Хераклион Ferries

Хераклион Патнички и автомобили Ferries

Хераклион цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хераклион на iOS, Миконос, Парос, Пиреја и Санторини.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Хераклион во реално време и закажете најевтиниот достапни Хераклион автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ираклион, IOS, Миконос, Парос, Пиреја и Санторини со Грција Seaways, ANEK Супербрз, минојската линии или море авиони фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хераклион Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Хераклион Фери Билети
со Грција Seaways, ANEK Супербрз, минојската линии или море авиони за фериботи и да отпатуваат од Хераклион на iOS, Миконос, Парос, Пиреја и Санторини онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хераклион патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хераклион и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Хераклион

Градот Хераклион или Ираклион се смета за најатрактивна медитерански град со различни културни и комерцијални настани да им понуди на своите жители и интернационални гости. Тоа отсекогаш било бизнис и социјален центар на Крит во текот на својата богата историја.

Хераклион е град каде што топлото гостопримство, богата архитектура, култура, забава гости и урбаните ноќен живот успешно испреплетени за да се обезбеди секој посетител со искрена Критски престој.

Посетителите можат да ги искористат предностите на различни знаменитости тие би можеле да ја видите и искуство во и околу префектурата на Хераклион со инвестирање некои квалитетно време со своите најблиски и одиме на турнеја, културен или природата, да се види овој прекрасен остров Крит.

За независно посетител кој не сака структурирана правци, ексклузивни патувања може да се организира за да одговара на нивните барања или парична казна за изнајмување на возило може да се организира за да се обезбеди здрава и удобно возење на крајбрежните и во внатрешноста патишта посетител.

Хераклион ферибот пристаниште

Секој ден има ферибот правци кон и од Хераклион Порт, поврзувајќи го со пристаништето Пиреја, Санторини и другите острови Киклади. Голем, модерен минојската линии и ANEK бродови преминат во Пиреја, а може да патува во Санторини и Киклади многу брзо катамаран.

Хераклион е најголемиот град на Крит, кој се наоѓа приближно во центарот на северниот брег. Хераклион има население од 131,000 (2001 попис), но се смета дека околу 200,000 луѓе живеат во Општина Хераклион и соседната општина Alikarnassos денес.

Хераклион е модерна и жив град киснат во историјата со бројни археолошки споменици сведочат за економските, духовен и културен развој на изминатите векови. Хераклион се состои од стариот град заклучен во рамките на импресивен венецијански ѕидини, а во модерниот дел, се шири од без ѕидови. Да замине во посета на стариот град може да се почне од Венецијанската пристаништето каде јахти и рибарски чамци сега лежај или од венецијанскиот замок KOULES на влезот на старото пристаниште изградена во почетокот на четвртиот век.

Археолошкиот музеј се наоѓа на плоштадот Елефтерија (Плоштад Слобода), привлекува светски интерес и куќи богатства на unesteemable вредност на возраст Минојската. Во моментов на музејот е привремено затворен поради реновирање се прави. Сепак најзначајните експонати се наоѓаат во специјално реформира сала додека реновирање се заврши. Не постои официјален рок за тоа кога на музејот ќе биде подготвен.

Историскиот музеј, е уште еден место за историја зависници, домување богатства и артефакти кои потекнуваат од Кристијан, византиски, средновековната и современата возраст од Крит, вклучувајќи и работи од страна на големиот сликар Dominicus Theotokopoulos (Ел Греко) .На минојската палата на Кносос, 5 километри јужно Хераклион е еден од најзначајните локалитети во Грција.

Крит има многу работи кои треба да им понуди на туристи и патници кои сакаат со забавен и возбудлив одмор на плажа. Вие и вашите најблиски сигурно ќе имаат многу време во овој прекрасен остров.

Хераклион Плажи

Хераклион на Крит има убава крајбрежје Украсен со неколку места каде што може лесно да уживате во толку многу копнееше за пливање. И на северната и јужната страна има неколку плажи заедно со тиркизно море води во кои може да се прска во за исклучителни забава. Дозволете ни да го погледне во некои од плажите тука.

Matala
Ова се наоѓа 65km југозападниот дел на Хераклион. Нејзините бистрите води, златни песочни плажи и карпести формации привлекува голем број на туристи на овој начин.

Агиа Пелагија
плажа на Агиа Пелагија е на северо-западниот дел на Хераклион. Таа има мирно море, која е заштитена од северо-запад ветрови. Таа е една од најголемите туристички места на брегот на север и има неколку прекрасен хотели и објекти.

Kalamaki
Ова се наоѓа 67km југозападно од Ираклион, до Matala. Нејзината главна атракција е долга песочни плажи.

Amoudara
Amoudara е само 5km од градот Хераклион. Таа има чиста организирани песочни плажи кои го прават тоа навистина убаво и популарна место направи.

Amnissos
9km источно од Хераклион имаме плажа Amnissos. Таа содржи плажа барови и спортови на вода кои ги дополнуваат убава долга плажа која привлекува многу туристи.

Tymbaki
Ова е отворен опуштено плажа се наоѓа 70km југо-западно од градот Ираклион, до Matala.

Stalida
33km наоѓа источно од Ираклион, Stalida содржи неколку фини хотели, кои би сакале да се населат во иако за неколку дена.

Komos
Ова е осамена плажа погодни за оние кои се заинтересирани да се има тивок одмор. Тоа има убава глетка која што може да биде навистина убаво за медитација.

Palaiokastro
Оваа плажа е заштитено од силни ветрови и содржи длабоките води што го прави погоден за пливачи. Тоа е 15km северо-западно од градот Хераклион.

Analipsi
Ова е фантастична плажа со многу објекти да се направи туристите се чувствуваат како дома. Исто така, има да понуди неколку спортови на вода.

Gouves
Gouves 16km се наоѓа источно од градот Хераклион. Тоа е добро развиен плажа со вода спортски центри и големи хотели

Хераклион има широк спектар на плажите им понуди на секој и секоја категорија на туристи. Од тивка изолирани локации за возбудлив преполн плажи, вие не може да им недостига локација за да одговара на вашите потреби.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Хераклион

Најдобра гаранција Хераклион ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways, ANEK Супербрз, минојската линии или море авиони патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хераклион. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Хераклион ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хераклион ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Хераклион да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Хераклион Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Хераклион ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хераклион во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Хераклион и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал