Ибица Ferries

Ибица Патнички и автомобили Ferries

Ибица патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ибица да Barcellona, ​​Denia, Formentera, Палма Мајорка, Палма и Валенсија.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Ибица во реално време и закажете најевтиниот достапни Ibiza автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ибица, Barcellona, ​​Denia, Formentera, Палма Мајорка, Палма и Валенсија со Acciona Ferries или Balearia бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ибица ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Ибица Фери Билети
со Acciona Ferries или Balearia бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Ибица да Barcellona, ​​Denia, Formentera, Палма Мајорка, Палма и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ибица патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ибица и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ибица

Медитеранскиот остров Ибица (Eivissa на локалните жители) се наоѓа на половина пат помеѓу брегот на копното Шпанија и поголем островот Мајорка, околу 100 километри од секоја од нив.

Ибица и нејзиниот помал сосед, Formentera, се нарекува Pitiuses и Pitiuses, заедно со Мајорка и Менорка, се формира група на острови колективно познати како Balearics.

Ибица припаѓа на Шпанија, иако не би помислил така од зголемувањето на бројот на главно британски и германски туристи кои слезе врз островот во текот на летните месеци. Всушност, Ibicencos имаат тенденција да мислиме на Ибица како земја во свој ред; Шпанската копното е дури и на шега се нарекува "полуостровот".

Главен јазик на Ибица каталонски, форма на шпански, која се разликува малку од попознатите кастилски јазик. Сообраќајните знаци и менија се искористат и двете форми на шпански, но таму е дефинитивен предност за локалните Каталонски - оттука "Eivissa" наместо "Ибица", или "бон Кол" наместо "BUENAS ДИАС.

Ибица Ferries

Тоа е често претпоставува дека Ibiza Ако не е ништо друго предвидливи: популарните сликата е на островот полн со клубови и преполн плажи, во недостаток на култура или спокојство. Оваа слика е многу далеку од вистината, и тоа трае само една посета на Белата Остров да се уверат дека има толку многу повеќе да понуди од прескапата пијалаци и лабава-moralled клаберите.

Самите градови - од кои главната се Ибица Место (Eivissa), Сан Антонио и Санта Eularia - се таму каде што поголемиот дел од ноќни клубови и хотели се наоѓа. Ибица Место особено, сепак, е главниот клуч за голем дел од долга и фасцинантна историја на островот. Dalt Вила - Ибица Старата Чаршија - бил изграден како одбранбена тврдина помеѓу осмиот и четиринаесеттиот век, иако на сајтот на градот е стратешки витално значење за напаѓачите кои го освоиле Ибица во текот на изминатите неколку милениуми. Денес, Dalt Вила е еден од најубавите и културни артефакти на островот, направи сè повеќе и повеќе импресивен со фактот дека тоа е населен главно со шпански семејства. Калдрмите и ликвидација ленти се далеку навистина од исполнија улиците на Вест Енд Сан Антонио.

Кога станува збор за плажи, Ибица се истакнува. Без разлика дали сте во потрага по плажа партија меѓу убави луѓе - Salines и Platja d'en Боса - или семејство плажа со голема песок - Cala Llonga и Cala Tarida - или затскриено место - Cala сметака и тајната плажа познат како Атлантида - Ибица сето тоа има на понуда. Повеќето од плажите се песочни, а голем број се нападната од прекрасните карпи на двете страни. На северниот брег особено, постојат некои предизвик крајбрежните прошетки да се направи.

Се разбира, најдобро позната карактеристика на островот е неговата ноќен живот, и, иако скапо, тоа сигурно не разочара. Од авион-хангар стил клубови како привилегија само на повеќе интимна и тренди (Pacha) и чист прекрасен (простор), има по нешто за секого. Клубови настрана, постојат бројни кафулиња, барови и ресторани низ целиот остров, а една ноќ надвор не треба да бидат екстравагантни или скапи.

Покрај тоа што е познат по своите хедонистички ноќен живот, Ибица има богато духовно наследство од своите хипи Ибица гостите 1950s и 1960s. Како резултат на тоа, Ибица е позната по својата транс партии и Chillout зајдисонца, неговата лежерниот став и хипи пазари - најпопуларниот суштество во ОУ Кана.

сомнителна репутација Ibiza е еден пропагирани од луѓе кои никогаш не биле таму; тоа трае само една посета да се сфати дека островот е без сомнение една од повеќето различни, возбудлив и незаборавни искуства на Медитеранот.

Ибица Ferries

Како мал медитерански остров, бродови и чамци се составен дел на внатрешниот и меѓународниот транспорт правци Ibiza. Без разлика дали се пристигне на островот или бараат нов начин да се добие од една плажа во друга, фериботи може да биде најпријатно - ако не и најефикасниот - начин да се патува.

Фериботи од копното Шпанија
Тоа е можно да се постигне Ибица со ферибот од поголеми пристанишни градови на источниот брег на континентална Шпанија, иако треба да се запамети дека ферибот услуги имаат тенденција да бидат почести во текот на летните месеци. Најблиску копното пристаништето на градот е Denia, кој нуди два премини на ден со хидрофоил (два и една четвртина часа да Ибица Место) и два премини на ден со ферибот (четири и пол часа во Сан Антонио). Барселона има во просек четири ферибот премини неделно, во траење од околу девет часа, и од Валенсија, постои еден хидрофоил премин секој ден, во траење од три и една четвртина часа. Од Аликанте има дневен хидрофоил услуга на Сан Антонио, која трае околу три часа.

Фериботи од Мајорка
Различни компании нудат редовни ферибот и хидрофоил премини меѓу Мајорка (Palma) и Ибица. премин хидрофоил трае околу час два и пол, а ферибот потребно е малку повеќе од пет часа.

Ибица да Formentera
Оваа брза услуга трае во текот на годината, иако часови се продолжува за време на сезона (од рано наутро до 10pm). Постојат речиси 30 премини секој ден во текот на летото, а околу една на секои час помеѓу 7am и 7pm надвор од сезона. Ferries пристигне во пристаништето Formentera на Ла Савина, каде што е можно да се вработи автомобили и велосипеди, и премин на враќање по лице чини околу иста како и разумен ресторан оброк.

околу Ибица
Бродови се движат, редовно меѓу трите големи пристанишни градови на Ибица - Ибица Место, Сан Антонио и Санта Eularia - и околните плажи. Овие кратки патувања се добро вреди да испробате, и, генерално, чини не повеќе од цената на пивото. област заминувањето во пристаништето Ибица е на Passeig Маритим, а во Сан Антонио е на Passeig de сед фонтови. Меѓу полноќ и 3am, има дури и бродска линија меѓу Passeig Маритим Ибица Место и ноќен клуб Ел Дивино, кој се наоѓа од другата страна на пристаништето.

Со сите ферибот патувања во и околу Ибица и Formentera, со исклучок на услугата на бродот Ел Дивино, препорачливо е да се резервира однапред кога е можно. Мисли на сонцето крем со вас за сите дневни брод патувања, како што често нема бегање од сонцето на одборот.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Ибица ферибот

Најдобра гаранција Ибица ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona Ferries или Balearia бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ибица. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ибица ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ибица ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Ibiza автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ибица Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ибица ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ибица во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Ибица и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал