Hvar Ferries

Hvar Патнички и автомобили Ferries

Hvar патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хвар до Анкона.

Споредба на сите достапни Hvar ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Hvar автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Хвар, Анкона со сина линија Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хвар Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Хвар Фери Билети
со Сината линија Фери за фериботи и да отпатуваат од Хвар до Анкона онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Hvar патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хвар и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Hvar

На островот Хвар е кралица на хрватскиот далматински острови. Тоа е познат уште од антиката, бидејќи на своите стратешки важни и наутички позиција, богатите на различни историски периоди, култура и споменици на природата и литературата.

Хвар природна убавина се признати од страна на многу, што го прави чести член на топ-десет огласи како еден од најатрактивните острови да ја посетите во светот.

Островот е познат под името на Фарос во Lesina грчки и италијански јазик. Добивање на Хвар е лесно: или од Сплит на хрватскиот брег или во лето, од Анкона на италијанскиот брег.

На островот Хвар е познат како најсончевиот дел од Хрватска, што ја прави популарна дестинација за одмор, не само за време на летната сезона, но исто така и во пролет и есен.

Хвар Фери Порт

Постојат два ферибот линии кои ги поврзуваат островот со копното: Сплит - Стари Град и Дрвеник - Sućuraj. За време на летната сезона Хвар Остров е краток станица на бродските линии меѓу Сплит и Анкона и Пескара - Сплит. Исто така постои и глисер линијата која ги поврзува Сплит директно до градот Хвар во текот на целата година. Се препорачува за оние патници кои доаѓаат на островот од јужните делови (ривиери Makarska, Pelješac, Неум или Дубровник), или планираат да го поминат својот одмор на југоисточниот брег на Хвар, да се земе ферибот во копното пристаниште Drvenik да стигнат Hvar во Sućuraj порта (45 мин патување), кој ќе трае во текот на летните месеци десетина пати на ден.

Хвар, стар град со богата историја на островот во хрватскиот Јадранското Море со истото име. Хвар е горда што има најмногу сончеви часови на сите острови во Јадранското Море. Многу луѓе велат од градот Хвар дека тоа е град како од fairy- приказна, бидејќи нејзиниот arhitecture, прекрасна природа и нејзината блага клима. Everbody да најдете во Хвар сите што дава мир на душата и релаксација на тој орган.

Од морето, се добива пред очите на брегот шеталиштето лента граничи со ред на палми и седум века старите ѕидови, overtopped од тврдини заштита на Хвар, кој се протега надолу кон градот и на Венецијанската чардак.

Кои доаѓаат од централниот дел на островот, или со користење на патот од ферибот пристаниште ние пристигне во прекрасниот плоштад, на плоштадот генерално се смета за најубавиот од ваков вид во Далмација, доминирана од страна на катедралата Свети Стефан и граничи со палати на Groda и од страна на каскадни камени куќи на Burag.

Но, без разлика од која точка се пристапи на овој град, Hvar веднаш се претставува како споменик. Вековите земјата својата камен, епохи, над сите ренесанса, имаат облик на својот изглед. Споменици во споменици, споменици, споменици. Хвар е скапоцен камен скриени од страна на време.

Ние ви советуваме да го посетат Fortica тврдина (Spanjola), катедралата на Хвар, театарот на Hvar (основан во 1612) со арсенал и францисканскиот манастир.

Ноќниот живот во Хвар е она што привлекува голем број млади луѓе од целиот свет. Типичен partianer ден во Хвар вклучува добивање во близина на пладне, со свежа риба со домашните зеленчук и маслиново масло, а потоа со земање на место во брод екскурзија на еден од заливи на Паклени Ајленд, enyojing совршен море и прекрасните луѓе околу.

Виси во caffes во попладневните часови и се прашувам околу стариот камен улиците, во посета на arhitectural атракции е само загревање за вечер коктел во Carpe Diem, и / или во диско вечер во Fortica до утрото.

Посебна радост на туристичката понуда на Хвар е на престојот во недопрени заливи во близина на градот, кој може да се стигне со автомобил, велосипед или во пријатна прошетка низ Медитеранот пејзажи. Можно е да се swimm во овие полиња, а во речиси секој има ресторан или соодветно место за разонода. Ако го додадеме на овие природни убавини одлична приватно сместување со медитеранските топлина и добрина на домаќините потоа Hvar станува идеална дестинација за одмор за парови и семејства.

Hvar дисплеи со гордост најстарата општински театар во Европа. Хвар е изградена низ времето од значајни домашни и странски архитекти. Hvar се прославува во стихови. Хвар е насликана од страна на сликари. Но, самиот град Хвар е најдобриот раскажувач на своја приказна. Доволно е да дојде и да видиме за себе. На тој начин ќе се допре парче на легендата.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Hvar

Најдобра гаранција Хвар Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина линија Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хвар. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Hvar ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Hvar ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Hvar да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Hvar Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Hvar ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хвар во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Хвар и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал