Хидра Ferries

Хидра Патнички и автомобили Ferries

Хидра цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хидра да Ermioni, Пиреја, Порос, Порто Хели и Спецес.

Споредба на сите достапни Хидра ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Хидра автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Хидра, Ermioni, Пиреја, Порос, Порто Хели и Спецес со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хидра Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Хидра Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Хидра да Ermioni, Пиреја, Порос, Порто Хели и Спецес онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хидра патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хидра и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Хидра

Хидра во Саронскиот залив е еден од најблиските острови на Атина и е можеби најубавиот пристаништето во грчките острови.

Тоа беше дом на Леонард Коен и водата кафулиња имаат домаќин на познати личности од целиот свет, вклучувајќи Хенри Милер кој пееше неговите пофалби во The Collossus на Маруси.

Познат по својот ноќен живот, фини ресторани, Б & Б стил хотели, вили, продавници и традиционална архитектура, Хидра е омилена викенд дестинација за Атињаните, бидејќи е потребно повеќе од еден час да одам таму од Пиреја.

Хидра е долга, тенка островот карактеризира со карпести падини и внатрешноста е речиси пуст, освен за чудни куќа и неколку далечински манастири. Убава 18th век дворците куќи се потсетник дека Хидра некогаш беше дом на богати трговци и бродови.

Хидра ферибот пристаниште

Хидра TOWN се состои од заоблената во облик на пристаништето, реси од таверни, кафулиња, бутици продавници и мини-пазари. Пристаништето се често преполни со голем број на јахти и други едрење занает во текот на летото и таверни и кафулиња околу него се преполни со луѓе.

Стрмни камени улици кои водат до и надвор од областа на Хидра град пристаниште се обрабени со витко сива куќи, некои импресивни куќи и повеќето од нив се на врвот со црвени плочки покриви.

Импресивни куќи не се гледа во такво изобилство на било кој друг грчки остров. Хидра град некогаш беше населен од страна на богати трговци и бродоградители и тие се изградени некои луксузни домови во 18th и 19th век.

Повеќето домови се високи и тесни, како последица на се гради на стрмно се издига земјата, а многумина биле обновени од страна на богатите Атињани кои се одлучија за светли бои на ролетни, врати и некои ѕидови.

Најнаселена област Хидра град е Kiafa кои сајтови високо над пристаништето и е најстариот станбена површина нудат добар поглед на заливот. Засводени мостови преминат некои стрмни улици за да се поврзете на куќи. Камен изградени ветерници на самитот заврши сцена, заедно со некои значајни цркви во самиот Хидра Таун.

Црквата на Успение на Пресвета Богородица се издвојува. Таа седи во центарот на Хидра Таун, со својот прекрасен триспратна камбанарија на мермер од Тинос. Таа е основана во 1643 како манастир, туку само црквата е лево.

Некои стари монашка ќелија куќата на општинските канцеларии и мал црковен музеј. Музејот на Kountouriotis, зад црквата е исто така вреди да се посети. Сместен во поранешната палата куќа има многу експонати од 19th век и примери на морско наследство на Hydra. Преку свод под водата Саат кулата е византиски музеј кој има добра збирка на религиозни објекти.

Хидра Ferries

Постојат редовни дневни фериботи од Пиреја и од Нафплион, во близина на брегот на Пелопонез. Повеќето посетители лета во Атина и го фати автобусот #E96 Експрес до Пиреја.

Во Пиреја hydrofoils замине во редовни интервали од 8am. Исто така постојат и фериботи во Порос и Спецес.

Вода такси линија дига во главното пристаниште и повеќето сопственици имаат мобилни телефони, па тие може да се контактира во секое време. Не постои официјален тарифни но сопствениците се согласиле сет цени и постои централен телефонски 0298 53690 одговорени од страна на првиот сопственик на бродот на располагање.

Повеќето вода автобуси може да потрае до 10 луѓе и може да ги намалат трошоците со здружување со соседите да се земе еден брод во исто време.

Caiques, исто така, одат на различни плажи низ целиот остров. Одбори на дига ги објави цените и времето на пловидба. Проблемот е дека понекогаш треба да чекаат долго време додека бродот е доволно полн за капетанот на бродот да вреди едрење мислите. Caiques исто така, одат за оф-шор островчиња на Докос, Кивотос ту и Petasi, како и да затскриено ресторани во вечерните часови.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Хидра

Најдобра гаранција Хидра ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хидра. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Хидра, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хидра ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Хидра да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Хидра Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Хидра ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хидра во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Хидра и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал