Holyhead Ferries

Holyhead Патнички и автомобили Ferries

Holyhead патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Holyhead на Даблин и Dun Laoghaire.

Споредба на сите достапни Holyhead ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Holyhead автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Holyhead, Даблин и Dun Laoghaire со ирскиот Ferries или Стена бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Holyhead ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Holyhead Фери Билети
со ирскиот Ferries или Стена бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Holyhead на Даблин и Dun Laoghaire онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Holyhead патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Holyhead и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Holyhead

Holyhead е можеби најпознат по своите зафатен ферибот пристаниште и товарни пристаништето.

зид линија, Најголемиот ферибот компанија во Европа, работи од пристаништето. Ирската Ferries исто така, работат од Holyhead. Ferries плови во Даблин и Dun Laoghaire во Ирска и ова претставува главен линк за површински транспорт од централна и северна Англија и Велс во Ирска.

Постои археолошки доказ дека луѓето биле едрење меѓу Holyhead и Ирска за 4000 години. На пост пат изграден од Томас Телфорд од Лондон зајакна позицијата Holyhead како пристаниште, од каде Кралската пошта беше испратена до и од Даблин.

Центарот на градот е изграден околу црквата Св Cybi, која е изградена во внатрешноста на еден од трите ѕидови римски тврдини Европа (четвртиот ѕид е морето, кој се користи за да се дојде до тврдината).

Holyhead Фери терминал

Пристаништето во Holyhead се наоѓа на островот на Anglesey, Северен Велс. Се наоѓа во добро заштитени позиција поради источно од Holyhead планина, заштитен од Ирското Море од историски Breakwater што е 1.5 милји во должина. Holyhead е 24 час, длабока вода, брава-бесплатно порта, централно лоцирана на брегот на Ирското Море на дофат на неколку големи conurbations и во Велика Британија и Ирска.

Центарот на градот нуди голем број на добри места за јадење, театар и кино. Постојат голем број на места за посетителот да останат и да Holyhead често се користи во текот на ноќта станица на патот кон или од, на одмор во Ирска или во центар за турнеја на островот се Anglesey.

Околу Holyhead постои одлична риболов, голф и, се разбира, едрење објекти. Парот оваа со прекрасни пејзажи, прошетки и плажи и лесно може да се изгуби себе си и да се релаксираат за неколку дена.

Од Anglesey, фериботи работат во Даблин со супер брз ферибот земајќи само 99 минути за да заврши на едно патување. Еден ден патување до примерок прекрасни Даблин е лесно остварливи и е далеку поевтини, кој мислите.

Историја buffs ќе биде задоволен да се знае Anglesey има голем број на поранешни и праисториски локалитети во непосредна близина, вклучувајќи гробни во Barcloddiad год Gawres и црква во морето во Porth Cwyfan! Llys Rhosyr, на местото на еден од најмоќните и харизматичен велшки средновековни владетели е откриена во близина на селото Newborough, на југозападниот агол на островот.

Поморскиот музеј во Holyhead е добро вреди да се посети каде што можете да дознаете повеќе за 100 или па потонати бродови, кои се случија во близина. Ако се чувствувате вклопуваат или сакаат да одат на ручек "прошета" до Јужна Стак светилникот. Тоа е добро вреди да се посети, но да бидат подготвени.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Holyhead ферибот

Најдобра гаранција Holyhead ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ирската Ferries или Стена бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Holyhead. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Holyhead ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Holyhead ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Holyhead да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Holyhead Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Holyhead ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Holyhead во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Holyhead и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал