со население од околу 128,000 (2009). Големи бизниси се услуги, трговија, индустрија и туризмот.

Во 2000 гранка од Универзитетот во Лунд отворена во поранешната гумени фабрики Tretorn фрли камен од фериботи Данска. На спротивната страна на звук во Данска е Elsinore (Helsingør).

Пред Малме-Копенхаген Ересундски мост е завршена, поголемиот дел од транс-скандинавските сообраќај (транзит и туристички) што се користат фериботи меѓу Хелсингборг и Елсинор. Се уште има густ сообраќај низ Звук тука, бидејќи на висока густина на населението од двете страни на границата. Покрај тоа, фериботи обично се малку поевтини од надоместоците за мостот и тие често обезбедуваат пократок пат во однос на мостот.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Хелсингборг

Најдобра гаранција Хелсингборг ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Scandlines патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хелсингборг. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Хелсингборг ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хелсингборг ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Хелсингборг да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Хелсингборг Ferries во ferryto.co.uk

Грижа за корисници, telesales & Контакт

на ferryto.co.uk вие сте во можност да се добие живо Хелсингборг ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хелсингборг во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.co.uk е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Хелсингборг и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал