Hirtshals фериботи

Hirtshals Патнички и автомобили Ferries

Hirtshals патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Hirtshals во Берген, Kristiansand, Langesund, Larvik, Seysdisfjordur, Ставангер и Torshaven.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Hirtshals во реално време и закажете најевтиниот достапни Hirtshals автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Hirtshals, Берген, Kristiansand, Langesund, Larvik, Seysdisfjordur, Ставангер и Torshaven со Ирците линија, боја линија или Smyril линија Ferries онлајн со инстант потврда.

>
Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Hirtshals Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Hirtshals Фери Билети
со Ирците линија, боја линија или Smyril линија за фериботи и да отпатуваат од Hirtshals во Берген, Kristiansand, Langesund, Larvik, Seysdisfjordur, Ставангер и Torshaven онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Hirtshals патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Hirtshals и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Hirtshals

Hirtshals е еден од најважните риболов пристаништа во Данска, и таму е секогаш многу се случува во областа на пристаништето.

Европската автопатот пат E39 завршува во Hirtshals, каде што автомобили можат да го продолжат своето патување преку ферибот во Норвешка. Nordjyllands trafik selskab пат 224 поврзува Hjørring serveral пати на ден. Како што на приватни железнички; Nordjyske Jernbaner секој 30 60-minuttes текот на денот.

Hirtshals има жив трговски центар, вклучувајќи 60 специјални продавници, супермаркети и 9 grocer's продавници. И локалните трговци знаат како да направат трговски забава! Има многу на забава и музика на понуда за деца и возрасни слично. И Немој Мис на кулинарски задоволства на 20 ресторани, кафулиња и барови може да се најде во градот.

Почитувале попуст гладни Норвежаните и во голема мера населен со појачана Hirtshals морнари, оваа просперитетна модерен град го прави разумна основа за разгледување, но неговиот изглед не е веројатно да се зема здивот. Плажи и импресивен шоу на животот на море коло од жалбата.

Hirtshals Фери терминал

Кога ќе ја посетите Данска, А мора да е да ја посетите на зашеметување село на Северен Јутланд во Данска наоѓа 6 часа со воз или само еден час со лет од Копенхаген. На farmhouses и малите градови даде област карактеристичен шарм и Источниот и Западниот брег се пофали најдобрите, побело и најширока песочни плажи во Северна Европа, па затоа е совршен пауза од метежот и вревата на градскиот живот.

Со автобус или изнајмување на автомобил и да уживате во село предели по должината на вашиот пат до една од многуте мали градови по должината на западниот брег. Лето омилени се Løkken и Blokhus, кои се наоѓаат 15 км од едни на други и да се соочи до Скагерак. Се релаксираат во пријатна кафулиња, продавници и се разбира на плажи, кои се некои од најдобрите, побело и најширока во Северна Европа. На западниот брег е исто така совршена за велосипед одмор.

Немој да се заборави оваа неверојатна авантура во најсеверниот град во Данска, Skagen. Таа е богата со култура и познат по својата единствена светлина, привлекување на сликари во историјата со PS Krøyer, Мајкл Ancher и Ана Ancher се најпознатите. Уживајте појадок во еден од многуте кафулиња во пристаништето и се види на чамец јахти. Потоа посета на tilsandede Kirke Ден, црква закопани во песок, каде што само на кулата се наоѓа и денес. Друга атракција е Råbjerg Миле која е миграција на крајбрежните Дина помеѓу Skagen и Frederikshavn. Тоа е најголем во Северна Европа, со вкупно 4 милиони m³ песок. За одмрзнување на врвот, се "на sandworm" (sandormen) во северниот дел на повеќето точка во Данска, Grenen. Ова е страницата за да бидат сведоци Скагерак ​​и Категат морињата се среќаваат. По неколку среќни Snaps на овој уникатен шоу на природата, да уживаат во вечерта во Skagen Fiskerestaurent, пријатна ресторан со песок на подот и со величествен поглед на пристаништето.

За вистински градот избега А, да поминат еден ден и посета на фарма - еден вид одмор кој во моментов има својата ренесанса во Данска. Земете незаборавни искуства за тоа како животот се врати во деновите во убава и релаксирачка околина. На фармата може да се молзат крави, собираат свежи јајца и ги собереш јагоди, малини или грашок. Алтернативно, да се упатат кон шумата и да го изберат диви печурки и капини. На источниот брег нуди многу можности куќа престој.

Постојат два начини на кои за да уживате во farmlife. Една од нив е да се има гостинската соба во куќа, да ги преземе оброци со домаќинот и да биде дел од семејството. Овие се фарма празници, и имаш избор на сместување со појадок или полупансион. Алтернатива е аранжман со авто-угостителските при што ќе се вработи или посебен куќа или стан на фармата. Овие се само угостителските одмор земја.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Hirtshals

Најдобра гаранција Hirtshals ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ирците линија, боја линија или Smyril линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Hirtshals. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Hirtshals ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Hirtshals ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Hirtshals да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Hirtshals Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Hirtshals ферибот цените на билетите, достапност проверка и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Hirtshals во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Hirtshals и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал