Heysham Ferries

Heysham Патнички и автомобили Ferries

Heysham цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Heysham toDouglas, Остров на Човекот.

Споредба на сите достапни Heysham ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Heysham автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Heysham, Даглас, Остров на Човекот пареа Packet со Остров на Човекот Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Heysham Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Heysham Фери Билети
со пареа Packet Остров на Човекот Фери за фериботи и да отпатуваат од Heysham toDouglas, Остров на Човекот онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Heysham патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Heysham и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Heysham

Heysham пристаниште нуди сеопфатна објекти за различни видови на општите стока и е дом на една од најголемите во Европа офшор снабдување со бази, обезбедување на логистичка поддршка на еден од најголемите гасни полиња во водите на Велика Британија.

Пристаништето е опслужуван од железничката врска трчање право на quayside патнички терминал и пристапен пат е да биде дополнително зајакната со изградба на последната фаза на нова врска патот меѓу Heysham и автопатот M6, со оглед на зелено светло од страна на Велика Британија министер за транспорт, Пол Кларк на почетокот на 2009.

Нов linkspans се клучниот елемент на фунтата инвестиција од повеќе милиони во пристаништето од страна на сопствениците, кора пристаништа, вториот по големина група пристаништа во Велика Британија. На нови мостови се дизајнирани и нивното воведување темпирано за да се исполнат барањата на новата генерација на RO-RO товарни бродови се воведени од страна на големите оператори Ирското Море, Seatruck фериботи и Норфолк линија. на Остров на Човекот Steampacket компанијата исто така, работи современи патнички - товарни бродови на два пати на ден својот пловидбите поминуваат на Даглас, Остров на Човекот.

Heysham ферибот пристаниште

шармантна крајбрежен селото Heysham на, Во областа Ланкастер, на работ на Моркамб Bay е само неколку милји од двете Ланкастер и Моркамб. Тоа е полн со атрактивен колиби 17th век и неговите шарени цветни екрани имаат два пати го освои Велика Британија во злато мало село Блум!

Британскиот пејзажен сликар JMW Тарнер мора да има, исто така, мислев дека прилично пријатно место, тој ги наслика Heysham со спектакуларен Lakeland позадина кога тој беше на турнеја се врати во 1790s Ланкашир. Постигнат е одреден вид на населба во Heysham уште од камено доба, а со тоа и на целата област е полн со древни локалитети, вклучувајќи и еден од најдобрите англо-Викинг сајтови во Северозападната. Уживајте во чиста морска воздух на прошетка низ могили, на површина од карпи, каде се пронајдени многу алатки и керамички артефакти, сугерирајќи дека тоа беше еднаш еден антички гробишта. Во рамките на релативно мал простор ќе најдете шумски, отворени пасишта, песочни плажи и длабоко рок базени.

Дознајте повеќе за историјата Heysham е во Центарот за Heysham наследство, сместен во една убава куќа 17th век. Тоа е неверојатни 66 милји од Heysham до Остров на Човекот, тоа е околу три пати подалеку од најблиската точка на Англија во Франција. Но, можете да ги ферибот таму од Heysham пристаниште - тоа ќе ве однесе околу 3.5 часа.

Кога сонцето излегува, брзо движење на семејството до Half Moon Bay, еден Bijou протега на песок, кој е совршен за летен пикник. Или да се упатат кон малата црква на Свети Петар во Heysham, кој perches драматично на Cliffside. Ова одделение-јас наведени датуми зграда од 14th век, но внатре ќе најдете hogback камен датира од Викинг пати. Капела во непосредна близина на Свети Патрик е исто така вреди да се посети, каде камен гробници се смета дека датираат од 11th век се украсени околу историски урнатини.

Љубителите на природата треба да се упатат кон природен резерват Heysham, каде различни живеалишта кријат бројни видови на пеперутки, молци, Водно Конче и птици преселници. Откако сте го истражи место Heysham е најверојатно ќе имаат работено доста апетит - за среќа има избор на места за јадење! Кралската Хотелот е атмосферска паб, каде најавите пожари пукам сугестивно и има голем избор на јадења и срдечна буре климатизирани пива. Или зошто не вкусат најпознатите извоз на областа, заливот Моркамб ракчиња во Љубопитност катче кафе во срцето на историскиот селото Heysham.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Heysham

Најдобра гаранција Heysham ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна пареа Packet Остров на Човекот Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Heysham. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Heysham ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Heysham ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Heysham да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Heysham Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Heysham ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Heysham во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Heysham и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал