Хелзингор Ferries

Helsingør Патнички и автомобили Ferries

Хелзингор патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хелзингор да Helsinborg.

Споредба на сите достапни Helsingør ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Хелзингор автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Хелзингор, Helsinborg со Scandlines Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Helsingør Траект
Цените на билетите и Резервации


Книга Хелзингор Фери Билети
со Scandlines Фери за фериботи и да отпатуваат од Хелзингор да Helsinborg онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хелзингор патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хелзингор и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Хелзингор

Helsingør е град во североисточниот дел на Данска. Се наоѓа на североисточниот брег на Зеланд (Sjælland), во најтесниот дел од звукот (Ересундски), наспроти Helsingborg, Шведска, со која е поврзан со ферибот.

За патарина за преминување Звукот беше воведен во средниот век, и Helsingør, кој беше еден трговски заедницата од 13th век, беше доделена повелбата во 1426. Градот напредувала сè додека бројот на жртвите беше укината во 1857.

Хелзингор Kronborg замокот е поставување за Шекспировиот Хамлет, но тоа е, исто така, место за одмор на една од најголемите легенди на Данска - Холгер Дане - кој е во врска во чекаат за заштита на Данска. Легендата е дом на познатиот Kronborg замокот, за поставување на Хамлет и последното почивалиште на Холгер Дане. Не посета на Данска е комплетен без посета на Елсинор, но има уште да се види и да се направи отколку едноставно посетете Kronborg. Хелзингор се наоѓа на североисточниот брег на Sjælland, еден час патување со воз од Копенхаген. Низ Ересундски е Helsingborg, Шведска, која може да се постигне од страна на краток ферибот возење.

Замокот Хелзингор и ферибот пристаниште

Откако ќе го обиколи луксузни основа вклучувајќи ги и moats и бастиони кои ја формираат утврдувања на замокот Kronborg, јас би Ви препорачуваме да вложување во градот и одат по тесниот калдрма улиците и посета на продавници сместени во полу-дрвени историски објекти. Постои чувство на навистина одење назад во времето. Во текот на летните месеци ќе најдете голем број на културни настани се случува околу Toldkammeret вклучувајќи концерти, улични изведувачи, изложби, па дури и на детскиот фестивал недела.

Хелзингор исто така, се сместени три многу популарни музеи: Ересундски Аквариум, Поморски музеј дански и Музејот за наука и технологија Данска. Ересундски Аквариум или Oresundsakvariet се наоѓа северно од Kronborg замокот и е 20-минути пешачење од железничка станица Хелзингор. Аквариумот е исто така настава училиште, па затоа често се преполни со деца и студенти. Влезници се движи од 35 - 55 круни. Слободен влез ако имате Копенхаген картичка.

Поморски музеј Данска е исто така познат како Soefartsmuseet се наоѓа врз основа Kronborg, но наскоро ќе се пресели на нова локација на доковите. Во музејот се сместени голем збирка на поморски сувенири. Совршен за оние кои имаат интерес во морето и луѓе кои ја направија нивните животи ги пловидба.

Музејот за наука и технологија дански / Teknisk Музејот е веројатно една од моите омилени музеи, бидејќи има толку голем спектар на "играчки за мажи". Сè, од автомобили, авиони, велосипеди, мотори, електрични апарати, научни експерименти и многу многу повеќе. Во текот 8000 квадратни метри на интересни технологија - ништо многу модерна, но забавно да се види како работите се променија со текот на годините. Влезници е да 50 60 круни, освен ако не користите во Копенхаген картичка и од тоа е бесплатно. Во лето, на плажите на север од Хелзингор се доста познати по чудесната можностите за капење. Најдобро се по должината на западниот брег во близина на Kattegut, околу 30 минути возењето со автобус од Хелзингор.

Најдобро време за посета Хелзингор ќе биде во јуни, јули или август. Данска има умерена клима. Ова значи дека никогаш не добива многу ладно или многу топло. Најстуден месец Данска е обично февруари, со просечна температура од 31 степени Фаренхајтови степени (-1 Целзиусови степени). Најтопол месец е јули, со просечна температура од 62 степени Фаренхајтови степени (17 степени Целзиусови) степени. А бриз дува чиста сол воздух речиси секој ден.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Хелзингор

Најдобра гаранција Хелзингор ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Scandlines Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хелзингор. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Хелзингор ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хелзингор ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Хелзингор да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Хелзингор Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Хелзингор ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хелзингор во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Хелзингор и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал